• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מושב יישוב בית למגורים

passive income

משתמש רגיל
דירוג
80
יש כאן אנשים מעוניינים עכשיו או בהמשך לקנות או לבנות בית למגורים במושב או יישוב , קיבוץ?
יש קבוצות כאלה בפורום או קבוצות רכישה או קבוצות חשיבה לבניית יישוב חדש למשל?

לי יש הרבה מאוד התלבטויות בנושא השקעות / לקנות בית למגורים והTRADE OFF ביניהם . אני מעוניין ביישוב , בעדיפות כרגע, לצפון בגלל שהמשפחה נמצאת בצפון. מצד שני לא בטוח שזה הכי נכון להתחשב בקרבה למשפחה .
יש עוד הרבה נושאים כמו אזורי תעשייה .. ואפשרויות לעיסוק.

בנוסף אני שם לב שהייתי רוצה לקנות בית עם שטח גדול וזה דורש הרבה כסף יחסית גם בצפון .
לפעמים אני חושב לשכור עוד הרבה שנים כי אני ובת זוגתי "לא אוהבים" משכנתאות. מצד שני אני לא סובל לשכור מבחינות טכניות , בעלי בית, חוסר שליטה , ועוד.

מידע נוסף: לפעמים חושבים על אפשרות עתידית לעבור לחו''ל לכמה שנים ...

אני קצת מבולבל אז חשבתי אולי יש עוד אנשים כאלה בפורומים.

הערה: נשוי עם ילד בן שנה וחצי. לפני כמה שנים למרות כל החוסר וודאות התחלנו להשקיע בשוק ההון חלק גדול מהחסכונות. לקחנו בחשבון סיכונים אפשרים כמו מפולת שוק כמובן.

נערך לאחרונה ב:
היי @passive income ,
לרגע חשבתי שאני רשמתי את ההודעה הזאת כי כל מה שרשמת כמעט אחד לאחד מה שקורה אצלי כרגע.
קודם כל האם יש לך כיוון מדוייק יותר במחשבה על הצפון ? כי הצפון הוא גדול ואני לא יודע לאיזה איזור אתה מתכוון כך שמה שאוכל להגיד לך מתייחס לאיזור שבו אני עומד לעבור שהוא רמת הגולן.

אני ובת הזוג שלי מתכננים לעבור בעוד כמה חודשים לבית פרטי בגולן. מתכננים להשכיר לשנה שבמהלכה נהיה יותר חכמים לגבי ההמשך.
ההחלטה להשכיר ולא לקנות נובעת מכמה סיבות:
1. ישנה סטיגמה שבחלקה מוצדקת לכך שאין עבודה בצפון. לי באופן אישי במקצוע שלי לא אמורה להיות בעיה להיקלט לעבודה דומה למה שאני עושה במרכז, אם כי אני עדיין לא יודע איך יראה תלוש המשכורת שלי שם ובמקרה של בת הזוג זה קצת יותר מורכב.
2. אני חושב על מגורים בגולן מזה זמן רב, אך עד עכשיו התנאים למעבר לא הבשילו ( לימודים, צבירת הון וכו') ומה שאני יכול להגיד לך הוא שבמהלך כל השנים האלה אני עוקב בקביעות אחר מחירי הנדלן שם ושמתי לב שאנשים לא כל כך מצליחים למכור את הנכס שלהם מכל מיני סיבות. אני מניח שהסיבה העיקרית היא המחיר כי כל אחד שבנה שם בית ומסיבה כל שהיא רוצה למכור, רוצה גם להרוויח משהו מעליית המחירים של העשור האחרון, אך לזוג צעיר שרוצה להיקלט ולבנות בית, ישנה ההטבה של הקרקע בחינם ועלות הבניה לא השתנתה בהרבה כך שהאפשרות השניה עדיפה בהינתן מחיר מבוקש גבוה.
3. לבת הזוג שלי ישנה אופציה לדוקטורט או פוסט-דוק בחול ואני עדיין לא יודע מה יהיה אם נרצה לעבור מבחינת השכרת הבית שנקנה/נבנה.
* בכלל אני קורא פה הרבה לאחרונה ומקבל המון כיווני מחשבה שונים והיום אני מרגיש שבאמת לא חייבים לקנות בית ואפשר גם להשכיר ולהשקיע בשוק ההון ולהישאר בשכירות.
4. אנחנו גדלנו וגרנו כל החיים באזור המרכז ככה שהמעבר לשם יהיה כרוך במרחק מהמשפחה וזה יהיה מאתגר.

הסיבה שאני רוצה לעבור לשם מלכתחילה היא מכוון שמאז ומתמיד היה זול שם משמעותית ממקומות אחרים, ולתפיסתי מדובר במקום עם איכות חיים טובה מאוד במידה ואין בעיית פרנסה, וזה מה שאני הולך לברר :)

עיקר הסיכון בקניית בית כמו ששניכם תארתם הוא הפיזור של ההשקעה (העדר הפיזור). אבל אם יש ודאות גדולה שרוצים לבנות חיים במקום מסויים אז זה מפסיק להיות השקעה ומתחיל להיות שיקול של איכות חיים והוצאות.

היי @passive income ,
לרגע חשבתי שאני רשמתי את ההודעה הזאת כי כל מה שרשמת כמעט אחד לאחד מה שקורה אצלי כרגע.
קודם כל האם יש לך כיוון מדוייק יותר במחשבה על הצפון ? כי הצפון הוא גדול ואני לא יודע לאיזה איזור אתה מתכוון כך שמה שאוכל להגיד לך מתייחס לאיזור שבו אני עומד לעבור שהוא רמת הגולן.

אני ובת הזוג שלי מתכננים לעבור בעוד כמה חודשים לבית פרטי בגולן. מתכננים להשכיר לשנה שבמהלכה נהיה יותר חכמים לגבי ההמשך.
ההחלטה להשכיר ולא לקנות נובעת מכמה סיבות:
1. ישנה סטיגמה שבחלקה מוצדקת לכך שאין עבודה בצפון. לי באופן אישי במקצוע שלי לא אמורה להיות בעיה להיקלט לעבודה דומה למה שאני עושה במרכז, אם כי אני עדיין לא יודע איך יראה תלוש המשכורת שלי שם ובמקרה של בת הזוג זה קצת יותר מורכב.
2. אני חושב על מגורים בגולן מזה זמן רב, אך עד עכשיו התנאים למעבר לא הבשילו ( לימודים, צבירת הון וכו') ומה שאני יכול להגיד לך הוא שבמהלך כל השנים האלה אני עוקב בקביעות אחר מחירי הנדלן שם ושמתי לב שאנשים לא כל כך מצליחים למכור את הנכס שלהם מכל מיני סיבות. אני מניח שהסיבה העיקרית היא המחיר כי כל אחד שבנה שם בית ומסיבה כל שהיא רוצה למכור, רוצה גם להרוויח משהו מעליית המחירים של העשור האחרון, אך לזוג צעיר שרוצה להיקלט ולבנות בית, ישנה ההטבה של הקרקע בחינם ועלות הבניה לא השתנתה בהרבה כך שהאפשרות השניה עדיפה בהינתן מחיר מבוקש גבוה.
3. לבת הזוג שלי ישנה אופציה לדוקטורט או פוסט-דוק בחול ואני עדיין לא יודע מה יהיה אם נרצה לעבור מבחינת השכרת הבית שנקנה/נבנה.
* בכלל אני קורא פה הרבה לאחרונה ומקבל המון כיווני מחשבה שונים והיום אני מרגיש שבאמת לא חייבים לקנות בית ואפשר גם להשכיר ולהשקיע בשוק ההון ולהישאר בשכירות.
4. אנחנו גדלנו וגרנו כל החיים באזור המרכז ככה שהמעבר לשם יהיה כרוך במרחק מהמשפחה וזה יהיה מאתגר.

הסיבה שאני רוצה לעבור לשם מלכתחילה היא מכוון שמאז ומתמיד היה זול שם משמעותית ממקומות אחרים, ולתפיסתי מדובר במקום עם איכות חיים טובה מאוד במידה ואין בעיית פרנסה, וזה מה שאני הולך לברר :)
@אבא סולידי תודה על התגובה.
אנחנו גרים באזור נהלל, בשכירות. אשתי במקור מנהריה ואני מעיר מאוד גדולה מחו''ל. אנחנו נעים בין יישוב (עכשיו) לבין ערים קטנות כמו נהריה כרמיאל או חיפה (לא קטנה) , במהלך ה10 שנים אחרונות.
אנחנו לא "באים מהמרכז" ומחפשים צפון, אלא אנחנו גרים באזור הצפון, גם בגלל איכות חיים / עבודה וגם בגלל שהמשפחות שלנו נכון לעכשיו הן בצפון.

אין לנו כפי שציינתי, מיקום מדוייק בצפון, לצערי או אולי לא לצערי (כי לפעמים זה טוב לתת לעצמך להתבלל קצת).

לגבי (1) - אני מסכים. עבודה יש בהרבה מאוד מקומות, בעיקר בישראל. רמת הגולן הרבה פעמים חשבתי או חושב על זה. אני מאוד אוהב את האזור , לטייל שם, נוף ולגור. אני חושב שזה נורא שכל כמה מטרים יש מוקשים שבחיים לא יוכלו לטפל בזה עד הסוף. בנוסף אני לא בטוח שאני יכול לגור במקום עם הרבה מחלוקת מדינית (אבל זה לא חשוב בכלל לנושא).
אנשים לפעמים רוצים להתעסק במה שמעניין אותם , או שיש להם ידע , בנוסף למשכורת. אני טיפוס שחשוב לו מאוד מאוד העיסוק עצמו (בנוסף למשכורת כמובן בתור אמצעי). כמות המקומות שעלולים לעניין אותי לעבוד קטן ככל שמתרחקים מהמרכז או חיפה.
אצל אשתי יש לא מעט הזדמנויות גם בצפון הרחוק או הקרוב.

(2) - לפי מה שהבנתי (ואני ממש לא חוקר את הנושא), שבהחלט כדאי היום לבנות לבד עם שטח. כנראה בגלל הסיבה שהסברת. יש לי מכרים בגיל שלי שנכנסים להרחבות של יישובים או קיבוצים באזור כרמיאל או עמק יזראעל ואומרים שזו הדרך היחידה לבית קרקע ויעלה להם בסביבות ~1.5 מיליון פלוס מינוס . כנראה בגולן כמו שאמרת יותר זול .
אני לא רואה את עצמי בונה לבד לגמרי בכלל. אין לי כוח נכון לאופי שלי הנוכחי להתעסק מול קבלנים כאלה. אם זו קבוצה של אנשים או יישוב אז כן אני מוכן לתרום הרבה מאוד . אבל לבד ממש לא , כי הסיכוי לעשות טעויות גדל מאוד במקרה כזה. אופציה אחרת , בארץ, כדי לבנות לבד לגמרי בלי קבוצה כמו שאני מתאר , לדעתי זה לשלם המון המון כדי שיבנו איכותית ומדוייק .

(3) - אני בזמנו התלהבתי מאוד וחשבתי לעשות דוקטורט בחו''ל אבל כל מיני סיבות לא יצא לפועל. בהצלחה רבה לה! . אנחנו אומרים באוויר את המשפט "יאללה אולי ננסה שנה שנתיים בחו''ל רילוקיישון?" .
אני מאוד אשמח לעשות משהו כזה פעם. בהחלט נראה לי שעם ילד או ילדים זה רק מתרחק . זה גם אופי של אנשים, יכולת להתרחק מהמפחה , למשל סבים אם יש, וכאלה.

(*)
בכלל אני קורא פה הרבה לאחרונה ומקבל המון כיווני מחשבה שונים והיום אני מרגיש שבאמת לא חייבים לקנות בית ואפשר גם להשכיר ולהשקיע בשוק ההון ולהישאר בשכירות.
התכוונת להשכיר נכס שקנית ? או לשכור כמו שאני שוכר עכשיו ובמקביל להשקיע בשוק ההון.?
האם אתם משקיעים כל הזמן הזה , כמו במקרה שלי או מחכים עם חסכונות כדי לקנות ,אולי, כמו שתיארת?

(4) כתבתי על זה בנקודה קודמת. בהחלט מאתגר. לפעמים אני חושב שאם לא גרים ממש קרוב באותו יישוב או עיר או שכונה כמו המשפחה , אז לא משנה אם גרים 40 דקות נסיעה או 2:30 מהמשפחה.
עכשיו אנחנו 55 דקות ממשפחה אחת ו40-50 דקות מהשניה. וכל זה בפריפריה.
אני שואל את עצמי לפעמים הפוך מלעבור לצפון: אם לא כדאי לעבור למרכז , אולי להרוויח תקופה מסויימת משמעותית יותר (לא יודע אם זה נכון , רק לפי שמועות - אתם תגידו כי לא עבדתי במרכז אף פעם), וסופי שבוע לפעמים נתראה עם משפחה. לא נעזרים בה, לוקחים כשצריך מטפל/ת לילד כשהוא חולה או לא יכולים להישאר בבית יום מחלה בגלל העבודה....
עכשיו אנחנו לא לוקחים מטפל/ת. לפעמים מסיעים את ילד 50 דקות לבית הסבים והוא נשאר יום-יומיים כשהוא חולה בחורף שם. o_o

מדובר במקום עם איכות חיים טובה מאוד במידה ואין בעיית פרנסה, וזה מה שאני הולך לברר
בהחלט מסכים.

@passive income
בגולן מקבלים את הקרקע בחינם (שווי 0 ש"ח) ובחכירה ל 98 שנים. משלמים למועצה האזורית עלות פיתוח הקרקע, שזה משתנה בהתאם ליישוב, גודל הקרקע ועלויות של יישור הקרקע. סה"כ מגיעים לעלות של 150-250 אש"ח לפני בניה.
בבניה עצמה זה כבר תלוי בך, הרוב נבנה בשיטת בנה ביתך. וברוב הישובים ישנה גמישות לגבי סוג הבניה, כך שגם בניה קלה מתקבלת, על כל סוגיה.
לגבי המחלוקת המדינית של השטח, רמת הגולן היא חלק ממדינת ישראל בהגדרה, דהיינו על פי חוק הגולן מ 81'
זאת אומרת שגם אם בעתיד יהיה פינוי כל שהוא ( באופן אישי לא מאמין מכיוון שזהו חבל ארץ אסטרטגי למדינה ) התושבים יפוצו.
רמת הגולן שונה מהמצב ביו"ש מבחינת המצב המשפטי של הקרקע.

לגבי שאלתך לגבי ההשקעה, אני התכוונתי להשכיר ולהשקיע את הוני בשוק ההון.
עדיין לא נכנסתי לשוק כי אני עדיין לומד ומחשב את צעדיי, למרות שאני מודע שהעיכוב עולה לי בינתיים באובדן תשואה ובשחיקה של הכסף. מקווה שבקרוב מאוד אגבש החלטה.
לא מתכוון לקנות דירה להשקעה כי אני חושב שבמחירים היום זוהי לא השקעה טובה.
לבנות בית בגולן זה קצת שונה כי אתה משלם על דברים קשיחים כמו חומרי הבניין, שירותי בעלי מקצוע מכל הסוגים, אגרות וכו'.. ובהוצאות הללו לא חל שינוי משמעותי בשנים האחרונות כמו במחירי הדירות בשאר הארץ שם המחיר הגובה הוא נגזרת של מחיר הקרקע שמאמיר.

מצטער שאני לא עושה שימוש במנגנון הציטוט לחלקי הודעות כמו שאתה ואחרים עושים, אני לא מצליח. אני יכול לצטט את כל ההודעה ולהגיב או חלק ממנה אבל לא מבין איך לחלק את זה ל ציטוט-תגובה ציטוט-תגובה

נראה לי שזה כאב ראש לא קטן לנסות להרוויח משהו מנכס ברמת הגולן כשאתה בחו"ל...
מסכים. זו אחת הסיבות שאני מחכה עם צעד של רכישה. מפריעה לי התחושה הזאת שזה כמו כרטיס בכיוון אחד...

@passive income
בגולן מקבלים את הקרקע בחינם (שווי 0 ש"ח) ובחכירה ל 98 שנים. משלמים למועצה האזורית עלות פיתוח הקרקע, שזה משתנה בהתאם ליישוב, גודל הקרקע ועלויות של יישור הקרקע. סה"כ מגיעים לעלות של 150-250 אש"ח לפני בניה.
בבניה עצמה זה כבר תלוי בך, הרוב נבנה בשיטת בנה ביתך. וברוב הישובים ישנה גמישות לגבי סוג הבניה, כך שגם בניה קלה מתקבלת, על כל סוגיה.
לגבי המחלוקת המדינית של השטח, רמת הגולן היא חלק ממדינת ישראל בהגדרה, דהיינו על פי חוק הגולן מ 81'
זאת אומרת שגם אם בעתיד יהיה פינוי כל שהוא ( באופן אישי לא מאמין מכיוון שזהו חבל ארץ אסטרטגי למדינה ) התושבים יפוצו.

עדיין לא נכנסתי לשוק כי אני עדיין לומד ומחשב את צעדיי, למרות שאני מודע שהעיכוב עולה לי בינתיים באובדן תשואה ובשחיקה של הכסף. מקווה שבקרוב מאוד אגבש החלטה.
לבנות בית בגולן זה קצת שונה כי אתה משלם על דברים קשיחים כמו חומרי הבניין, שירותי בעלי מקצוע מכל הסוגים, אגרות וכו'.. ובהוצאות הללו לא חל שינוי משמעותי בשנים האחרונות כמו במחירי הדירות בשאר הארץ שם המחיר הגובה הוא נגזרת של מחיר הקרקע שמאמיר.

מצטער שאני לא עושה שימוש במנגנון הציטוט לחלקי הודעות כמו שאתה ואחרים עושים, אני לא מצליח. אני יכול לצטט את כל ההודעה ולהגיב או חלק ממנה אבל לא מבין איך לחלק את זה ל ציטוט-תגובה ציטוט-תגובה
חל שינוי גם בעלויות הבניה וגם בסטנדרט אליו אנחנו רגילים.
ריבוי מקלחות,תריסים חשמליים ,תקרה גבוהה, חלונות רחבים,מיזוג ,תאורה,דלתות פנים-הסטנדרט שונה לחלוטין ממה שהיה כאן לפני 20 שנה.

מבחינת הבניה אמנם מחירי הברזל ירדו אבל עלות אנשי המקצוע קפצו לשמיים, גם בגלל התייקרות העבודה והמחיה וגם בגלל ריבוי תביעות ..

@passive income

מידע מעניין . תודה .
לגבי ציטוט אתה יכול לעקוב אחרי המילה QUOTE עם קו נטוי או בלי קו נטוי . זה פותח וסוגר את הציטוט.

אני מתבלבל בין להשכיר ל-לשכור לפעמים. כנראה שאתה שוכר דירה לגור בה :) .
לגבי השקעה, אני החלטתי לפני ~3 שנים להתחיל להשקיע, רוב התיק הוא במניות בודדות שמחלקות דיבידנדים יציבים . (אני יודע שזה מסוכן ולא הכי מתאים לפורום הזה) בהמשך ייתכן ואוסיף ETFs.

קיבלתי הסבר ציטוט ממישהו בפורום. תודה לו :

חשבתי שאולי המידע הבא יהיה שימושי עבורך.

כדי לצטט הודעה שלמה, אתה לוחץ על לחצן "צטט הודעה" שמופיע בתחתית ההודעה משמאל, ליד הלחצן "אהבתי".

כדי לצטט חלק מהודעה, למשל משפט מסויים, אתה מסמן אותו (בעזרת העכבר במחשב או האצבע בטלפון), ומתחת לטקסט המסומן מופיע לפתע הכיתוב "צטט הודעה". אתה לוחץ עליו.

אתה יכול להכניס לאותה הודעה מספר ציטוטים. ציטוט חדש מתווסף להודעה במקום שבו הסמן נמצא.

אשמח אם תרחיב על זה, ממה שאני יודע -החגיגה נגמרה לפני 10 שנים...
אני לא יודע מה היה לפני 10 שנים, אבל זה המידע שאני קיבלתי מאיש השיווק של הקרקעות בהרחבות בגולן שעובד מטעם המועצה האזורית, ב2 פגישות שהתקיימו אחת מלפני 5 שנים ואחת מלפני שנה. בשני הרחבות שונות בגולן.

א. מאוד יקר לקנות בית קרקע בכל מקום.
ב. דברים שיקרים מדי לקנות, לא קונים - שוכרים, עושים ליסינג, משתמשים בתשלום.
זה בגלל גודל המדינה , גודל אזור הצפון ?

זה בגלל הקפיטליזם.
אם כולם רוצים משהו - מחירו עולה.
כולם? כל מי שאני שואל מעדיף דירה ולהיות ליד העיר וליד מלא שירותים ומסעדות ובלה בלה בלה
מי זה כולם אצלך?

אני חוזר לשרשור הזה.
מה שמפריע לי מאוד בנושא להמשיך לשכור דירה בשנים הבאות ולהשקיע את הכסף בשו ההון , זה שאני לא מצליח לתכנן דרך לשכור דירה לטווח ארוך.
בהינתן הדרישות ורצונות שתיארנו למעלה...יישוב ..כפר...איכות חיים, שכר דירה נמוך יחסית...
דרישות מוזרות מסובכות ?
בארץ החוקים לא מפותחים לצד השוכר. מותר ומעלים מחירי שכירות מתי שמתחשק לבעל הנכס.
אנחנו לפעמים חושבים לא לקנות להרבה שנים. אבל מבחינת איכות חיים ורוגע נפשי אנחנו רוצים בית משלנו לגור.
כל שנה אני אישית מאוד סובל לקראת חידוש חוזה. אולי מעלים מחיר אולי לא ממשיכים איתנו כי בעל הבית לא בא לו...כל האי וודאות הזאת עכשיו עם ילדים מאוד מפריעה לי.
כלומר אנחנו יכולים להמשיך לזרום...לעבור כל שנתיים שלוש. אבל מאוד מפריע לי. לאשתי פחות.
אנחנו לא רוצים לגור בבניין . אם היינו רוצים היינו קונים מזמן כי המחיר במקומות בצפון היינו יכולים לשלם. בזה אני מרגיש מוזר שכאילו אני מקשה על עצמי מאוד עם הדרישה זאת.
במקביל שמשקיעים בשוק ההון ובמקביל מעלים כל שנה את שכר השירה אז זה בעייתי. כי מאתגר לכסות על עלייה של 5 אחוז ולפעמים 10 אחוז עלייה בשכר דירה עם עלייה בשוק ההון .

אני חוזר לשרשור הזה.
מה שמפריע לי מאוד בנושא להמשיך לשכור דירה בשנים הבאות ולהשקיע את הכסף בשו ההון , זה שאני לא מצליח לתכנן דרך לשכור דירה לטווח ארוך.
בהינתן הדרישות ורצונות שתיארנו למעלה...יישוב ..כפר...איכות חיים, שכר דירה נמוך יחסית...
דרישות מוזרות מסובכות ?
בארץ החוקים לא מפותחים לצד השוכר. מותר ומעלים מחירי שכירות מתי שמתחשק לבעל הנכס.
אנחנו לפעמים חושבים לא לקנות להרבה שנים. אבל מבחינת איכות חיים ורוגע נפשי אנחנו רוצים בית משלנו לגור.
כל שנה אני אישית מאוד סובל לקראת חידוש חוזה. אולי מעלים מחיר אולי לא ממשיכים איתנו כי בעל הבית לא בא לו...כל האי וודאות הזאת עכשיו עם ילדים מאוד מפריעה לי.
כלומר אנחנו יכולים להמשיך לזרום...לעבור כל שנתיים שלוש. אבל מאוד מפריע לי. לאשתי פחות.
אנחנו לא רוצים לגור בבניין . אם היינו רוצים היינו קונים מזמן כי המחיר במקומות בצפון היינו יכולים לשלם. בזה אני מרגיש מוזר שכאילו אני מקשה על עצמי מאוד עם הדרישה זאת.
במקביל שמשקיעים בשוק ההון ובמקביל מעלים כל שנה את שכר השירה אז זה בעייתי. כי מאתגר לכסות על עלייה של 5 אחוז ולפעמים 10 אחוז עלייה בשכר דירה עם עלייה בשוק ההון .
והרי לך הסיבה למה השוק נדל"ן כושל ובבועה.
כל המעגל סביבי מרגיש את מה שאתה אומר במדויק ולאחר מס' שנים של לחימה פשוט מתמנף וקונה 4 קירות בחריש כי נמאס לו... :(

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ תושבי מושב חגור נאלצו לפנות אוף טופיק 20
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
A דילמת רכישה בית בקיבוץ נדל"ן 9
עלילה מסלול בדק בית בדירה שעברה שיפוץ נדל"ן 8
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
T קניית בית במערב אירופה נדל"ן 32
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
N בית השקעות ישראלי או זר? שוק ההון 1
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
S IB מול בית השקעות מיסים 1
E סכנות בקריסת בית השקעות שוק ההון 2
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
ח טעות של בית ההשקעות צרכנות פיננסית 2
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
P הבדלים עיקריים בין משכנתא לפני קניה, לכזו על בית בבעלות? נדל"ן 8
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
M כמה מרוויח בעלים של בית תוכנה או מפתח ובעל מוצר תוכנה ממוצעים אוף טופיק 3
A בית השקעות מומלץ למסחר עצמאי בארה״ב שוק ההון 9
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
V פגישה ראשונה עם קבלן לטובת בניית בית פרטי נדל"ן 51
א השקעה בSCHD דרך בית השקעות בארץ או דרך שוואב אינטרנשיונל שוק ההון 2
N קרן כספית דולרית דרך הבנק או דרך בית השקעות + חריגת מט"ח שוק ההון 3
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15
AbuNafha פנסיה בחברת ביטוח / בית השקעות VS ניהול פנסיה בצורה עצמאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
L הכנסות משקי בית (זוג) מיגיעה אישית בשנת 2022 ממוצע חודשי פוסטים מאיכות נמוכה 24
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21
C פתיחת בית תוכנה התפתחות אישית 15
The Thinker בית השקעות טוען שקרן השתלמות כעצמאי תמוסה 25% מס מכיוון שקרן השתלמות כשכיר עברה את התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ קבלן לבניית בית פרטי - חוות דעת על ניר ושגיא פרוייקטים פוסטים מאיכות נמוכה 1
A דרישות לא חוקיות מבנק לפתיחת חשבון ועד בית אוף טופיק 18
W ביטוח בריאות חיות בית אוף טופיק 65
Y האם עדיף לרכוש קרן שמנוהלת בידי בית ההשקעות שלי? שוק ההון 2
S קרן כספית - דרך הבנק או דרך בית השקעות שוק ההון 3
M קנית בית לגור נדל"ן 7
ס מה לעשות עם מיליון שקלים שמיועדים לקניית ובנייה בית במושב חקלאי כבן ממשיך נדל"ן 11
M שווי בית בהצהרת הון מיסים 3
A התלבטות על רכישת בית בתקופת ריבית עולה נדל"ן 39

נושאים דומים

Back
למעלה