• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה בקניית ניירות המתאימים לתיק שבחרתי

BitBot

משתמש רשום
דירוג
0
תודה רבה להסולידית!
עד עכשיו כספי עמד לו בחשבון, 3 שנים, ללא מעש. תודתי לך, שעניינת אותי בדרכך המיוחדת. תודה!!!

הגעתי למסקנה שאני רוצה להשקיע את התיק שלי באופן הבא:

כמובן, שבמקום לקנות US Bonds השקיע 10 אחוז בקניית אגרות חוב של ממשלת ישראל. איזה מהם? לא מדאיג אותי כרגע. אפתור את זה מאוחר יותר, אחרי שהצליח להשקיע את הפלח המנייתי.

הבעיה שאני לא בטוח איך לעשות את זה. יש לי IRA במיטב, ועוד סכום שאני הולך לשים באחד מבתי ההשקעות.

השאלה שלי:

1. האם להשקיע דרך קרן נאמנות? אם כן, איזה קרנות יש, ואיך לבחור מביינהם?
2. האם דרך תעודות סל? הבנתי שכך אני נמנע מאירוע מס, בגלל נמנעים מלקבל דיבידנטים דרך קניית חוזים עתידיים. אם כן איזה?
3. האם דרך המרה לדולרים, וסחירה דרך מיטב טרייד חו"ל?
4. האם בכסף שלא ב IRA, כדאי לשלוח לחברת השקעות בחו"ל ולבצע את זה שם?

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
שים לב שאסור לבקש כאן ייעוץ השקעות מותאם אישית, ולכן אתייחס לרובד העקרוני בלבד בשאלותיך (להבא נסה לנסח מחדש את שאלותיך מבלי לגרום לעונים לעבור על החוק ולחשוף עצמם לעיצומים מטעם הרשות לניירות ערך).

באופן עקרוני, אני סבורה שקרנות נאמנות מחקות הן מוצר השקעה עדיף בהרבה על תעודת סל. תעודת סל היא התחייבות לא מבוטחת של המנפיק לשלם לך סכום מסוים בהתאם לשינוי בערכו של מדד הייחוס. קרן נאמנות, לעומת זאת, היא תיק נכסים שיש לך בעלות חלקית ממנו. במובן זה, קרן נאמנות מספקת למשקיע הגנה רגולטורית טובה יותר על כספו. יש היצע הולך ומתרחב של קרנות נאמנות מחקות ישראליות, שחלקן נמצאות בחפיפה לניירות הערך שהזכרת. תוכל ללמוד עליו באתר כמו funder.

אפשר כמובן להמיר את כספך לדולרים ולרכוש את ניירות הערך שציינת, אך כאן תידרש לשלם עמלת המרת מט"ח וכן תהיה חשוף ישירות לשינויים בשער הדולר שקל.

ניהול חלק מהתיק דרך ברוקר זר הוא לא רעיון רע במיוחד, אך מצריך התעסקות נוספת לאור היבטי מס מקומיים שברוקרים זרים אינם מטפלים בהם.

לא ייעוץ, לא המלצה.

נערך לאחרונה ב:
אני לא מבקש ייעוץ ספציפי, אלא יותר הכוונה איך להתחיל.

לפי הבנתי, בארץ אין לי אפשרות להשקיע כמו התיק הנ"ל. כך שאם אני רוצה קרן נאמנות בארץ במקום VTI אני יכול להשתמש באלה הבאים:

http://www.tase.co.il/Heb/General/trustfund/Pages/fundmaindata.aspx?FundID=05113998&
http://www.tase.co.il/Heb/General/trustfund/Pages/fundmaindata.aspx?FundID=05117601&
http://www.tase.co.il/Heb/General/trustfund/Pages/fundmaindata.aspx?FundID=05117965&

טוב, אז אני צריך להחליט האם הכיוון של קרן נאמנות בארץ בכלל טוב.

בשוקולד מריר, ציינת תעודת סל, ולא קרן נאמנות:
http://www.tase.co.il/Heb/General/E...reID=01123249&CompanyID=001523&subDataType=0&

איך אני בכלל יכול להשוות ביינהם?

בקיצור, אני לא מחפש ייעוץ ספיציפי מה לעשות, אלא יותר כיוון כללי, איך להמשיך הלאה את מחקרי לבד.
גילוי נאות, הכותב מעולם לא השקיע בשוק ההון, ורוצה להיכנס כמה שיותר מהר אבל בצורה אופטימלית.

אם במערכת של מיטב דש אתה עושה חיפוש על הסימול VTI אתה לא מוצא את זה? אני לא ממש מבין מה הבעיה לקנות בדיוק את הקרנות שכתבת.
אמנם תצטרך לבצע המרה לדולרים אבל חוץ מזה מה הבעיה בלקנות קרנות של vanguard?

easy there

לפני שאתה ממהר לבחור ניירות ערך - האם, כמשקיע חסר ניסיון, אתה בטוח שיש לך קיבה חזקה מספיק כדי להתמודד עם תיק של 90% מניות ורק 10% אג"ח? האם אתה מסוגל, וערוך פסיכולוגית, להתמודד עם מחיקה (על הנייר) של 45% משוויו הכולל של תיק ההשקעות שלך ללא אזהרה? ענה לעצמך בכנות, משום שרק אתה מכיר את עצמך. אני לא מכירה אותך ולא מתיימרת לקבוע את פרופיל הסיכון שלך, אבל מנסיוני, אנשים נוטים לגלות שסיבולת הסיכון שלהם נמוכה בהרבה מכפי שהעריכו רק אחרי שהמפולת מתרחשת. זה הסיבה שאנשים מוכרים בשפל.

אבל אם נתעלם מהנקודה (הקריטית) הזו וניגש לעניין - נראה שאתה כבר יודע בדיוק באילו ניירות ערך אתה מעוניין - אפילו ציינת אותם בעצמך. במקום להסתבך עם איתור המקבילות בארץ, קיימת האפשרות פשוט לקנות אותם, כל זמן שהברוקר שלך נותן לך גישה לוולסטריט.

אם מסיבה כלשהי אתה לא רוצה להמיר שקלים לדולרים, קיימות קרנות מחקות ישראליות על מדדי מניות ארה"ב, מדדי מניות באירופה (שהן יותר מ-60% ממדדי השווקים המפותחים), ומדד שווקים מתעוררים. ישנה קרן מחקה חדשה על נדל"ן מניב בישראל וכן קרנות רבות על כל מדדי האג"ח הממשלתי בישראל.

הקדמה: בוא נגיד שאני הולך לקנות את התיק הנ"ל, והוא הולך להיות שם לתקופה ארוכה מאוד, או לצאת מקודם יותר - אך ורק ברווח.

אם במערכת של מיטב דש אתה עושה חיפוש על הסימול VTI אתה לא מוצא את זה? אני לא ממש מבין מה הבעיה לקנות בדיוק את הקרנות שכתבת.
אמנם תצטרך לבצע המרה לדולרים אבל חוץ מזה מה הבעיה בלקנות קרנות של vanguard?

1. במיטב חו"ל: עלות חד פעמית של המרה לדולרים, 0.1%. לא מדאיג אותי, אני מניח שתשלום על המרה אצטרך לשלם בכל מקרה. אבל לקרן נאמנות כנראה יש עמלה זולה יותר.
2. המחיר של קניה במיטב חו"ל: קניה/ מכירה של ני"ע זרים 0.1% פלוס סנט לנייר מינימום 8$ או 1.5 סנט מינימום 15$ לעסקה. נראה שזה קצת יקר לעומות מה שאפשר להשיג בחו"ל, מצב שני, פה זה IRA, אז יכול להיות שזה סביל.
3. קרנות נאמנות משקיעים בחוזים עתידיים. אולי זה עדיף רק בגלל החיסכון במס על הדיבידנטים. מצד שני לא ברור לי בכלל האם התשואה שלהם טובה יותר ממה שהם מנסים לחכות, אחרי מס, או לא. להשקיע ב VTI ולאכול את המס במסלול IRA, יכול להיות שעדיף. אין לי מושג. זה שאלה שאמשח לקבל עליה תשובה.

@BitBot, בדוגמאות שנתת יש קרנות מחקות ישראליות למדד S&P 500. בניגוד למשל לקרן מחקה ת"א 100 שמחזיקה פיזית במניות של החברות הישראליות, הקרנות האלה מחזיקות בעיקר כסף מזומן ובאמצעות חוזים עתידיים עוקבות אחרי המדד.
יתרונות: אתה מתנהל בשקלים ללא המרות מט"ח ויש לך גם אפשרות לגדר מט"ח אם אתה חושש מנפילה של הדולר (ד"נ 0.04% במקום 0.03%). בזמן המכירה, המס שתשלם יהיה לאחר ניכוי אינפלציה.
חסרונות: כפי שאמרתי, הקרן לא מחזיקה את המניות עצמן.

@אלון, השאלה איך אני משוואה ביצועים היסטורית, של קרן מחקה מדד ישראלית, לאחת כזו בחו"ל שהחזיקה פיזית בניירות.
לא כ"כ מפריע לי החשיפה למט"ח.

לא מכיר אתר שמאפשר השוואה של קרן ישראלית מול אמריקאית אז בינתיים תפתח 2 חלונות במקביל.
בישראל נוח לי להשוות באתר ביזפורטל, בחו"ל האתרים הגדולים הם גוגל (finance.google.com) וגם יאהו (finance.yahoo.com).
שים לב שאתה משווה שינוי לפי שקלים מול שינוי לפי דולרים אז גם שינויים בשער הדולר משפיעים. אבל אם תשווה בין הקרן שמגדרת מט"ח מול SPY למשל, הגרפים יהיו הרבה יותר עקביים.

למיטב הבנתי כשאתה קונה קרן ישראלית שמשקיע בארה"ב אז אתה לא חוסך את המס על הדיבידנדים כי הקרן הישראלית משלמת אותם בעצמה (ובמקרה שהיא מחזיקה נגזרים אז הנגזרים מגלמים את המדד הנעקב אחרי מס)

למיטב הבנתי כשאתה קונה קרן ישראלית שמשקיע בארה"ב אז אתה לא חוסך את המס על הדיבידנדים כי הקרן הישראלית משלמת אותם בעצמה (ובמקרה שהיא מחזיקה נגזרים אז הנגזרים מגלמים את המדד הנעקב אחרי מס)
@הסולידית זה נכון ?

קרנות מחקות ישראליות מחקות את המדד על ידי רכישת חוזה עתידי על מדד NTR, כלומר, net total return. זה אומר שהמדד כולל בתוכו את הדיבידנדים אילו היו מחולקים, לאחר שנוכה מהם מס במקור על ידי ממשלת ארה"ב.

תודה, כמה מס משלמים שם?
והאם לא יוצא כך שאנחנו משלמים מס פעמיים ?

easy there

לפני שאתה ממהר לבחור ניירות ערך - האם, כמשקיע חסר ניסיון, אתה בטוח שיש לך קיבה חזקה מספיק כדי להתמודד עם תיק של 90% מניות ורק 10% אג"ח? האם אתה מסוגל, וערוך פסיכולוגית, להתמודד עם מחיקה (על הנייר) של 45% משוויו הכולל של תיק ההשקעות שלך ללא אזהרה? ענה לעצמך בכנות, משום שרק אתה מכיר את עצמך. אני לא מכירה אותך ולא מתיימרת לקבוע את פרופיל הסיכון שלך, אבל מנסיוני, אנשים נוטים לגלות שסיבולת הסיכון שלהם נמוכה בהרבה מכפי שהעריכו רק אחרי שהמפולת מתרחשת. זה הסיבה שאנשים מוכרים בשפל.

הסיבה שבחרתי בתיק הזה, כי זה מה שהתאים לי לפי: https://www.sigfig.com.
לפי המבחן של ואנגארד, אני צריך לקחת 70-30.

מעוניין להצטרף לשאלה של @אבא עשיר ,
זה נראה לכאורה שבקנייה של קרן ישראלית העוקבת אחרי מדד אמריקאי בגרסאתו ה-NTR-ית, משלמים למעשה מס כפול (במידה כלשהי) על חלק הרווח של הדיבידנדים - כביכול, אילו היינו מקבלים את הדיבידנדים בעצמנו כפי שהם, ואז משקיעים מחדש, הקנייה הייתה בשער גבוה יותר, ולכן המס היה נמוך יותר.
מצד שני היינו משלמים עמלות קנייה נוספות.

האם זהו אכן המצב או שפיספסתי משהו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N עזרה בקניית טלווזיה. צרכנות פיננסית 12
ב אין ברירה- עזרה בקניית רכב. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G עזרה בנושא פינוי בינוי ותוכנית מתאר נדל"ן 0
כ עזרה במשמעות הנסח טאבו תאור דירה: אולם נדל"ן 5
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
S עזרה בהשקעה לטווח ארוך? שוק ההון 4
Marcus Aurelius עזרה בפיענוח אג"ח מסויים שוק ההון 9
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
Y עזרה בהבנת גרף portfolio performance בIB שוק ההון 0
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
M טריפל סיבים - עזרה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
I עזרה במילוי 1322 מיסים 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
I עזרה באסטרטגיה נדל"ן 17
H עזרה במציאת קרן השתלמות פאסיבית מדדי חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E עזרה במציאת תבע באלפי מנשה נדל"ן 4
V עזרה עם מוצר בקניה מאמזון צרכנות פיננסית 8
B עזרה בהלוואה צרכנות פיננסית 16
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
A עזרה בקשר לדירה להשקעה נדל"ן 54
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 32
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עזרה בנושא תיאום מס מיסים 2
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה