• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פורקס ומסחר אוטומטי

sergey

משתמש סולידי
דירוג
5
השקעות בתחום הפורקס ומסחר אוטומטי

פשוט תיתן לי את הכסף שלך.

זה לא יכול להיות נכון (רמאות ובזבוז כסף) מהסיבה הפשוטה שמדובר באפיק השקעה בינלאומי עבור בנקים, בתי השקעות, קרנות שונות וכו', נכון שמדובר בשוק מאוד תנודתי וספקולטיבי אך עדיין זהו שוק. בישראל קיימות כמה עשרות חברות שעשו תדמית מאוד שלילית לשוק, אבל מה שהציבור לא מבין שהחברות הללו הם לא חברות, אלא גנבים ורמאים אשר המטרה שלהם מלכתחילה היא עוקץ וגנבה. מעניין לדעת שהתופעה צמחה מישראל, ובעולם מיוחסת לישראלים..

1. תחום הפורקס רווי רמאות והונאה. אם אתה מתקרב לתחום, תניח שמרמים אותך.

2. כלכלית, תוחלת התשואה של מסחר במט"ח היא 0. בעברית פשטנית זה אומר שלא סביר שתרוויח ממט"ח (לפני עמלות. אחרי עמלות תפסיד). בתכלס, בד"כ אתה משחק נגד קזינו שמתוכנן כך שתפסיד.

3. אף אחד לא משקיע במט"ח חוץ מקרנות גידור מאוד מתוחכמות, בנקים מרכזיים, גופים עם הון עצום (בד"כ כאלה שיכולים להשפיע ישירות על המסחר). יש שפועלים בשוק המט"ח (כולל חלק ניכר מהגולשים בפורום), כחלק מפעילות כלכלית אחרת. רבים מאלה משתמשים במכשירים מעולם הפורקס בשביל לשנות את פרופיל הסיכון ואופי החשיפה שלהם.

בקיצור... בזבוז זמן.

רווי.. כל תחום הוא רווי, ומי יכול להסביר לי בשפה פשוטה למה המטח הוא בעל תוחלת 0? קראתי את זה במספר מקומות..
אני קונה צמד מסויים במחיר מסויים, אם מחיר המטבע עולה אז אני מרוויח אם יורד אז מפסיד, נכון?
ובמנייה\מדדים\סחורות וכו' זה לא עובד ככה? אם אני קונה מנניה במחיר מסויים והשווי שלה יורד אז מה אני מרוויח? או לא מפסיד.. לא מבין?
שוב, אני לא מדבר על מינופים ועל חברות מסויימות שעושות עוקץ.. החברות הללו הרי לא משקפות כלום, הם סתם קומץ של גנבים שקיימים בכל חברה ותחום.

אני קונה צמד מסויים במחיר מסויים, אם מחיר המטבע עולה אז אני מרוויח אם יורד אז מפסיד, נכון? ובמנייה\מדדים\סחורות וכו' זה לא עובד ככה?
נשמע לי שלא ברורה לך משמעות המושג תוחלת. זו דרך לקחת בחשבון את האקראיות של העולם ע"י התחשבות בכל האירועיים העתיידים שעלולים לקרות (למרות שרק עתיד ספציפי אחד יתרחש בפועל). וזו הדרך הנכונה לקבל החלטות לגבי עתיד לא וודאי (אלא אם יש לך כדור בדולח כמובן).

תוחלת הרווח מהטלת מטבע (הוגן) היא אפס, למרות שבכל הטלת מטבע ספציפית אתה עלול להרוויח או להפסיד.
במטח זה זהה - המטח עצמו אינו נכס מניב. או במילים אחרות - כל רווח במטח הוא הפסד של מישהו אחר, ובממוצע הרווח של כולם על פני כל העיסקאות הוא אפס (מינוס עמלות, מיסים וכו').
תוחלת הרווח מאחזקת מניה (שזה בעלות חלקות בעסק) היא חיובית - אמנם כל עסק בודד עלול להצליח או להיכשל בכל רגע נתון, מכלול העסקים והכלכלה העולמית צומחים עם הזמן לכל אורך ההיסטוריה האנושית (בממוצע לאורך השנים, ועל פני כל החברות). אפשר להרוויח ברכישת ואחזקת מניה בלי שמישהו אחר יפסיד מזה - בניגוד למטח זה לא משחק סכום-אפס.

נערך לאחרונה ב:
רווי.. כל תחום הוא רווי, ומי יכול להסביר לי בשפה פשוטה למה המטח הוא בעל תוחלת 0? קראתי את זה במספר מקומות..
אני קונה צמד מסויים במחיר מסויים, אם מחיר המטבע עולה אז אני מרוויח אם יורד אז מפסיד, נכון?
ובמנייה\מדדים\סחורות וכו' זה לא עובד ככה? אם אני קונה מנניה במחיר מסויים והשווי שלה יורד אז מה אני מרוויח? או לא מפסיד.. לא מבין?
שוב, אני לא מדבר על מינופים ועל חברות מסויימות שעושות עוקץ.. החברות הללו הרי לא משקפות כלום, הם סתם קומץ של גנבים שקיימים בכל חברה ותחום.
1. היסטורית, מחירים של מניות גדלים בצורה מעריכית. זוגות של מטבעות לא משתנים. הסתובב פה איזה גרף של השוואה של ה SP500 מול כל מיני צמדי מט"ח.

2. כלכלית, אפל (כדוגמה) משקיעה הון ומשאבים בגדילה (דיבידנדים, רווחים, הכנסות, וכו'). הדולר-שקל, ובכן, לא. בדומה למניות, כשאתה קונה אג"ח מבטיחים לך גידול של ההשקעה שלך.

כנראה שיש לי עוד מה ללמוד (תמיד יש) למרות שלא הבנתי מה ההבדל בין השווקים..
למנייה יש מחיר קנייה ומחיר מכירה וכך גם לצמד מטבעות מסויים, לסחורות, למתכות, מדדים וכו'..
אני מבין שמטבעות הם מאוד תנודתיים ומשתנים כתוצאה מהמון גורמים, אך עדיין מדובר בנכס שנקנה או נמכר במחיר מסויים. תמיד יש אפשרות לעצור את העסקה או לשנות כיוון (למכור או לקנות) אני מאמין שאופציה כזאת ישנה גם בשוק המניות (בפורקס היא קיימת וודאית)
כל נושא העמלות זה נושא שברור לי, לגבי הונאות כאלו ואחרות זה גם ברור אבל לגבי שוני באחיזה של שם הנכס.. לא ברור.

כנראה שיש לי עוד מה ללמוד (תמיד יש) למרות שלא הבנתי מה ההבדל בין השווקים..
למנייה יש מחיר קנייה ומחיר מכירה וכך גם לצמד מטבעות מסויים, לסחורות, למתכות, מדדים וכו'..
אני מבין שמטבעות הם מאוד תנודתיים ומשתנים כתוצאה מהמון גורמים, אך עדיין מדובר בנכס שנקנה או נמכר במחיר מסויים. תמיד יש אפשרות לעצור את העסקה או לשנות כיוון (למכור או לקנות) אני מאמין שאופציה כזאת ישנה גם בשוק המניות (בפורקס היא קיימת וודאית)
כל נושא העמלות זה נושא שברור לי, לגבי הונאות כאלו ואחרות זה גם ברור אבל לגבי שוני באחיזה של שם הנכס.. לא ברור.
או קיי.
כשאתה נכנס לפוזיציה בצמד. בתוך שנה, כמה תרוויח? איך אתה יודע?

עם קניתי עכשיו את מניית טבע במחיר 6000נק' ו מחר השווי שלה ירד ל5950נק'.. הפסדתי כסף נכון?
במה המצב שונה מיורו\דולר שרכשתי במחיר 1.1878 ומחר השווי ירד ל1.1820.. ?? לא מבין.

אין תשובה חד משמעית (אחרת הייתי מיליונר;) ) אבל יש כמובן אינדיקציה מסויימת, אינדיקטורים שונים, מחירים היסטוריים לעומת מחיר בהווה, חדשות כלכלה (מקרו), ניתוח טכני יש כל מיני אידיקציות, כאלו שקיימות בכל שוק, יש אנליסטים..
למה אתה יכול להגיד לי בוודאות מה יהיה השער של מניית טבע מחר? או של SP500? אני ישמח אם כןD:

עם קניתי עכשיו את מניית טבע במחיר 6000נק' ו מחר השווי שלה ירד ל5950נק'.. הפסדתי כסף נכון?
במה המצב שונה מיורו\דולר שרכשתי במחיר 1.1878 ומחר השווי ירד ל1.1820.. ?? לא מבין.
א. הרבה אנשים כאן משקיעים במדדים ולא במניה בודדת
ב. מי שמשקיע במניות בודדות עושה זאת או על ידי השקעת ערך או בנתוח טכני
השקעת ערך מצריכה מיומנות אנליטית גבוהה, יש כאלה בפורום שיש להם את זה על פי
עדותם , ויש כאלה שנדמה להם ויש את באפט
ג. אתה כתבת בעצמך שגופים גדולים משקיעים במטח, הם בעלי גישה למידע שלך להערכתי אין והם מעסיקים מומחים ומחשבים כדי לפתוח ולסגור פוזיציות, גם כאן יש מומחים 'אינדיבידואלים' כמו סורוס למשל, וגם הוא כנראה לא משקיע פרטי אלא מוסדי.

אז אם אתה חושב שאתה יכול להכות ממשלות בנקים או חברות בינלאומיות שצריכות לגדר סיכוני מטח ואת סורוס , בהצלחה.

אם תקרא את השרשור שהיה על טבע תגלה שגם משקיעי הערך ביננו הופתעו מגודל הנפילה, ולכן אני באופן אישי לא מאמין בהשקעות ערך עבור 99% מאלו שמאמינים בהשקעות ערך ובחירת מניות.
וזאת כאשר חברה שנסחרת נותנת יותר אנפורמציה על עתידה מאשר מטח (אף מדינה לא באמת מוציאה דוח רבעוני שמציג את פוטנציאל התשואה להשקעה במטבע שלה ...., אפילו עקום הריבית הינו עקום ציפיות ריבית ולא כדור בדולח אמיתי)

הגישה שלך היא ספקולטיבית, ואם אין לך גישה למידע פנים מקרו כלכלי אז אתה משחק בפוקר.
וזה מזכיר את האימרה בכל שולחן פוקר יש פראייר אחד,אם אתה לא מזהה את הפראייר בשולחן הפוקר - כנראה שזה אתה.

• אהבתי
Reactions: Tom
@sergey
בתמציתיות,
למטה מצורף גרף של 500 החברות הגדולות בארה"ב, מותאם אינפלציה, ובהנחה שהדיבידנדים הושקעו מחדש.
רוב רובם של צמדי המטבעות, ידשדשו בתחתית. ה USDGBP למיטב זכרוני יגדל פי 2.

ושוב, דיבידנדים, וגידול ערך. כלומר, יש לי סיבות להאמין שהערך של מנייה שאני משקיע בה יגדל. לגבי צמדי מטבעות, אין סיבות כאלה.

http://i0.wp.com/www.philosophicaleconomics.com/wp-content/uploads/2013/12/tr1.jpg
tr1.jpg

אני לא אמרתי שאני יכול להפיל ממשלות, או לנצח את המחשבים, ונראה לי שגם הם עצמם לא יכולים, אני בטוח שכל אחד מהשחקנים הגדולים גם מקבל מכות ומפסיד. וזו מטמטיקה פשוטה ולא פילוסופיה.. הרי שאם צמד מסויים נסחר ביום מסויים בווליום X נגיד 200 מיליארד יח', אז בכדי שהצמד ילך לכיוון שלך אתה צריך לפתוח פוזיציה של יותר מ50% מערך הווליום באותו היום שבדוגמה שלנו יהווה 100+ מיליארד יח' נגיד שהיחידה היא דולר.. מכאן, לא נראה לי שיש גוף בעולם שיכול לפתוח פוזיציה נגד הזרם הכללי באמצעות פתיחת פוזיציה עם רוב לטובתו אשר תהווה שינוי מגמה אפילו רק לאותו היום..
כך, סורוס ובאפט הם אנשים טובים, אבל ספק עם יש משהו שיכול בוודאות לחזות את מהלכי השוק.
ואגב, מיתון סיכונים ע"י פיזור ההשקעה לאפיקים\מניות שונות עדיין לא אומר שלא תפסיד.

שמת לב ששם הכתבה היא פילוסופיה ;)
אבל מעניין.. נקרא קצת..

