1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מה אחוז אג,ח מיועדות היום בקרנות פנסיה לבני 40+?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י zeev, ‏16/7/17.

 1. zeev

  zeev משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏11/7/17
  הודעות:
  138
  תודה מראש
   
 2. sagilevi

  sagilevi משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏10/3/17
  הודעות:
  184
 3. חיים 111

  חיים 111 משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏28/6/17
  הודעות:
  39
  בדיקה גסה שלי מול שתי קרנות פנסיה שונות יצא לי 28-29%.
  בעיקרון אם אתה רוצה לבדוק לגבי קרן מסוימת - בדוח השנתי \ הרבעוני של החברה המנהלת (לא הדוח האישי) מופיע פילוח של העמיתים בקרנות הפנסיה והסכום הצבור שלהם.
  כמות האג"ח המיועדות בסך הכל הוא 30% מסך כל הנכסים בקרן המקיפה. מתוך זה, מקצים שווי של 60% מהנכסים של "מקבלי קצבה" למקבלי הקצבה, ואת כל השאר מחלקים בין השאר.
  כך למשל, אם חצי מההון המצטבר של הקרן נמצא אצל מקבלי קצבה, השאר לא יקבלו כלום. אם הצבירה של מקבלי הקצבה היא 10% מסך הנכסים, הם יקבלו בסך הכל 6% מתוך הנכסים הכוללים כאג"ח מיועדות, ו-24% הנותרים יתחלקו בין 90% הנכסים האחרים. כלומר שיעור האג"ח לשאר החוסכים יהיה 26.7%.

  כמובן, בהתחשב בכך שפנסיה חובה הוחלה לפני כעשר שנים, צריך לצפות שאחוז הפורשים יעלה יותר ויותר. זה ביחד עם הבטחת 30% לגיל 50 יגרום לכך שלא יהיה אג"ח מיועדות בכלל לצעירים. אם כל האזרחים היו בעלי מודעות פיננסית, בשלב הזה חלק מהצעירים יעברו לקופת גמל (אם יצליחו להשיג דמי ניהול נוחים, בודאי אם ישיגו בלי דמי ניהול מהפקדות). אם זה יקרה הפירמידה תקרוס.
   
 4. FIYaacov

  FIYaacov משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏22/3/15
  הודעות:
  5,853
  לא לאחר השינוי האחרון שביצע הרגולטור, בו כל פורש לוקח על עצמו את ההתחייבות האקטוארית ולא מחיל אותו על שאר העמיתים.
  זה אמנם "פוגע" בפורש כי מעכשיו הוא משתמש רק בכסף שהוא צבר ולא גם של שאר העמיתים.
   
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...