• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פורקס ומסחר אוטומטי

מאפיין אינטרינזי של כל מסחר באובייקט ללא צמיחה - כלומר כל דולר שנקנה הוא דולר שמישהו מכר
בדיוק. סך הסוחרים במטח כמכלול עושים תשואה שהיא בדיוק מינוס סך העמלות.
שלא כמו בנכס מניב, שבו סך המשקיעים מקבלים את עליית שווי השוק (והדיבידנדים), ללא תלות במסחר בין המשקיעים.

@netanelw
לפני שנדבר על תוחלת 0, מדובר על משחק סכום 0.
ברגע נתון לכל סוחרי הפורקס בעולם יחד יש X שקלים, Y דולרים וZ לירות אוזבקיות.
אחרי יום מסחר, עברו מטבעות בין הסוחרים, אבל סכום ההחזקה של כל הסוחרים נשאר אותו הדבר.
כלומר שאם אנחנו מסתכלים על כולם יחד, סכום הרווחים וההפסדים של כולם הוא 0.

כעת, כדי לנצח במשחק סכום 0, עליך להיות בעל יתרון כלשהו.
כיוון שאתה משקיע קטן, בעל משאבים מוגבלים, ובלי יכולות נבואיות, כנראה שבחלק מהפעמים תהיה בצד של המנצחים, וחלק מהפעמים בצד של המפסידים.
מה הסיכוי שתהיה פה או פה?
אני לא יודע מה הסיכוי שלך אישית, אבל הסיכוי של משקיע ממוצע, הוא כזה שיותיר אותו בדיוק עם תוחלת ל0 רווח.

מעבר לכך, תניח שיש בשוק שחקנים עם יתרונות (גישה לנתונים, יכולת ניתוח, זמן - למשל בנקים). בוא נניח שלשחקנים עם היתרונות יש סיכוי גבוה יותר לזכות.
זה מותיר לך סיכוי נמוך יותר לזכות, וממילא כבר תוחלת שלילית.

על כל אלה תוסיף את העמלות, וקיבלת תוחלת שלילית משתי סיבות.

לסיכום, אם אתה רוצה להרוויח ממסחר במט"ח, עליך לנהל עסק המאפשר לסחור במט"ח תמורת עמלות סבירות.

@netanelw
לפני שנדבר על תוחלת 0, מדובר על משחק סכום 0.
ברגע נתון לכל סוחרי הפורקס בעולם יחד יש X שקלים, Y דולרים וZ לירות אוזבקיות.
אחרי יום מסחר, עברו מטבעות בין הסוחרים, אבל סכום ההחזקה של כל הסוחרים נשאר אותו הדבר.
כלומר שאם אנחנו מסתכלים על כולם יחד, סכום הרווחים וההפסדים של כולם הוא 0.

כעת, כדי לנצח במשחק סכום 0, עליך להיות בעל יתרון כלשהו.
כיוון שאתה משקיע קטן, בעל משאבים מוגבלים, ובלי יכולות נבואיות, כנראה שבחלק מהפעמים תהיה בצד של המנצחים, וחלק מהפעמים בצד של המפסידים.
מה הסיכוי שתהיה פה או פה?
אני לא יודע מה הסיכוי שלך אישית, אבל הסיכוי של משקיע ממוצע, הוא כזה שיותיר אותו בדיוק עם תוחלת ל0 רווח.

מעבר לכך, תניח שיש בשוק שחקנים עם יתרונות (גישה לנתונים, יכולת ניתוח, זמן - למשל בנקים). בוא נניח שלשחקנים עם היתרונות יש סיכוי גבוה יותר לזכות.
זה מותיר לך סיכוי נמוך יותר לזכות, וממילא כבר תוחלת שלילית.

על כל אלה תוסיף את העמלות, וקיבלת תוחלת שלילית משתי סיבות.