אני לא אמרתי שאני יכול להפיל ממשלות, או לנצח את המחשבים, ונראה לי שגם הם עצמם לא יכולים, אני בטוח שכל אחד מהשחקנים הגדולים גם מקבל מכות ומפסיד. וזו מטמטיקה פשוטה ולא פילוסופיה.. הרי שאם צמד מסויים נסחר ביום מסויים בווליום X נגיד 200 מיליארד יח', אז בכדי שהצמד ילך לכיוון שלך אתה צריך לפתוח פוזיציה של יותר מ50% מערך הווליום באותו היום שבדוגמה שלנו יהווה 100+ מיליארד יח' נגיד שהיחידה היא דולר.. מכאן, לא נראה לי שיש גוף בעולם שיכול לפתוח פוזיציה נגד הזרם הכללי באמצעות פתיחת פוזיציה עם רוב לטובתו אשר תהווה שינוי מגמה אפילו רק לאותו היום..
כך, סורוס ובאפט הם אנשים טובים, אבל ספק עם יש משהו שיכול בוודאות לחזות את מהלכי השוק.
ואגב, מיתון סיכונים ע"י פיזור ההשקעה לאפיקים\מניות שונות עדיין לא אומר שלא תפסיד.

בהצלחה
אני עדיין חושב שאתה לא מבין עקרונות בתחום הסתברות והסטטיסטיקה שבאים לידי ביטוי לגבי השקעה במדדים/מניות (רבות)
(כמו: חוסר קורלציה, תוחלת רווח רווח חיובית, חוק המספרים הגדולים) הדוגמא של @Benjamin Willard היתה לדעתי צריכה לגרום לך לתהות לגבי האמונה שלך שהשקעה במט״ח אינה שונה מהשקעה במדד לטווח ארוך.

יש כלי בשם רטרולייזר שפיתח @adamshalev, יש שם אפשרות להציג גם תשואות מטח לעומת השקעה במדדים כדי שתקבל תחושה ויש גם אתר בשם portfoliovisualizer שמאפשר בדיקת כל מני סוגי תיקים ןאלוקציות שווה לך להציץ בו גם

@sergey
בתמציתיות,
למטה מצורף גרף של 500 החברות הגדולות בארה"ב, מותאם אינפלציה, ובהנחה שהדיבידנדים הושקעו מחדש.
רוב רובם של צמדי המטבעות, ידשדשו בתחתית. ה USDGBP למיטב זכרוני יגדל פי 2.

ושוב, דיבידנדים, וגידול ערך. כלומר, יש לי סיבות להאמין שהערך של מנייה שאני משקיע בה יגדל. לגבי צמדי מטבעות, אין סיבות כאלה.

http://i0.wp.com/www.philosophicaleconomics.com/wp-content/uploads/2013/12/tr1.jpg
tr1.jpg

מה סקאלת הזמן ? שנים ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס עד כמה ניתן להבין התנהגויות של פורקס? שוק ההון 0
T פלטפורמה עבור פורקס שוק ההון 10
F רווח (realized) מפעולות פורקס בדוח של IB שוק ההון 7
BRK שאלות לגבי פורקס שוק ההון 5
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
S שוואב ומסחר בבורסות מחוץ לארה״ב שוק ההון 17
F שאלה על בלאקרוק ישראל ומסחר בקרנות פוסטים מאיכות נמוכה 1
S התייעצות בנוגע לחיסכון, ומסחר פעיל שוק ההון 7
מרק סרפדים פתיחת חשבון בנק אירופאי ומסחר דרך ברוקר אירופאי שוק ההון 17
Rio קורס השקעות ומסחר ללא עלות ממיטב דש טרייד ב19 וב26 לאוקטובר שוק ההון 32
R אקסולידית 2.0 - עם מעקב הוצאות אוטומטי צרכנות פיננסית 1
Body Solid החלת רצף קצבה אוטומטי כאשר סך הפיצויים גבוה מהתקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
GoldenFace תיק השקעות אוטומטי שוק ההון 3
ImCarryGG איחור בהגשת דוח שנתי - האם הקנס אוטומטי? מיסים 33
Ramos מה קורה בעת מימוש אוטומטי פקיעת חוזי אופציות ? שוק ההון 10
S גיבוי אוטומטי של תמונות אוף טופיק 1
R עדכון אוטומטי של תיק ההשקעות שוק ההון 1
מ איחוד קרנות פנסיה אוטומטי - מתי זה קורה צרכנות פיננסית 8
O איזון השקעה אוטומטי שוק ההון 20
ד תזכורת לימים אלה: לא לשכוח לשים על טייס אוטומטי אוף טופיק 0
מ מסחר אוטומטי שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה