• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עידן פוסט-נתניהו

מצב
הנושא נעול.
גם אני בספק. אבל יש בארץ מצב מוזר, הימין בשלטון כבר הרבה מאוד שנים, ועדיין חש נרדף. לדעתי האישית, זה לא מצב טוב וכדאי לבדוק ממה הוא נובע.
הקיטלוג של ימין ושמאל וההתפישה ש"הימין שולט כבר הרבה שנים" די בעייתיים. רק לפני 15 שנה אריק שרון נבחר עם קולות הימין ובא עם תוכנית אולטרה שמאלנית שעזרה לו לקבל 50 מנדטים בסקרים, כך שאפילו מחליף דהוי ומושחת (אולמרט) זכה בבחירות על אדי התהילה שלו. לפניו זכה ברק עם קולות השמאל והתהילה של רמטכל שמבין בבטחון יותר טוב מכל איש ימין שמולו. בכלכלה, בכלל המצב לא ברור - הימין ממנה ראש ועד לשר ומגדיל קצבאות לעניים.
בשורה התחתונה הכל אישי ועניין של תדמיות שלא תמיד קשורות למציאות. הקבוצות היותר אידיאולוגיות בימין - מתנחלים, דתיים לאומיים, חרדים (?) אכן זוכים לייצוג חסר במוסדות המרכזיים (משפט, אקדמיה, תקשורת, צבא עד לאחרונה) - חלק מבחירה, חלק מסיבות היסטוריות וחלק מאפלייה.

הקיטלוג של ימין ושמאל וההתפישה ש"הימין שולט כבר הרבה שנים" די בעייתיים. רק לפני 15 שנה אריק שרון נבחר עם קולות הימין ובא עם תוכנית אולטרה שמאלנית שעזרה לו לקבל 50 מנדטים בסקרים, כך שאפילו מחליף דהוי ומושחת (אולמרט) זכה בבחירות על אדי התהילה שלו. לפניו זכה ברק עם קולות השמאל והתהילה של רמטכל שמבין בבטחון יותר טוב מכל איש ימין שמולו. בכלכלה, בכלל המצב לא ברור - הימין ממנה ראש ועד לשר ומגדיל קצבאות לעניים.
בשורה התחתונה הכל אישי ועניין של תדמיות שלא תמיד קשורות למציאות. הקבוצות היותר אידיאולוגיות בימין - מתנחלים, דתיים לאומיים, חרדים (?) אכן זוכים לייצוג חסר במוסדות המרכזיים (משפט, אקדמיה, תקשורת, צבא עד לאחרונה) - חלק מבחירה, חלק מסיבות היסטוריות וחלק מאפלייה.
מאז הסוזן הימנים בוכים.:lol:

אם זה היה אדם אחד. כשזה ציבור גדול צריך לחשוב אולי הם צודקים.
ציבור שלם מרגיש נרדף?
או אדם אחד מרגיש נרדף ומשכנע את המעריצים שלו שרודפים אותו, תעזרו לי?
אחד טען ש"הערבים נוהרים לקלפיות באוטובוסים", או כמה אנשים התקשרו וסיפרו זאת לחברים שלהם?
הימין השווה ועדי עובדים לחמאס? או שעד היום לא יודעים מי אישר את התשדיר?

אם זה היה אדם אחד. כשזה ציבור גדול צריך לחשוב אולי הם צודקים.
פרנויה קבוצתית אינה דבר נדיר.
במקרה של הליכוד אני ממש לא חושב שמדובר בפרנויה, זה שילוב של אתוס של המיעוט הנרדף, לא חשוב כמזה שנים הליקד שולט במדינה מאז 77 , השיח המתבכיין של :לא נותני לנו, מתנכלים לנו, התקשורת, המשטרה, הפרקליטות האקדמיה וכדומה זה שיח שחוזר תמיד.
בנוסף ביבי יצר מצב מתחתיו אין שיכבת מנהיגות אלטרנטיבית זה לא תקופת שמיר שהיו מולו את דויד לוי ואריק שרון כאלטרנטיבה אלקטורטית ומנהיגותית.

הוא יצר אדמה חרוכה, ולכן כיום הליכוד זה ביבי וביב זה הליכוד, ואם אנשי הליכוד רוצים להשאר בשילטון הם חייבים לתמוך (פוליטית) בביבי, וגם השרים גם חברי הכנסת וגם חברי הליכוד מבינים את זה.

ציבור מאוד גדול חש שאין לו ביטוי בתקשורת, שעושים לו דה לגיטימציה.
אתה מתכוון לכוחות הבטחון, השופטים, עיתונאים?
אהה, סליחה... למצביעי הימין.
אז כמו שאני אומר תמיד למי שחושב שהיבואנים עושים עליו קופה - שיפתחו ערוץ משל עצמם.
אולי רק דף פייסבוק.

שייקחו אחריות על חייהם.

נערך לאחרונה ב:
אתה מתכוון לכוחות הבטחון, השופטים, עיתונאים?
אהה, סליחה... למצביעי הימין.
אז כמו שאני אומר תמיד למי שחושב שהיבואנים עושים עליו קופה - שיפתחו ערוץ משל עצמם.
אולי רק דף פייסבוק.

שייקחו אחריות על חייהם.
אתה מעלה בבדיחות נקודה מאד נכונה. ה"בעיה" של התקשורת תפתר מעצמה (והיא כבר נפתרה חלקית). אם לאראל סגל יש יותר אוהדים מאשר לאמנון אברמוביץ', זה יקבל שיקוף בבלוג שלו וזה עניין של זמן עד שהוא יוכל לנצל את זה כדי להתפרנס יותר טוב מאמנון אברמוביץ'. מהדורת חדשות וזיכיונות אלו מילים של העבר.
הבעיה שלא תיפתר, היא שבמודל החדש תהיה מעט מאד עיתונות חוקרת של עיתונאים שלא פוחדים מאף אחד.

זה לא עובד ככה.
@Benjamin Willard אם אתה רוצה להתסיס תעשה את המאמץ ותכתוב משהו פרובוקטיבי.
אל תתעצל

H7vx89z.jpg

בדיפסטייט הישראלי של 2018, אפילו אני נהייתי ביביסט.
היידה ביבי

נערך לאחרונה ב:
"נתניהו קיבל כמליון שקל שוחד על פני עשור" - זה המחיר כדי לשחד את ראש ממשלת ישראל? מאה אלף שקל בשנה? באמת?

נראה לי שכמעט שכל הבוץ שנזרק עליו לא יעמוד בבית משפט, הבעיה מבחינתו ומבחינתנו שהוא צריך להכנס לתהליך משפטי ארוך, וזו הבעיה העיקרית והמטרה העיקרית של זריקת הבוץ. בדבר אחד אני בטוח, גם על ראש הממשלה הבא יזרקו בוץ, ואם הרמה היא כזו, אז רוב הסיכויים שגם ראש הממשלה הבא עלול להיות מודח על ידי המשטרה.
לא יתכן שכל ראש ממשלה (ברק,שרון,אולמרט,נתניהו) יתעסק בחקירות והליכים משפטיים, והמהלכים להחלפתו יתבצעו במסדרונות המשטרה ולא בבחירות.

נערך לאחרונה ב:
ראש הממשלה בנחשתיים בעוול.
עדיין לא יהיה כלום כי לא היה כלום. הוא לא השפיע על מדיניות הממשלה, ומחליפו לא ישפיע ממנו.
ככל הגויים אשר סביבותינו.

אנקדוטה מצחיקה.
אתמול ברדיו מעט אחרי שניתן האות לפתיחת החגיגות:
ניתוח של פרשנית על החוק לעידוד חזרה של אזרחים יורדים, שנועד למנוע את המצב שהם לא חוזרים לארץ משיקולי מס. וכמובן לשרת את חבירו של ביבי בלבד, ארנון מילצ'ן.
הפרשנית המהוללת אמרה, שכמובן שהחוק הזה הוא תשלום עבור השוחד, מכיוון שהורדת מס היא נגד האינטרס של מדינת ישראל...

אנקדוטה מצחיקה.
אתמול ברדיו מעט אחרי שניתן האות לפתיחת החגיגות:
ניתוח של פרשנית על החוק לעידוד חזרה של אזרחים יורדים, שנועד למנוע את המצב שהם לא חוזרים לארץ משיקולי מס. וכמובן לשרת את חבירו של ביבי בלבד, ארנון מילצ'ן.
הפרשנית המהוללת אמרה, שכמובן שהחוק הזה הוא תשלום עבור השוחד, מכיוון שהורדת מס היא נגד האינטרס של מדינת ישראל...
הבעיה בחוק היא הסיםור של הלבנת הון והפיכת ישראל למקלט מס בלי שישראל מקבלת משהו בתמורה.
ואכן גם בזמן אמת נחשב החוק לפרסונלי לכבוד מילצן. אף פעם לא נדע אם אכן יש קשר בין הדברים. אם זו התזה של המשטרה לעניין השוחד, יהיה מאד קשה להוכיח זאת בבית המשפט ברף הנדרש להרשעה פלילית.

@גרהם - הכל נכון
רק גיחכתי על נקודת המוצא של הפרשנית שכל הורדת מס היא נגד האינטרס של מדינת ישראל.

התגובות משונות אך צפויות.
אף אחד מהמגיבים בתקשורת לא ראה את חומר הראיות אבל זה לא מונע לעשות ניתוח משפטי שלהן.
ככה זה כשאין נורמות ציבוריות (להבדיל ממשפטיות). אין מה לכתוב אז כותבים על מה שלא יודעים (טבמקרה של הבלוגר למכחה גם לא מבינים).

• אהבתי
Reactions: Roi
מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ האם אנחנו חיים בתום עידן הבעלות הפרטית על נדל"ן? נדל"ן 6
P תעודה פאסיבית מחקה מדד - האם תם עידן? שוק ההון 40
yossik עידן+ T2 אוף טופיק 7
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
ה עריכת פוסט אוף טופיק 4
T מקרו מחזוריות (פוסט שיתוף) אוף טופיק 1
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
כ פוסט ראשון, היו עדינים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ס פוסט קורונה == ירידות שערים? שוק ההון 10
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
נ הפעם זה אחרת - פוסט מהמשבר הבורסאי של הגל הראשון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
נ ניודים, התנתקויות, ביטולים - פוסט עידוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
ב למה פוסט נמחק? נדל"ן 5
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
S יש לסולידית פוסט שמראה את כל האופציות של קרנות מחקות מדדים עולמיים? שוק ההון 2
א פוסט ראשוני- דירה לצורך השקעה נדל"ן 17
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
ג חיפוש פוסט- כל צורות ההשקעה באגח האפשריות שוק ההון 1
ה מחפש פוסט על ריבית דריבית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
A שאלה בעקבות פוסט "קרנות ריט" שוק ההון 0
Kintsukuroi מעבר לארהב לצורך פוסט דוק אוף טופיק 6
M פוסט בכורה חופר, שוק ההון 46
משה פוסט בבלוג שלי שבו אני מציג חלק מהעקרונות בספר אנטי שביר אוף טופיק 5
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Benjamin W עולם חדש נורא? [פוסט בבלוג] דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 67
ד פוסט מעניין: איך לא לאבד כסף בהחלפת עבודה אוף טופיק 5
ד שאלה לסולידית: פוסט "נתינת נייר ערך כמתנה" שוק ההון 3
ד פוסט שפורסם בעבר על מתנת יום הולדת לילדים שוק ההון 2
ס פוסט שננעל אוף טופיק 1
Waler "הכנסה בסיסית" - אם כבר יש על זה פוסט אוף טופיק 38
הסולידית הזמנה לכתיבת פוסט אורח אוף טופיק 0
DiverGirl פוסט מוטיבציה: הרגלים ומשמעת התפתחות אישית 42
איליה פוסט של MMM לראשון באפריל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
R פוסט/תגובה אבודה אוף טופיק 0
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47

נושאים דומים

Back
למעלה