• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה סכום הקיצבה החודשי שאיתו הייתם/מתכננים לפרוש?

אולי עדיף שאני לא אדע מה אני מפספס...
חחח... לא מפספס כלום. ושים לב להבדל בינך לבין @אורי ג.
אתה מדבר על צרכים בסיסיים לאדם יחיד. הוא מדבר על פינוקים מירביים למשפחה. כשמתחילים לדבר על פינוקים אז כמובן שאף פעם אין מספיק כסף כי בני אדם חסרי גבולות בתשוקות שלהם. מפעמיים חו"ל עוברים לחמש ואולי ל-12. מביזנס עוברים למטוס או יאכטה פרטיים. מדירה ישנה במרכז העיר לוילה בצפון העיר.
כמו כן יש אנשים שאף פעם אין להם מספיק כסף לחרדות שלהם מהעתיד ולכן, ככל שתעלה רמת ההכנסה, יכניסו את כל העודפים לחיסכון. ויש כאלה שמשימת חייהם היא לדאוג שילדיהם הבוגרים יחיו בעושר, בתקווה שזה יביא להם אושר, ואם אפשר אז גם שנכדיהם הבוגרים. אין מה לומר, האדם הוא בע"ח הכי הגיוני :)

אני רואה כאן סכומים שנראים לי אסטרונומיים, ובדיוק שמעתי איזה פודקאסט שמזהיר מפני ציפיות נמוכות מידי בתכנון פרישה, ואני קצת מודאג שאני מפספס משהו

לדעתי הסכום שציינת (לפני/ אחרי מס?) לא מספיק למימון כל הצרכים שציינת - בפרט כשלוקחים בחשבון עלויות שהולכות ותופחות עם הגיל לצורך טיפולים רפואיים.

ממליץ לשבת לחשב ממש מה יידרש לך.

לדעתי הסכום שציינת (לפני/ אחרי מס?) לא מספיק למימון כל הצרכים שציינת
אני יכול להרשות לעצמי סכום חודשי גבוה יותר, אבל להערכתי הסכום הזה יספיק לי לטיול תרמילאים וגם למגורים ומחיה בארץ, גם אם קצת בדוחק ובלי "פינוקים".
אני מנסה לצמצם את שיעור המשיכה מהתיק ככל שניתן.

ממליץ לשבת לחשב ממש מה יידרש לך
אין לי מושג מהי ההוצאה הממוצעת על טיפולים רפואיים או על דברים אחרים בגילאים שונים. אשמח לשמוע על בסיס אילו ציפיות אנשים חישבו את העצמאות הכלכלית שלהם (בניגוד לשאלה המקורית של עם איזה סכום הם מתכננים לפרוש, שקצת מטה את התשובות למעלה נראה לי).

נערך לאחרונה ב:
פחות אכפת לי מקבצה חודשית. אני כבר עכשיו מרוויח "פסיבית" יותר ממה שאני צריך.

לשבת על 20-30 מליון שקל בערך "ירגיע" אותי כנראה.
אבל זה קצת כאילו הכסף נהיה מטרה ולא אמצעי.

אין לי מושג מהי ההוצאה הממוצעת על טיפולים רפואיים או על דברים אחרים בגילאים שונים.
ההוצאה הממוצעת לא חשובה, חשוב מהי ההוצאה הצפויה לגביך. אז ראשית ברור שלאף אחד אין כדור בדולח ולא באמת נדע עד שדברים יקרו.
מה שאתה כן יכול לקחת בחשבון, כדי להגיע להערכה טובה לגביך, זה הנתונים הבאים:
מחלות תורשתיות במשפחה (נניח מסבא/סבתא וכל השושלת שהתפתחה מהם).
בעיות ידועות אצלך כבר היום כמו לחץ דם גבוה, קדם סכרת, בעיות בבלוטות וכו' (אבל רוב הטיפול בחינם או בזול).
גורמי סיכון סביבתיים (כלומר, לא תורשתיים) כמו זיהום, עישון, סטרס, אהבת סיכונים, אופנוע וכן הלאה.
ההשקפה שלך לגבי כמות המאמץ והכסף שתהיה מוכן להשקיע בהבראה ממחלות (ניתוח בחו"ל? תרופות בעשרות אלפי ש"ח בחודש?).
ההערכה שלך לגבי הקמת משפחה בעתיד. ברגע שיש ילדים, ההסתכלות היא אחרת.

משאמרתי זאת, אציין שאני לא מכירה כמעט אנשים בסביבה שלי שהשקיעו יותר מביטוח משלים (שכולל גם ביטוח סיעודי ל-5 שנים).
יתרה מזאת, בפועל כל האנשים שחלו או נפגעו, השתמשו ברפואה הציבורית בארץ לצורך ניתוחים/הקרנות/כימו. אלה שסתם הזדקנו, רובם בוחר לחיות בבית עם מטפל צמוד או לא צמוד (חלק מההוצאה או כולה מגיעים מביטוח לאומי וביטוח סיעוד). הכרתי משפחה שאחד הבנים חלה בסרטן ועל אף שהיה להם מספיק כסף ונכסים- הם בחרו לבקש תרומות מהציבור כדי לנסוע לחו"ל לטיפול ניסיוני (שלא עזר לדאבוני).

ההוצאה הממוצעת לא חשובה, חשוב מהי ההוצאה הצפויה לגביך. אז ראשית ברור שלאף אחד אין כדור בדולח ולא באמת נדע עד שדברים יקרו.
מה שאתה כן יכול לקחת בחשבון, כדי להגיע להערכה טובה לגביך, זה הנתונים הבאים:
מחלות תורשתיות במשפחה (נניח מסבא/סבתא וכל השושלת שהתפתחה מהם).
בעיות ידועות אצלך כבר היום כמו לחץ דם גבוה, קדם סכרת, בעיות בבלוטות וכו' (אבל רוב הטיפול בחינם או בזול).
גורמי סיכון סביבתיים (כלומר, לא תורשתיים) כמו זיהום, עישון, סטרס, אהבת סיכונים, אופנוע וכן הלאה.
ההשקפה שלך לגבי כמות המאמץ והכסף שתהיה מוכן להשקיע בהבראה ממחלות (ניתוח בחו"ל? תרופות בעשרות אלפי ש"ח בחודש?).
ההערכה שלך לגבי הקמת משפחה בעתיד. ברגע שיש ילדים, ההסתכלות היא אחרת.

משאמרתי זאת, אציין שאני לא מכירה כמעט אנשים בסביבה שלי שהשקיעו יותר מביטוח משלים (שכולל גם ביטוח סיעודי ל-5 שנים).
יתרה מזאת, בפועל כל האנשים שחלו או נפגעו, השתמשו ברפואה הציבורית בארץ לצורך ניתוחים/הקרנות/כימו. אלה שסתם הזדקנו, רובם בוחר לחיות בבית עם מטפל צמוד או לא צמוד (חלק מההוצאה או כולה מגיעים מביטוח לאומי וביטוח סיעוד). הכרתי משפחה שאחד הבנים חלה בסרטן ועל אף שהיה להם מספיק כסף ונכסים- הם בחרו לבקש תרומות מהציבור כדי לנסוע לחו"ל לטיפול ניסיוני (שלא עזר לדאבוני).
ההכרות שלי דומה לשלך. אני מכיר גם אישה בת 96 שעזבה את בית האבות כי נגמר הכסף מהדירה שמכרה, ונפטרה אחרי כמה חודשים. לא נעים, אבל לא בטוח שתרחיש כזה צריך להכתיב התנהלות לאורך שנים בגילאים צעירים.
מעבר לכך, הסיפור של אנשים שיש להם כסף ומבקשים תרומות, מוכר ובלתי נתפס בעיני. הם רק מזיקים לאנשים שבאמת נזקקים (וזה בלי קשר לשאלה הגדולה של כדאיות השקעת משאבים בנושא הזה, על חשבון צרכים רפואיים קונונציונלים יותר).

אין מחלות תורשתיות, אני עוקב ומטפל במה שצריך, ואין הרבה תודה לאל. לא מעשן, לא אופנוע, לא חובב סיכונים. אוכל בריא יחסית ומתאמן. מנסה להפחית סטרס. ויש ביטוח בריאות די מקיף. לכן אני לא צופה להוצאות רפואיות גדולות, ואם כן אז אוכל לעמוד בהן (או שהביטוח ישלם).

דווקא האפשרות הזו של קטסטרופה רפואית היא זו שדוחפת אותי לפרישה כמה שיותר מוקדמת, גם עם סכום יחסית צנוע, וביטוח קצת ביתר - בין היתר ביטוח סיעודי עם קצבה גבוהה לכל החיים.

אחרי כמה שנים שבהן השלמתי כל מיני תכניות מהbucket list שלי אולי ארגע ויהיו לי תכניות אחרות. אולי אפילו ילדים. אז גם אהיה יותר פתוח לרעיון של עבודה חלקית וכל מיני מודלים של אנשים נורמטיביים..

אני גם מתכנן לפרוש בחו"ל, כך שהעלויות יהיו אפילו יותר נמוכות.

חשבתי שרוב האנשים כאן יהיו באותו ראש אבל עכשיו אני כבר לא בטוח, ולכן גם לא בטוח בהיתכנות של התכנית הזו.

מסקרנות גרידא, נכון להיום, מה הסכום שאיתו אתם (כזוג/משפחה/יחידים) הייתם מחייכים ועוברים למצב שבו נמצאת הסולידית?
לא הייתי פורש כי אני אוהב את המקצוע והעיסוק שלי, אבל אם אני צריך להעריך כמה הכנסה נטו חודשית תגרום לי להיות רגוע לחלוטין -אז הייתי אומר 30K לחודש לי ולאשתי יחד. עם ילדים - בטח לכיוון 40K.

חשבתי שרוב האנשים כאן יהיו באותו ראש אבל עכשיו אני כבר לא בטוח, ולכן גם לא בטוח בהיתכנות של התכנית הזו.
רוב האנשים כאן נורמטיבים, לא יודעת למה חשבת אחרת. זה עדיין לא אומר שאתה צריך לאבד את הביטחון בתכנית שלך. מה זה קשור?
יעזור לך אם אומר שאני לגמרי מזדהה איתך? אמנם מבוגרת בהרבה אבל זה היה החלום שלי, לנדוד בעולם במינימום כסף. לעבוד בחוות חקלאיות מדי פעם ולהמשיך הלאה. היום שנינו חולמים על זה וכל הנסיבות בעדנו, רק שאני לא יכולה לעזוב או למסור את החתולים והכלב שלנו. מקווים שעד שיסיימו את חייהם אנחנו נהיה עדיין במצב שמאפשר את זה (כלכלית ובריאותית).

רוב האנשים כאן נורמטיבים, לא יודעת למה חשבת אחרת
כי פרישה מוקדמת זה לא נורמטיבי.

זה עדיין לא אומר שאתה צריך לאבד את הביטחון בתכנית שלך. מה זה קשור?
אנשים שנראים לי מבינים עניין ובעלי ניסיון חיים אומרים שהם יפרשו רגועים רק עם סכומים משמעותית גבוהים ממה שאני חשבתי אז אני צריך לקחת את זה בחשבון.

רק שאני לא יכולה לעזוב או למסור את החתולים והכלב שלנו. מקווים שעד שיסיימו את חייהם אנחנו נהיה עדיין במצב שמאפשר את זה (כלכלית ובריאותית)
אני מעריך מאוד אנשים שמתייחסים כך לבעלי החיים שלהם. אני בטוח שתגשימו את החלום, במוקדם או במאוחר.

נערך לאחרונה ב:
כי פרישה מוקדמת זה לא נורמטיבי.
יש כאן מיעוט בטל בשישים שפרש מוקדם (אני אחת מהם).
יש כאן הרבה שבכלל לא רוצים לפרוש מוקדם והם נמצאים בפורום בעיקר בגלל נושא ההשקעות ו/או נושא הסולידיות.
אנשים שנראים לי מבינים עניין ובעלי ניסיון חיים אומרים שהם יפרשו רגועים רק עם סכומים משמעותית גבוהים ממה שאני חשבתי אז אני צריך לקחת את זה בחשבון.
לא, אתה לא צריך לקחת את זה בחשבון. כמו שכתבתי במעלה הדף, אנשים רוצים הרבה פינוקים ו/או חרדתיים לגבי העתיד. אתה לא נשמע לי בכלל בסיפור הזה (וגם אני לא, אגב). אנחנו חיים כיום 3 אנשים בוגרים בבית שכור והתקציב החודשי שלנו הוא בערך 13K בחודש. כשנישאר רק שנינו, אנחנו מעריכים שירד ל-11K כי נעבור לבית קטן יותר (פריפריה, פחות ארנונה, פחות חשמל וכו'). והתקציב הזה כולל גם בע"ח ורכב ומסעדות ואפילו חו"ל מדי פעם.
האם זה לא נשמע לך סביר לחיות כך בהכירך את עצמך? בפריפריה אין שום בעיה לחיות בצניעות גם בפחות מ-5K לאדם יחיד.

יש כאן הרבה שבכלל לא רוצים לפרוש מוקדם והם נמצאים בפורום בעיקר בגלל נושא ההשקעות ו/או נושא הסולידיות.
מסכים, הרוח הממוצעת כאן בפורום שואפת למנף את עצמה בעזרת נסיון, ידע רב ומגוון של בעלי דיעה מכל צבעי הקשת (גיל, מין וסטטוס)

סכום הקצבה החודשית שונה מאחד לשני, תלוי בסגנון החיים, בכל מקרה מניסיוני האישי כאשר קובעים יעד לעצמאות כלכלית, סכום חודשי נטו, מומלץ לקחת מרווח ביטחון עבור בלתמים בשיעור של לפחות 15% עד 20% (בעיקר כשחלק מההכנסות הם במט"ח ועבור עלייה בעלויות המחיה במהלך השנים) בנוסף לתקציב שקבענו.

זה צריך לתת בערך 80 אלף לחודש. נראה לי שזה המון. לא יודע אם בכל הפורום הזה יש מישהו שמוציא כל חודש 80 אלף שקל
עם לפגוע בקרן.

עם לפגוע בקרן.
אני הלכתי לפי 5% אבל בוא נלך לפי 4%, 800 אלף שח בשנה , בערך 66 אלף שח בחודש. יש מישהו בפורום הזה שמוציא יותר?
חוץ אפשר גם לפגוע מתישהו בקרן, אנשים הם לא אוניברסיטאות...

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
tomchoook סכום לא מסתדר בתשלום 10% על השכרת דירה מיסים 27
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B השקעה של סכום מזומן לטווח קצר (1-3 חודשים) ב- US Treasury bills שוק ההון 5
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D חישוב סכום קצבה בפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
ה השקעת סכום לסגירת מסלול משכנתא - עכשיו או לחכות נדל"ן 7
א השקעה סכום גדול שמיועד לרכישת נכס שוק ההון 5
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
K איך אני חוסך סכום X בY זמן? התפתחות אישית 2
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
I סכום מינימלי למשכנתא? נדל"ן 6
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
הדבורה מיה הכנסת סכום משמעותי לשוק ההון בתקופה הנוכחית שוק ההון 6
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
B פתיחת סכום העסקה בשלב הטיוטות נדל"ן 31
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D איך לשלוח סכום קטן לאירופה? צרכנות פיננסית 26
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13
M המרת סכום מט"ח גדול בפעם אחת בIB? שוק ההון 11
A סכום ההוצאות החודשי למשפחה - בהמשך לציוץ הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
O השקעת סכום גדול בבת אחת או באופן הדרגתי שוק ההון 7
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ל השקעת סכום שמיועד לתשלום לקבלן שוק ההון 2
M הטבות שאפשר לקבל עם סכום גדול בעו"ש צרכנות פיננסית 7
Michel הגבלת סכום קצבת פנסיה כדי להשפיע על גודל הכנסה לצורך חישוב תשלומי ביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ז סכום מצטבר שוק ההון 5
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
י השקעת סכום כסף לטווח קצר שוק ההון 3
D חישובי סכום שהותר בסעיפי הניכויים והזיכויים בשומת מס הכנסה 2020 מיסים 0
H ira עם סכום מינימלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T התלבטות השקעה בין דירת קבלן לדירת יד 2 (סכום ההשקעה שונה) נדל"ן 3
O השארת סכום מינימלי בעו"ש והתבססות על תיק השקעות במקרה חירום שוק ההון 13
aminadav מאיזה סכום השקעה הייתם מחלקים את הרכישה לכמה חלקים כדי לא להשפיע על המחיר? שוק ההון 30
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
D ירושת סכום גבוה במזומן - אובד עצות אוף טופיק 4

נושאים דומים

Back
למעלה