לסיכום, אם אתה רוצה להרוויח ממסחר במט"ח, עליך לנהל עסק המאפשר לסחור במט"ח תמורת עמלות סבירות.
חשוב לציין ולהדגיש, שהעובדה שמדובר במשחק סכום אפס עם תוחלת אפס, כלל אינה מונעת מאנשים לגרוף סכומי עתק במשחקי מטבע (סורוס).

חבל שבשרשור מגיבים משתמשים שאין להם כל עניין בתחום הפורקס והמסחר האוטומטי כפי שאמרתי קודם.. העולם לא מורכב כולו משוק המניות ומכמה מדדים.

מצחיק להכחיש שוק שמגלגל טרליונים ביום, נכסים שנסחרים בשוק הפורקס נסחרים בידי רוב הבנקים ברחבי העולם ובידי ארגונים מוסדיים נוספים במטרה אחת בלבד, שהיא להרוויח, ואם הסיכוי להרוויח היה 0 או מינוס כפי שנאמר כאן בשירשור, אז הדבר לא היה קורה ובטח שלא היה מהווה חלק קבוע בתיק השקעות.

עובדה נוספת ובכלל לא לדיון היא, שבגופים מוסדיים גדולים, המסחר (בכל השווקים) מתנהל בידי רובוטים שפועלים על בסיס ניתוח טכני.
ניתוח טכני משמש הרבה סוחרים ברחבי העולם לחיזוי תנועת הנכס בטווח הקצר והארוך, ואני רוצה להדגיש שניתוח טכני מתאים לכל סוגי הנכסים הנסחרים בשווקים השונים כולל מניות או ומדדים.
וההשוואה של שוק הפורקס לעץ או פלי..

אני פתחתי שירשור בנושא כדי לדון בדברים עם מתעניינים בנושא, פיתחתי מוצר (רובוט), אשר מראה תוצאות יפות מאוד במונחים מקצועיים ולא חובבניים, וכן הוא לא המוצר הראשון שלי, מוצרים שקדמו לו היו פחות מוצלחים כי הגיעו לרמות סיכון לא מתקבלות עליי ועל המשקיעים שלי.
הרובוט שלי בבסיסו עובד ע"פ גרף הline break כפי שרשמתי קודם, הגרף פותח ביפן, ומשמש בסיס להרבה סוחרים ואסטרטגיות מסחר שונות.
למי שמתעניין באמת, אשמח לתת הסברים נוספים.
ברור לי שהמוצר שלי לא מושלם, לא כי המשתמשים בשירשור אומרים שהוא לא, כי הטענות וההתנגדויות שהם מעלים הם כפי שפרטתי קודם.
אלא, בגלל שיש רובוטים שמנהלים חשבונות של מאה מיליון דולר וגם יותר, אלפי רובוטים שמנהלים חשבונות של מיליוני דולרים, פרוייקטים שעובדים כבר שנים על גבי שנים.
ואני כרגע עם חשבון של כמה דולרים ועם תוצאות של כחודש מסחר.

אז מה המסקנה שצריך להסיק? עץ או פלי? שוק בעל תוחלת 0? או בעל תוחלת שלילית אחרי עמלות? שוק שכולו רמאות ו99% גנבים? היו עוד השערות והמלצות, לא אצטט..

הדעה הזו התפתחה כתוצאה מהמושג שנקרא "אופציות בינאריות" שפותח בישראל ואין לא כל קשר לשוק הפורקס העולמי, ובנוסף מ"פעילות" של כמה "ברוקרים" שהונו את הציבור בישראל ולא יותר מזה.

מצחיק להכחיש שוק שמגלגל טרליונים ביום, נכסים שנסחרים בשוק הפורקס נסחרים בידי רוב הבנקים ברחבי העולם ובידי ארגונים מוסדיים נוספים במטרה אחת בלבד, שהיא להרוויח, ואם הסיכוי להרוויח היה 0 או מינוס כפי שנאמר כאן בשירשור, אז הדבר לא היה קורה ובטח שלא היה מהווה חלק קבוע בתיק השקעות.
כשלכולם מטרה אחת בלבד והיא להרוויח, אז מי בתכלס מפסיד?
מטרות =! תוצאות

אני פתחתי שירשור בנושא כדי לדון בדברים עם מתעניינים בנושא
בוא נודה על האמת, פתחת את השרשור בחיפוש אחרי לקוחות פוטנציאליים.
השיחה התפתחה לנושאים מעניינים, ולכן רבים פה ביקשו להשאיר אותו פתוח, למרות שלפי החוקים היה צריך להיסגר מזמן.
הרי מלבד ההצהרה שבנית רובוט, וריכוז מאוד מצומצם של נתונים לא ברורים, לא נתת שום דבר לדיון, חוץ מאת האמרה תסמכו עליי ועל הרובוט שלי.

ואם הסיכוי להרוויח היה 0 או מינוס כפי שנאמר כאן בשירשור, אז הדבר לא היה קורה ובטח שלא היה מהווה חלק קבוע בתיק השקעות.
אתה ממעיט מאוד בערך של תאוות בצע.

חוץ מזה, שגם בשוק עם תוחלת 0 ניתן להרוויח (לפי הגדרה בחצי מהעסקאות יש רווח).
מה שאתה לא מבין שההימור הוא שדווקא אתה תהיה זה שמרוויח.
עם כל הכבוד כל מה שנתת כאן הוא סט נתונים מצומצמם מאוד, שגם הוא לא סוטה מהנחת תוחלת 0.

אז מה המסקנה שצריך להסיק? עץ או פלי? שוק בעל תוחלת 0? או בעל תוחלת שלילית אחרי עמלות?
אם אתה לא קונה את זה ששוק המטח הוא שוק בעל תוחלת 0 לפני עמלות, נראה לי חבל על הזמן הדיון הזה.
אם אתה טוען שאתה יכול להרוויח באופן עקבי למרות תוחלת 0, אני לא אאמין לך, אבל לפחות יש בסיס לדיון.

הדעה הזו התפתחה כתוצאה מהמושג שנקרא "אופציות בינאריות" שפותח בישראל ואין לא כל קשר לשוק הפורקס העולמי, ובנוסף מ"פעילות" של כמה "ברוקרים" שהונו את הציבור בישראל ולא יותר מזה.
מצטער, לטעון שלשוק מטח אין תוחלת 0, זה טעות במקרה הטוב והונאה במקרה הרע.
אפשר לשאול עוד שאלות לגבי המודל העסקי?
מתי אתה לוקח 50% מהרווחים? לאחר כל עסקה או רק כשהלקוח מבקש למשוך ממערכת המסחר כסף?

מה ההגדרה שלך למילה סיכון?
סיכון הוא הפוטנציאל לאיבוד של דבר מה בעל ערך.
חבל שבשרשור מגיבים משתמשים שאין להם כל עניין בתחום הפורקס והמסחר האוטומטי כפי שאמרתי קודם..
כי אין חכם כבעל נסיון, ואולי אתה בפורום הלא נכון.יש עוד פורומים בנושא שבהם אתה יכול לשכנע את המשוכנעים.
אף אחד לא עוצר אותך מפעילותך ואני בטוח שלאחר שתפסיד את התחתונים תחזור למציאות המיינסטרים.
אני מניח שהפסד של כ 50K אולי ינחית עליך את הבומבה...
מה שאני מבקש הוא שלא תנסה לשכנע את חברי הפורום להשקיע במיזם שלך אלא להתרכז רק בדיון הפילוסופי.
אין לך גראפים והיסטוריה סטטיסטית אמינה. זה שאתה אומר "זה כתוב באינטרנט" לא אומר כלום כי אתה כתבת את זה.

לקוחות פוטנציאליים, נכון זו המטרה, אבל היות והפורום הוא מקום מקצועי, מקום שאמור ברמה האובייקטיבית לבחון ולדון את הדברים, ולא מתוך דעות קדומות, סערת רגשות או מתוך עובדות מסויימות שאולי כן יש להם מקום, אבל הם לא משנות עובדות שקיימות גם כן.

שירשור מעניין ללא ספק, כנראה שהפורום מצפה לנתונים מאוד ספציפיים לאמינות הדברים, אז בכדי לספק את הנתונים הללו, נצטרך לחכות זמן מסויים, אומנם יש לי רובוט כלשהו אבל לא דרך להריץ את הזמן.
בינתיים נדון במה שיש, כמובן ברמה הפילוסופית.

אגב לעלות צילומי מסך של גרפים ונתונים מסויימים זה מנגד את כללי הפורום?

אתה ממשיך לחזור על המילה הזאת כאילו שימוש בה מבדיל אותך ממני. בלי שבדקתי אני חותם לך שאני והרבה מהמגיבים בשרשור הזה קראו יותר ספרות ממך בנושא שבו אתה טוען שאתה מקצוען. זאת בדיוק הסיבה שלא תצליח למכור לנו כלום, כי כולנו מבינים שאין משמעות למקצועיות בהקשר שעליו אתה מדבר.

מקום שאמור ברמה האובייקטיבית לבחון ולדון את הדברים
אם אתה רוצה שנבחן משהו, אתה צריך להגיד משהו. אני נדהם מהיכולת והסבלנות של חברי הפורום להגיב ולדון איתך לאורך 10 עמודים בלי שיש למישהו מושג על מה אתה מדבר. מה עושה הרובוט שלך ואיך הוא עושה את זה. אני עוד לא הבנתי (ולכן לא הגבתי).
רוצה דיון? בבקשה, תן משהו לדון עליו. אם השאלה שרצית לפתח היא האם רובוט שסוחר במט"ח הוא השקעה טובה (או השקעה בכלל)? האם ניתוח טכני עובד לאורך זמן? נראה לי שבשאלות מסוג זה הדיון מוצה עד תום והדעה הכללית והדיי גורפת בפורום ברורה.

מצטער, לטעון שלשוק מטח אין תוחלת 0, זה טעות במקרה הטוב והונאה במקרה הרע.
כדי לטעון דבר כזה או אחר לגבי "תוחלת" צריך שיהיה מושג מה זה המונח "תוחלת", דבר שלפות"ש בספק אם יש.

גרף הline break פותח ביפן, רשמתי קודם, משמש הרבה סוחרים בניתוח הטכני, מהווה בסיס גם בהרבה אסטרטגיות מסחר.
מה שמיוחד בו למשל, זה שהוא אינו כפוף ומשתנה לפי זמן, אלא רק משינוי בתנועות מחירים אשר עומדים בדרישות מסויימות, כמו כן הגרף שהוא בעצם אינדיקטור בפני עצמו מהווה גם כמסנן רעשים ומטרתו העיקרית היא לזהות מגמות ברמה הכללית.

הנה קצת חומר והסבר בסיסי:
http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:chart_analysis:three_line_break

כמו שכבר אמרתי, יש קושי בלזהות תיקון בתחילת הדרך, הרי ומדובר בגל אימפולס ראשון שזהה בעצם לאותו גל האימפולס אשר מצביע על תחילת מגמה..

הנה תמונה של השבוע שעבר, מטבע usdjpy, גרף 5ד', ניתן לראות בברור את העניין.
view

הנה תמונה של השבוע שעבר, מטבע usdjpy, גרף 5ד', ניתן לראות בברור את העניין.
view
אין אפשרות להדביק או להעלות, רק להתמיע.
אתה צריך להעלות את התמונה למקור חיצוני ורק אחר כך להתמיע לפי ההוראות שכתבתי למעלה.

נכון גם ללוטו.
בהחלט.
האם זה נימוק טוב למה לא להמר על פורקס?

תוחלת שלילית היא נימוק לגבי השקעות פסיביות, או כאלה שישאפו לתוחלת. אם מדברים על השקעה אקטיבית, או ספקולציות אז וודאי שזה לא טיעון.

כל פעם מעלים פה את התוחלת אפס ומשחק סכום אפס כטיעון נגד פורקס (גם אני). זה לא בהכרח טיעון רלוונטי.

אני לא מכיר דרך טובה ועקבית להרוויח מפורקס. אבל לא חסר דוגמאות לגופים שגרפו באמצעות מסחר כזה סכומי עתק, ולאורך זמן.

vlm1sqe.png

שוק שמגלגל טרליונים ביום, נכסים שנסחרים בשוק הפורקס נסחרים בידי רוב הבנקים ברחבי העולם ובידי ארגונים מוסדיים נוספים במטרה אחת בלבד, שהיא להרוויח
רוב הסוחרים נמצאים שם מכורח. זה שברוקרי פורקס מייחסים את כל המרות המטח לעצמם זאת הונאה.

מתנהל בידי רובוטים שפועלים על בסיס ניתוח טכני
אף רובוט מודרני לא פועל על בסיס ניתוח טכני (קלאסי). עצם זה שאתה משתמש במושג בהקשר הזה מעיד על חוסר חיבור לתחום.
ניתוח טכני משמש הרבה סוחרים ברחבי העולם לחיזוי תנועת הנכס בטווח הקצר והארוך, ואני רוצה להדגיש שניתוח טכני מתאים לכל סוגי הנכסים הנסחרים בשווקים השונים כולל מניות או ומדדים
ניתוח טכני זה מעניין ומשעשע, אבל מועיל בעיקר לחיזוי העבר. אמפירית, אי אפשר לסחור לפי זה.
פיתחתי מוצר (רובוט), אשר מראה תוצאות יפות מאוד
נו באמת.
הדעה הזו התפתחה כתוצאה מהמושג שנקרא "אופציות בינאריות" שפותח בישראל ואין לא כל קשר לשוק הפורקס העולמי,
פורקס זה הסבא של האופציות הבינאריות.

...

בכל מקרה, אני חושב שזה עלבון, שאדם שמפגין כזה חוסר מקצועיות וידע, מנסה לגייס את גולשי הפורום כלקוחות. ואני חושב שהשילוב בין חוסר המקצועיות שלך, והמודל שלפיו אתה משווק את הרובוט (העברת הון מהלקוח אליך ולברוקר) הוא שרלטנות שגובלת בהונאה או רשלנות (אחד מהם).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס עד כמה ניתן להבין התנהגויות של פורקס? שוק ההון 0
T פלטפורמה עבור פורקס שוק ההון 10
F רווח (realized) מפעולות פורקס בדוח של IB שוק ההון 7
BRK שאלות לגבי פורקס שוק ההון 5
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
S שוואב ומסחר בבורסות מחוץ לארה״ב שוק ההון 17
F שאלה על בלאקרוק ישראל ומסחר בקרנות פוסטים מאיכות נמוכה 1
S התייעצות בנוגע לחיסכון, ומסחר פעיל שוק ההון 7
מרק סרפדים פתיחת חשבון בנק אירופאי ומסחר דרך ברוקר אירופאי שוק ההון 17
Rio קורס השקעות ומסחר ללא עלות ממיטב דש טרייד ב19 וב26 לאוקטובר שוק ההון 32
R אקסולידית 2.0 - עם מעקב הוצאות אוטומטי צרכנות פיננסית 1
Body Solid החלת רצף קצבה אוטומטי כאשר סך הפיצויים גבוה מהתקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
GoldenFace תיק השקעות אוטומטי שוק ההון 3
ImCarryGG איחור בהגשת דוח שנתי - האם הקנס אוטומטי? מיסים 33
Ramos מה קורה בעת מימוש אוטומטי פקיעת חוזי אופציות ? שוק ההון 10
S גיבוי אוטומטי של תמונות אוף טופיק 1
R עדכון אוטומטי של תיק ההשקעות שוק ההון 1
מ איחוד קרנות פנסיה אוטומטי - מתי זה קורה צרכנות פיננסית 8
O איזון השקעה אוטומטי שוק ההון 20
ד תזכורת לימים אלה: לא לשכוח לשים על טייס אוטומטי אוף טופיק 0
מ מסחר אוטומטי שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה