• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה דעתכם על התיק הזה?

hoplite

משתמש סולידי
דירוג
16
טוב, לאחר קריאה ממושכת בפורום ובבלוג ובאינטרנט באופן כללי, אני מציג את התיק הדי פשוט שלי לעיונכם. התיק מורכב מ-60% אפיק מנייתי, 35% אג"ח ו-5% כסף נזיל.

הדילמה הראשונה שלי הייתה לגבי האפיק המנייתי. יש כאן דיונים רבים לגבי הכדאיות היחסית בין קרנות צוברות/מחלקות, שיקולי מס ירושה ושאר ירקות. לגבי צוברות/מחלקות נראה כי אין הבדל כל כך גדול (ראו הניתוחים של יבגני ושל אדם). די בשינוי קל של אחד מהפרמטרים והיתרונות הקטנים מתהפכים. מכיון שאני מתכוון להשקיע לטווח של לפחות 10 שנים לא נראה לי שאפשר לקבוע יתרון מוחלט לאחד מהצדדים. לגבי מס הירושה, להבנתי אמנם ממשלת ארה"ב כרגע לא אוכפת אותו בישראל, אך ייתכן שתחליט לעשות זאת בעתיד. מכיון שכך, ומשיקולי פיזור סיכונים החלטתי על שילוב 90%/10% EIMI/SWDA (שיקנו בלונדון בדולרים).

לגבי אג"ח, משיקולי פיזור וגם מכיוון שהיא נראית לי הקרן האג"חית הכי מפוזרת וזולה החלטתי על BND של Vanguard.

ולבסוף לגבי החלק המזומן - בסביבת הריבית הנוכחית לא נראה שיש יתרון כלשהו לפק"מ או משהו דומה.

לגבי עמלות: EIMI 0.25%, SWDA 0.2%, BND 0.07%. המיסוי הוא 12% על הקרנות האיריות ו-28% על האמריקאית. אני סוחר דרך הבנק שפטר אותי מדמי משמורת על ני"ע מחו"ל. אתעלם כרגע מעמלות קניה\מכירה.

מה דעתכם? עשיתי טעויות נוראיות איפשהו?

שים לב שהגרסא הנקובה בדולר של swda היא תחת הטיקר iwda.
חוץ מזה, אישית החלטתי להחליף את EIMI האירית ב-IEMG האמריקאית. היא פלח קטן יחסית מהתיק, ולכן עמלת המינימום על קניה היא עניין משמעותי יותר - החלטתי פה לטובת הקלות של איזון/קנייה.

אם אתה הולך על נייר אמריקאי לא היה עדיף VTI?

ועוד שאלה, אם אני קונה אחד מניירות הערך שהזכרתי מישהו יגבה עמלת קניה או מכירה, מלבד הבנק?

ועוד שאלה, אם אני קונה אחד מניירות הערך שהזכרתי מישהו יגבה עמלת קניה או מכירה, מלבד הבנק?
הבנק יכול לפטור אותך מהעמלות שלו אבל לא מהעמלות של חבר הבורסה החיצוני.
בכל אופן אני מאוד אתפלא אם הבנק שלך פוטר אותך מעמלות הקניה/מכירה שלו באופן גורף ולדעתי אם אתה חושב שקיבלת פטור גורף שכזה אז הסיכויים הם שיש אי הבנה בינך לבין הבנק בנושא.

הפטור הוא מדמי משמורת, לא מעמלת קניה ומכירה. כאן אני עדיין משלם 0.2% ועוד עמלת המרה למט"ח.

1. אם מס ירושה מפריע לך, למה BND ולא קרן שפטורה מהמס (ישראלית או אירית)? למיטב ידיעתי, המס הוא על הקרן ולא על הרווחים.
  2. מה המטרה של האג"ח? להוות חלק יציב במקרה של נפילות או לשכך אותן?

הפטור הוא מדמי משמורת, לא מעמלת קניה ומכירה. כאן אני עדיין משלם 0.2% ועוד עמלת המרה למט"ח.
אל תשכח עמלת מינימום - בעיקר כשמדובר בניירות זרים.

לרוב אתה תשלם הרבה יותר מ-0.2% על עמלת המינימום לבדה.

@TunaGolem כי לא מצאתי משהו שמצא חן בעיני באירלנד (ישראליות לא אקנה כי אני לא כל כך סומך על יציבות דמי הניהול). אם יש לך הצעות אשמח מאוד לשמוע. מטרת האג"ח היא להוות חלק יציב.

@daat99 אני מתכוון לקנות כל קרן בכמה מאות אלפי שקלים כך שנראה לי שעמלת המינימום תהיה לא רלבנטית.

נראה לי שעמלת המינימום תהיה לא רלבנטית.
"נראה לי" ו-"אני יודע" הם שני דברים שונים.

גם איזונים אתה תבצע ב-"כמה מאות אלפי שקלים"?
גם השקעה של חסכונות שוטפים אתה תבצע ב-"כמה מאות אלפי שקלים"?

כמה זמן לוקח לך לחסוך "כמה מאות אלפי שקלים" בשביל להשקיע רק סכומים כאלו?

שראליות לא אקנה כי אני לא כל כך סומך על יציבות דמי הניהול
החשש שלך מדמי ניהול יותר גדול מאשר החשש ממס ירושה? דמי הניהול של הקרנות האמריקאיות נמוכים מאלו של האיריות.
אם יש לך הצעות אשמח מאוד לשמוע.
ניתן להעלים את דמי הניהול לחלוטין על ידי החזקה ישירה.

טוב, לאחר קריאה ממושכת בפורום ובבלוג ובאינטרנט באופן כללי, אני מציג את התיק הדי פשוט שלי לעיונכם. התיק מורכב מ-60% אפיק מנייתי, 35% אג"ח ו-5% כסף נזיל.
מה השיקול שהוביל אותך להחליט על הקצאת הנכסים הזאת ? הגיל ?

אינפוט נוסף קטן אך משמעותי, הקרנות המנייתיות שאתה מתכנן לקנות הן קרנות שצוברות את הדיבידנדים, ולכן בתיק ממוסה הן פחות יעילות מקרנות מחלקות (למשל VWRD). לתשומת ליבך.

@daat99 לגבי האיזונים, אתה צודק ולא חשבתי על זה. אצטרך לחשב את זה מחדש.

החשש שלך מדמי ניהול יותר גדול מאשר החשש ממס ירושה? דמי הניהול של הקרנות האמריקאיות נמוכים מאלו של האיריות.
אני די בטוח שדמי הניהול בישראליות יעלו. זה מה שקרה בעבר וכרגע בהרבה מהקרנות דמי הניהול נמוכים מדי. לגבי מס הירושה, כרגע הוא אינו נאכף ואני חושב שהסיכוי שאמות בעשר-עשרים שנה הקרובות הוא יחסית נמוך.

ניתן להעלים את דמי הניהול לחלוטין על ידי החזקה ישירה.
אתה מתכוון ללא ברוקר? איך עושים את זה?

מה השיקול שהוביל אותך להחליט על הקצאת הנכסים הזאת ? הגיל ?
גם, וגם העובדה שיש כל מיני דעות לגבי ההקצאה בין מניות לאג"ח וזאת נראית לי פשרה בין 50/50 לבין זה שאני אופטימי משום מה לגבי האפיק המנייתי.

אינפוט נוסף קטן אך משמעותי, הקרנות המנייתיות שאתה מתכנן לקנות הן קרנות שצוברות את הדיבידנדים, ולכן בתיק ממוסה הן פחות יעילות מקרנות מחלקות (למשל VWRD). לתשומת ליבך.
איך אני רואה את זה? יש איזשהו חישוב?

איך אני רואה את זה? יש איזשהו חישוב?
הנושא נטחן בפורום עד דק...תקציר מנהלים: בקרן צוברת הדיבידנד ממוסה פעמיים, פעם ראשונה בזמן חלוקת הדיבידנד (מס דיבידנדים, בקרנות איריות סד"ג של 12-15 אחוז) ופעם שנייה הוא ממוסה במועד המכירה מס רווחי הון מקומיים כי צבירת הדיבידנד מעלה את שווי הנייר (על המס השני אתה מקבל דחייה עד המכירה אבל בסוף אתה תשלם אותו).

הנושא נטחן בפורום עד דק...תקציר מנהלים: בקרן צוברת הדיבידנד ממוסה פעמיים, פעם ראשונה בזמן חלוקת הדיבידנד (מס דיבידנדים, בקרנות איריות סד"ג של 12-15 אחוז) ופעם שנייה הוא ממוסה במועד המכירה מס רווחי הון מקומיים כי צבירת הדיבידנד מעלה את שווי הנייר (על המס השני אתה מקבל דחייה עד המכירה אבל בסוף אתה תשלם אותו).

המיסוי השני לא קורה בלאו הכי אם משקיעים את הדיבידנדים הממוסים חזרה בתיק?

אני די בטוח שדמי הניהול בישראליות יעלו. זה מה שקרה בעבר וכרגע בהרבה מהקרנות דמי הניהול נמוכים מדי.
נכון, אבל כפי שנכתב כאן בעבר, הם מגיעים לרוויה שניתן לשערך (בערך 0.2%). עכשיו ניתן להשוות את השערוך עם דמי ניהול אלטרנטיביים.
לגבי מס הירושה, כרגע הוא אינו נאכף ואני חושב שהסיכוי שאמות בעשר-עשרים שנה הקרובות הוא יחסית נמוך.
לא הבנתי אם החשש ממס ירושה משמעותי מספיק מבחינתך כדי להמנע מהשקעה בETF אמריקאיים. אם כן, למה BND? אם לא, למה לא VTI?
אתה מתכוון ללא ברוקר?
אני מתכוון לללא קרן, כך שאין דמי ניהול.

המיסוי השני לא קורה בלאו הכי אם משקיעים את הדיבידנדים הממוסים חזרה בתיק?
לא, כי הדיבידנדים קונים נייר חדש והמס שישולם עליו (אם ישולם) יהי רק על רווחים על הנייר, כלומר הדיבידנד עצמו, מרגע שנחת אצלך בחשבון, נראה כמו כל שקל אחר שיש לך בכיס. אבל באמת, מיצינו את הנושא הזה בכל כך הרבה דיונים אז אני חושב שאפסיק להגיב בעניין ואשאיר למתעניינים לחפש בפורום את השרשורים הרבים שעסקו בזה...

@ETL אבל לפי הניתוח של אדם נראה כי IWDA+EIMI נותנות פי שתיים תשואה מאשר VWRD.
הבהרה: בסימולציה רואים שתשואת היתר של IWDA+EIMI בחשבון חייב מעל קרן ישראלית שקולה אחרי 50 שנים היא בערך פי 2 יותר מתשואת היתר של VWRD מעל קרן ישראלית שקולה. התשואה הכוללת של כולם די זהה בסה"כ.
זה כמו להגיד ששיפור של 0.002% זה פי 2 משיפור של 0.001%, אבל זה חסר חשיבות אם נניח סך התשואה היא 500%.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C דעתכם על הרכבת התיק הזה שוק ההון 20
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
T דעתכם על התיק שניסחתי שוק ההון 13
אוראלהרשקוביץ חוות דעתכם על פיזור התיק הבא: שוק ההון 17
אורי דעתכם על התיק שלי... שוק ההון 35
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
G מה דעתכם על Invesco? שוק ההון 5
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
Bonfire הישורת האחרונה מול FinUpp - מה דעתכם? מיסים 12
ד מה דעתכם על החוב של ארה"ב ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
N מה דעתכם על סרבנות בצה"ל ככלי מחאתי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 665
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U מה דעתכם על פריסת התשלומים הזאת? נדל"ן 7
ר מה דעתכם על השקעות בתחום הנשק? שוק ההון 9
ו מה דעתכם על צעירי 2023 בהשוואה לצעירי 2013? פוסטים מאיכות נמוכה 52
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
S מה דעתכם על קיוסק / פיצוציה כהשקעה יזמות והגדלת הכנסות 33
S חסכון wow בפפר- מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 26
T דופלקס - מה דעתכם? נדל"ן 28
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
D מה דעתכם על שירות טיפול והגשה לטסט של solo? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש תמהיל והצעה מהבנק דעתכם נדל"ן 12
מ מה דעתכם על תפקיד המתווך בעסקאות נדל"ן? נדל"ן 112
F דעתכם על עתיד הביטקוין השקעות אלטרנטיביות 1
R קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 7
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
E מה דעתכם על קרנות TDIF? שוק ההון 11
The Thinker מה דעתכם על NFT? השקעות אלטרנטיביות 103
Tsachi01 מה דעתכם על כך שיוטיוב החליטה להסיר את מונה הדיסלייקים? אוף טופיק 38
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
פרח בר חוות דעתכם על תיק השקעות לסטודנט חדש שוק ההון 14
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
Y מה דעתכם על התכנון מס הבא? [כספי פיצויים] מיסים 15
א תמהיל משכנתא - אודה לחוות דעתכם נדל"ן 4
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
W דעתכם על תואר בהנדסת תעשייה וניהול התפתחות אישית 3
I דעתכם על תמהילי המשכנתא הבאים נדל"ן 9
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
לעניות דעתי חוות דעתכם המלומדת- תמהיל, ריביות ופריסה נדל"ן 26

נושאים דומים

Back
למעלה