עצמאות כלכלית: עיקר ותפל, קריאת תיגר על התמה המרכזית של הסולידית

הנושא בפורום 'פרישה מוקדמת' פורסם ע"י סנופי, ‏11/12/16.

1. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

כלומר מאז המשבר לפני כמעט 10 שנים לא רכשת בארה"ב שום דבר אני מבין?
    חוץ מזה מה רלוונטי מה היה? משנה מה עושים היום.
    אם מכרת בת"א ב2014 בדיעבד קיבלת החלטה גרועה מאד, גם הפסדת תשואה של כ20% רק מעליית ערך וגם את כל השכ"ד הנלווה עוד כ7% וגם ויתרת על תכנון מס טוב של פטור לינארי ככה שהיית משלם גם מעט מס על הרווח הנוסף הנ"ל בניגוד לנכסים שאתה קונה בחו"ל + 2 הוצאות עסקה שהלכו לפח. אני מניח שרק כדי להגיע לBREAK EVEN הנכסים שקנית בחו"ל במקום היו צריכים לעשות 30%+ בTR.
    אין שום מקום בעולם כיום עם משבר נדלן וגם לא היה בשנים האחרונות (תקן אותי אם אני טועה) אני מבין שלדבריך אין מה לרכוש היום ?
    אתה גם יודע מתי ואיפה יהיה משבר?!? שמע רוני כנראה שיש לך כדור בדולח טוב, אם זה נכון עזוב אותך את התשואות העלובות בנדל"ן, בוא אני אראה לך איך עושים כסף אמיתי בשוק ההון.

אתה חוזר וטוען כל הזמן מה עשית בעבר, ואללה סבא שלי קנה IBM לפני 30 שנה, אז מה?
    מה עושים היום זו השאלה לא מה היה פעם.
    אגב: מימשתי נכס בת"א לפני חודשיים בערך. גם אני איני יודע עדיין אם לקחתי החלטה טובה או לא.

2. רוני

רוני משתמש רשום

כל אחד בוחר כמה הוא מוכן להשקיע, דברי לא סותרים את הטיעון של סנופי, אני מניח שמאחר והיא משקיעה רק בישראל, היא משקיעה פחות זמן ומעקב בהשוואה אלי, אני לא רואה מה הבעיה בלהשקיע בתחום המתגמל משמעותית יותר משכר עבודה במשרה מלאה למשך חיים שלמים ולאחר מכן היורשים נהנים..

סנופי ו-yossik אוהבים את זה.
  3. רוני

רוני משתמש רשום

הקטנתי פוזיציה בתל אביב, כלומר רכשתי דירת 3 חדרים להשכרה, המחירים לידיעתך בתל אביב המשיכו לעלות בעיקר בדירות הקטנות, הדירות הגדולות עלו מעט. סגרתי את המימון שהיה לי, ורכשתי נכסים בחו"ל בתשואות נטו של בין 10% ל 16%.
    אורי חבל שאתה ציני ומזלזל, כדור הבדולח לא במקום, יתכן שיש דברים שאתה לא יודע, קצת צניעות. כבר הצעתי לך בעבר להפגש, אולי אם תראה הוכחות מול העיניים
    תגיב אחרת.

סנופי אוהב/ת את זה.
  4. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

איני ציני ואיני מזלזל אני פשוט נותן ערך מועט מאד ל"מה עשיתי בעבר" כיוון שזה היה בעבר...
    לא נכון, גם המחירים שם הדירות הגדולות עלו ומשמעותית במחיר פר מ"ר.
    לגבי פגישה כזו או אחרת הבנתי שאתה מוכר קורסים או ליווי כזה או אחר, כיוון שאיני מעוניין בכך לא ראיתי טעם.
    גם שאלתי אותך בזמנו אם אתה היית שוקל להכנס להשקעה משותפת וענית בשלילה.
    והוכחות למה בדיוק? שאפשר לעשות כסף בנדל"ן? כן אני יודע זאת, אני מושקע ויוזם גם בנדל"ן.
    אה ובנדל"ן כמו בכל השקעה אחרת: אין תשואת עבר מעידות על תשואת עתיד.
    לגבי:
    את התשואה אתה תדע רק אם וכאשר תמכר, את הכסף סופרים במדרגות כפי שאתה יודע.
    לגבי תזרים זה כבר משהו אחר...
    גם תשואה מאד תלויה באיך אתה מחשב אותה, במיוחד בנדל"ן.

רוני אוהב/ת את זה.
  5. רוני

רוני משתמש רשום

הדירות הגדולות שמחירם עלה הם במיקומים זולים יותר, בקרב הדירות שמחירם 5,000,000 ומעלה השוק לאחרונה לא עלה משמעותית (בין היתר בעקבות העלאת מס הרכישה, ל 8% עד סכום מסויים ו 10% על סכום גבוה יותר). מטרת הפגישה היתה החלפת דיעות, אני לא מוכר כלום אם לא מבקשים זאת מראש.

אני מנהל שיחות ופגישות עם משקיעים בארץ וברחבי העולם, אני תמיד שמח ללמוד גם מנסיונם של אחרים.
    תחום השקעות הנדל"ן הוא תחום נרחב, והמשקיעים פועלים בדרכים שונות, תמיד שמח לחלוק ולהיחשף למידע בתחום.

סנופי אוהב/ת את זה.
  6. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

אם ככה בחר לך יום ללא גשם (אני על טוסטוס...) והקפה עלי.

סנופי, Glazgo ו-מתכנת אוהבים את זה.
  7. רוני

רוני משתמש רשום

מעולה, העוגה עלי, אפנה אליך בפרטי.

סנופי ו-Glazgo אוהבים את זה.
  8. גרהם

גרהם משתמש רשום

זה עניין מאד סובייקטיבי ואכן יש משפחות שזו לא בעיה בהן, אלא הקלה להיפרד.
    מי שרואה בכך בעיה חושב שאדם מזדקן סובל מבעיות שונות שאם ילדיו לא יטפלו בהן, אף אחד אחר לא יטפל בהן והוא יסבול מכך

נערך לאחרונה ב: ‏16/12/16
  9. שודד הפינג פונג

שודד הפינג פונג משתמש רשום

אם זה סבבה מבחינתכם, אשמח להצטרף.

Glazgo, רוני ו-FIYaacov אוהבים את זה.
  10. רוני

רוני משתמש רשום

נפלא, נעדכן אותך.

11. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

מבחינתי בכיף.

12. חיפאי

חיפאי משתמש רשום

לא מבין את השאלה. רק מפאת הנימוס לא עניתי "ככה".

Benjamin Willard ו-גרהם אוהבים את זה.
  13. breezblock

breezblock משתמש רשום

@חיפאי למה התופעה של הורים המזדקנים לבד היא איומה?

כאמא, אני רוצה שילדי יהיו מאושרים ויגשימו את עצמם, לא שיסעדו אותי.

14. שפרה

שפרה משתמש רשום

מדבריך אני מסיקה שהוריך שלך והורי בן זוגך עדיין מתפקדים ובריאים. אני מאחלת להם (ולכם) שהמצב הזה ימשיך עד השלב שבו יעצמו את עיניהם לנצח בשלווה, ללא מכאוב, מבלי שחלו במחלה כלשהי (למעט איזו הצטננות קלה).
    כמי שראתה את שני הוריה מזדקנים וחולים במחלות שהצריכו טיפול צמוד, אני שמחה שיכולתי להיות שם עבורם באותם רגעים. וכן , גם הם שאיפתם בחיים הייתה שילדיהם יהיו מאושרים ויגשימו את עצמם ולא יסעדו אותם. ועדיין.
    אני מניחה שלו חווית מצב של הורה דמנטי, היית אולי מסתכלת על הסיטואציה באופן שונה.
    "אל תשליכני לעת זקנה, ככלות כוחי אל תעזבני" אלו מילים שמקבלות משמעות עמוקה מאד כשרואים מה הזקנה עושה לאדם.

15. breezblock

breezblock משתמש רשום

@שפרה הורי עוד צעירים.
    חוויתי כמובן סבים במצב סיעודי.
    דווקא בגלל זה, אני ממש לא רוצה שהילדים שלי יעברו את זה.
    ביני לבין הורי יש הבנה שלא לתת להם להמשיך במצב סיעודי עד כמה שהחוק יאפשר.

ogi ו-Roi אוהבים את זה.
  16. חיפאי

חיפאי משתמש רשום

מה ש @שפרה אמרה.
    זה נכון אגב לא רק לזיקנה אלא בכלל. אני בטוח שאמי הבריאה והחזקה לא היתה רוצה להיות לבד בזמן מלחמה, שריפה, או כשהיא צריכה לעשות ניתוח, או אם הבית שלה מוצף וכו'. יש גבול לאצילות. אחרי שנים של גידול והשקעה, יש איזו ציפיה ולו מינימלית שבתור הורה תהיה איפשהו יחסית גבוה בסדר העדיפויות של הילדים שלך. כשילד אומר להורה שלו חשוב לי יותר X ממך, זה תמיד, אבל תמיד לא נעים. וזה במיוחד לא נעים שה X הוא כסף, קריירה, כיף, או מחיר המילקי.
    אם ההורה אצילי מספיק ומוכן להתאבד בשביל לא להעיק על הילדים, זה עניין אחר (ואני מוסיף, נדיר ואפילו מוזר, לדעתי). אם זה היה נפוץ בתי האבות היו ריקים.

17. שפרה

שפרה משתמש רשום

גם אני לא רוצה בכך. גם הורי לא רצו בכך. מסתבר שלמידת השליטה שלנו בחיינו ובמותנו - יש גבול.
    החוק, לפחות נכון להיום, מאפשר מעט מאד. אם התחילו בביצוע החייאה, כי למשל הוזמנה ניידת נט"ן, אז אסור לנתק ממכשירים.
    יד על הלב - היית קמה והולכת ומשאירה מאחוריך הורה שמחובר למכונת נשימה ועבר ארוע מוחי שהותיר אותו משותק וללא יכולת דיבור?
    היית מעדיפה שיסבול מפצעי לחץ כי כמות כוח האדם במחלקות השונות איננה מאפשרת טיפול צמוד?
    ובהנחה שהמצב היה מאפשר ניתוק ממכונת ההנשמה, אך ביצוע פעולות עצמוניות היה בלתי אפשרי - מי היה שם כדי להאכיל אותו בסבלנות במקום לדחוף לו כפות בחצי כוח לתוך הפה?
    הוהו... עד כמה החיים נראים פשוטים ולינאריים כשאתה צעיר, עשיר ובריא.

Benjamin Willard ו-Ofec_Bar אוהבים את זה.
  18. breezblock

breezblock משתמש רשום

@שפרה הטון המתנשא מיותר, אבל אני שמחה שיצרתי את הרושם שאני עשירה.

אני מעדיפה שילדי יחיו את החיים שהם רוצים מאשר שיקריבו את אושרם לטובת טיפול מיותר בי.
    העולם הרפואי היום בהחלט מצטיין בלגרום לקשישים לגסוס שנים ארוכות.
    אחת הסיבות שאני חוסכת בצורה כל כך אגרסיבית, כדי שתהיה לי אפשרות לדאוג לעצמי לטיפול מצויין ולא ליפול על ילדיי.
    ולגבי הורי, הם מאוד ברורים לגבי האופן שבו הם רוצים לסיים את חייהם.

19. breezblock

breezblock משתמש רשום

גם להיות סולידי, לא לרצות לקנות דירה, להיות אנטי צרכניסט ולאהוב וופל לימון זה נדיר ואפילו מוזר.

20. שפרה

שפרה משתמש רשום

@breezblock , צר לי אם חווית את תגובתי כמתנשאת, שכן זו לחלוטין לא הייתה כוונתי.
    גם אם נוציא מהמשוואה את העושר, אז זווית הראיה כשאתה צעיר ובריא בהחלט שונה מזו של מי שניסיון חייו חשף אותו לצדדים הפחות זוהרים של החיים.
    לשמחתם של הורי, כמו גם לשמחתם של ילדיהם, הם לא נפלו לעול כלכלי על ילדיהם.\
    אני חושבת שהתרחקת מרחק רב מהאמירה של @חיפאי לגבי אנשים שמזדקנים לבד, רחוק מילדיהם. לא את כל ההיבטים בחיים ניתן לדחוס לפריזמה של 'החור של הגרוש'. יש הרבה מעל ומעבר לעול כלכלי שכרוך בטיפול בהורים מזדקנים. גם אם יש להם טיפול רפואי/סיעודי מצויין, עדיין להיות לבד ורחוק מהילדים שהם גידלו, נראה לי עצוב ומכמיר לב.
    אני מאחלת לך שלא באמת תצטרכי להתמודד עם הסיטואציה הזו, לא מול הוריך ולא מול ילדיך.
    אגב, האופן בו אימי ז"ל ואחיה טיפלו ותמכו בסבתי שימש בהחלט מודל עבורנו, ואני מקווה שהאופן בו אנו טיפלנו בהורינו מהווה מודל עבור ילדינו. ימים יגידו.

Benjamin Willard ו-בת העמק אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
משיכת כספי הפנסיה בזמן היציאה לעצמאות כלכלית פרישה מוקדמת ‏26/10/16
הגעתי לעצמאות כלכלית. מה עושים עכשיו? פרישה מוקדמת ‏15/4/16
פרישה מוקדמת ועצמאות כלכלית פרישה מוקדמת ‏17/7/15

שתפו: