• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למכור אגח או להחזיק עד לפידיון

• פותח הנושא Homer
  • פורסם בתאריך
@ogi הוספתי רווח, תשואה "פשוטה" (רווח חלקי סכום ראשוני) ותשואה שנתית (CAGR).

• אהבתי
Reactions: ogi
למה אגב התכוונת ב-TWR? איך היית מחשב את זה עבור אג"ח?
התכוונתי לזה. אני לא בקיא בדקויות המינוח. מבחינתי השדה שחישבת, "תשואה שנתית (CAGR) ל-3 שנים", עונה על הצורך.

נ.ב. אני תוהה איך היה אפשר להמחיש את הנקודה שתיארתי קודם:
יש שתי תשואות, זו שכבר קיבלנו, וזו שנקבל בעתיד, ושתיהן ביחד יהוו 10%. כלומר תשואת העתיד תשלים את תשואת העבר ל-10%, במונחים שנתיים. אם תשואת העבר הייתה מאוד גבוהה, אז התשואה בעתיד תצטרך להיות נמוכה, אולי אפילו שלילית (הפסד) כדי להחזיר את התשואה השנתית ל-10%, בהסתכלות כוללת על תקופת ההחזקה.

אולי היה אפשר ליצור גליון נתונים דומה, ובו להציג בנפרד את התשואה בשנה הראשונה, את התשואה בהמשך, ואת התשואה השנתית במהלך התקופה כולה. (כנ"ל לגבי הרווח).

נערך לאחרונה ב:
התכוונתי לזה. אני לא בקיא בדקויות המינוח. מבחינתי השדה שחישבת, "תשואה שנתית (CAGR) ל-3 שנים", עונה על הצורך.
אני מכיר את TWR, התכוונתי ספציפית ל-TWR של אג"ח - לא ברור במבט ראשון איך להתחשב בקופונים. כשאני חושב על זה, נראה לי ש-TWR של אג"ח הוא בהגדרה זהה ל-IRR שלו (ולתשואה לפדיון אם מחזיקים את האג"ח עד הפדיון).
אולי היה אפשר ליצור גליון נתונים דומה, ובו להציג בנפרד את התשואה בשנה הראשונה, את התשואה בהמשך, ואת התשואה השנתית במהלך התקופה כולה. (כנ"ל לגבי הרווח).
זה מה שעשיתי, לא? תראה את 3 העמודות של "תזרים אג"ח 1". הייתי כנראה יכול להציג את זה יותר ברור. :)

אני מכיר את TWR, התכוונתי ספציפית ל-TWR של אג"ח - לא ברור במבט ראשון איך להתחשב בקופונים. כשאני חושב על זה, נראה לי ש-TWR של אג"ח הוא בהגדרה זהה ל-IRR שלו (ולתשואה לפדיון אם מחזיקים את האג"ח עד הפדיון).
איך להתחשב בקופונים? -- על פניו, לפרק לתקופות בכל פעם שיש קופון, לא?

זה מה שעשיתי, לא? תראה את 3 העמודות של "תזרים אג"ח 1". הייתי כנראה יכול להציג את זה יותר ברור. :)
אישית, קשה לי לעקוב אחרי ההפרדה לעמודות -- להבין כל אחת לחוד ולהבין איך הן מתחברות... (מצליח לעקוב אבל במאמץ). אז חשבתי שאולי הפרדה לפי שורות תהיה ברורה יותר (עבורי).

בנוסף, אני לא חושב בתזרימים, קל לי יותר לעקוב אחרי שווי התיק המשתנה לאורך הזמן מאשר אחרי תזרימים. אז חשבתי להציג את שווי התיק המשתנה, ומתחת לזה לסכם תשואות בפילוח תקופתי: התקופה שלפני ההחלפה, התקופה שאחרי ההחלפה, התקופה כולה.

סתם רעיון...

נערך לאחרונה ב:
איך להתחשב בקופונים? על פניו, לפרק לתקופות בכל פעם שיש קופון, לא?
העניין הוא שחישוב TWR מנטרל הפקדות ומשיכות, מתוך הנחה שהן לא חלק מהתשואה שרוצים למדוד. זה הגיוני בהקשר של קרן נאמנות.
אבל באג"ח הקופונים הם חלק מהתשואה. אם ננטרל אותם, נחשב את תשואת האג"ח מינוס הקופונים, וזה לא מעניין. :)
אישית, קשה לי לעקוב אחרי ההפרדה לעמודות
בכוונה פירטתי מה התזרים בכל אפשרות, כך אפשר לדבר על ה-IRR. ויש פחות על מה להתווכח כשכל הפרטים רשומים.
הוספתי עכשיו גם הסברים, מקווה שיעזור.
בכל אופן תרגיש חופשי ליצור עותק ולשנות. No rights reserved.

נערך לאחרונה ב:
העניין הוא שחישוב TWR מנטרל הפקדות ומשיכות, מתוך הנחה שהן לא חלק מהתשואה שרוצים למדוד. זה הגיוני בהקשר של קרן נאמנות.
אבל באג"ח הקופונים הם חלק מהתשואה. אם ננטרל אותם, נחשב את תשואת האג"ח מינוס הקופונים, וזה לא מעניין. :)
לא. הקופון כן נחשב חלק מהתשואה של התת-תקופה שבסופה הוא התקבל, הוא פשוט לא נחשב חלק מהבסיס לחישוב התשואה עבור התת-תקופה הבאה.

בכל אופן תרגיש חופשי ליצור עותק ולשנות. No rights reserved.
אני מנסה לבצע את מה שחשבתי בגליון נתונים. אם יהיה שווה משהו, אחשוב איך להעלות את זה...

הקופון כן נחשב חלק מהתשואה של התת-תקופה שבסופה הוא התקבל, הוא פשוט לא נחשב חלק מהבסיס לחישוב התשואה עבור התת-תקופה הבאה.
נשמע הגיוני.
איך היית מגדיר את ערך האג"ח בתחילת ובסיום כל תת-תקופה (חוץ מהקופון בסיום) - לפי מחיר האג"ח באותה נקודת זמן?

@ika @ogi @ברננקי
לגבי מעבר לאג"ח אחר עם תשואה לפדיון גבוהה יותר: הכנתי דוגמא.
מציע שכולם יעברו על המספרים שם (גם בשביל לוודא שלא עשיתי שטויות) ואז בואו נמשיך את הדיון.

@יובל בדוגמא שהבאת השתמשת ב"תשואה לפדיון" לחישוב התקבולים מהאג"ח. הדבר הכון רק אם האג"ח נקנה בהנפקה ב-100 אג' ליחידה. תזרים המזומנים של האג"ח נקבע על ידי הריבית הנקובה שלו ולא על ידי "התשואה לפדיון". במקרה שהאג"ח נקנה בהנפקה ב-100 אג' ליחידה הריבית הנקובה והתשואה לפדיון יהיו זהים, אבל זה לא המצב בדרך כלל.

@יובל בדוגמא שהבאת השתמשת ב"תשואה לפדיון" לחישוב התקבולים מהאג"ח
תוכל להדגים? השתמשתי בכוונה בריבית הנקובה. לאג״ח 1 ריבית של 10 ש״ח, ולאג״ח 2 של 6 ש״ח.
לאג״ח 2 ערך נקוב של 120 ש״ח בשביל שהמספרים יסתדרו יפה. אם זה מה שמציק לך - זה שקול ל-1.2 יחידות של אג"ח עם ערך נקוב 100 ש"ח וריבית של 5 ש"ח.

נערך לאחרונה ב:
אני מנסה לבצע את מה שחשבתי בגליון נתונים. אם יהיה שווה משהו, אחשוב איך להעלות את זה...
הנה מה שיצא. כפי שאפשר לראות, החלפת האג"ח מגדילה את תשואת התיק. זאת בעצם אותה דוגמה של @יובל, אבל בצורת הצגה אחרת שלא מתמקדת בתזרימים אלא בשווי התיק ובתשואת התיק. למען הפשטות, הנחתי שהמזומן מהקופונים נצבר בתיק, והתעלמתי מעמלות ומיסים.

תוכל להדגים? השתמשתי בכוונה בריבית הנקובה. לאג״ח 1 ריבית של 10 ש״ח, ולאג״ח 2 של 6 ש״ח.
לאג״ח 2 ערך נקוב של 120 ש״ח בשביל שהמספרים יסתדרו יפה. אם זה מה שמציק לך - זה שקול ל-1.2 יחידות של אג"ח עם ערך נקוב 100 ש"ח וריבית של 5 ש"ח.
@יובל ניסיתי להעלות קובץ רקסל וכן קובץ JPG כדוגמא אבל בשל מגבלות הבנה שלי לא הצלחתי. לכן נעזר במילים.
נניח אג"ח עם ריבית נקובה של 10% הנקנה היום בפרמיה במחיר של 90 ש"ח ונניח פרעון האג"ח אחרי 4 שנים. התזרים המתקבל יביב שנה א' 10 ש"ח, שנה ב' 10 ש"ח ובן הלאה עד שנה ד' בה האג"ח נפדה ונקבל 110 ש"ח. התשואה לפדיון של תזרים זה היא 13% למרות שהריבית הנקובה היא 10%.
באופן דומה, נניח שקונים אותו אג"ח ב-120 ש"ח. מקבלים אותו תזרים מזומנים אלא שעכשיו התשואה לפדיון תהיה 7%.
ולבסוף, אם קונים את האג"ח ב-100 ש"ח (כלומר מכיר ההנפקה) מקבלים אותו תזרים ועכשיו התשואה לפדיון תהיה 10%.
תשואה לפדיון וריבית נקובה אינן אותו המושג.

ניסיתי להעלות קובץ רקסל וכן קובץ JPG כדוגמא
אתה יכול להעלות תמונות ל-imgur (כמו ש-ogi עשה).
[...הסבר על תשואה לפדיון...]
תשואה לפדיון וריבית נקובה אינן אותו המושג.
כל זה ידוע לי מזמן. כתבתי משהו שמעיד על בלבול בין המושגים?
שים לב שבדוגמא שהכנתי התקבולים מחושבים לפי הריבית הנקובה, לא לפי התשואה לפדיון. אפשר למשל לראות שהתשואה לפדיון של אג"ח 1 משתנה עם הזמן, אבל התקבולים נשארים אותו דבר.

בוא נחזור לנושא:
הדבר היחיד שמעניין אותך באם להחזיק אגח או למכור זו התשואה לפדיון הנוכחית, שמשקפת כמה תשואה תעשה מעכשיו אם תחזיק בו, ולא התשואה לפדיון במועד הקניה, ששיקפה פעם כמה היית עושה בהחזקה עד לפדיון
כאן נקודת המחלוקת בינינו. התשואה לפדיון מתקבעת לכל תקופת אחזקת האג"ח עד לפדיון, בתנאי שמחזיקים בה עד לפדיון. מרגע שנקנה האג"ח נקבעה התשואה לפדיון. ערך התשואה לפדיון הנוכחי משקף מה תהיה התשואה לפדיון אם ארכוש את האג"ח היום ואחזיק בה עד לפדיון. ערך הפדיון הנוכחי חסר משמעות לגבי אג"ח שכבר נקנתה בעבר בתשואה לפדיון מסוימת.
יש דוגמא שלי ושל ogi (אותם תרחישים בדיוק, דרכי הצגה שונות), שמראות שהחלפת אג"ח לאג"ח אחר עם תשואה לפדיון גבוהה יותר מגדילה את התשואה.
תוכל להתייחס לדוגמאות?

[אוף טופיק]
תמונות מimgur ניתן גם להטמיע.
לדעתי עדיף Jing של TechSmith, ניתן להוסיף לצילום מסך הערות, טקסט, היילייט ועוד, כולל ודיאו - הכל בתוכנה אחת חינמית.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D התלבטות אם למכור RSUs שוק ההון 1
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
C מכירת espp - האם משנה מאיזה הקצאה למכור שוק ההון 10
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
Flex למכור או להמשיך להשכיר? נדל"ן 6
אחד_שיודע האם למכור דירת 3 חדרים במעלה אדומים, עם תזרים חודשי שלילי? נדל"ן 28
H האם למכור VTI בשביל VT? שוק ההון 11
א לא מצליח למכור כבר מעל חודש - אין היענות נדל"ן 33
א למכור RSU עכשיו או לחכות לפנסיה ולחסוך מס שוק ההון 3
de dud האם למכור את הדירה לכסות משכנתא ולהעביר לחול? אוף טופיק 54
breezblock למכור או לא למכור - מה השיקולים נדל"ן 7
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
N קרן כספית - למכור או להחזיק ? שוק ההון 4
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
deussex שאלות תם - איך למכור רכב נכון, בלי ליפול על נוכל + לא להיפגע אוף טופיק 45
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M איך לא למכור דירה בזול מידי בשוק עולה נדל"ן 15
K להשכיר או למכור? עוד התלבטות נדל"ן 37
ק תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים - למכור ולעבור, או לא לגעת? שוק ההון 22
ט למכור GBTC בגלל פרמיה שלילית הולכת וגדלה? השקעות אלטרנטיביות 43
N למכור דירה לאשתי ?! נדל"ן 14
M האם כדאי מתישהו למכור? לאחר עשור של גאות שוק ההון 9
J לקנות דירה שניה, או למכור את הראשונה ולקנות דירה יקרה? נדל"ן 9
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
M דילמה - למכור או להשאיר דירה עם אישורים להרחבה נדל"ן 8
O למכור "הרבה" בזול או "מעט" ביוקר? התפתחות אישית 28
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
Plato זוג עם שני ילדים בדילמת מחיר למשתכן - למכור ולקנות? נדל"ן 4
S להשכיר את הדירה או למכור נדל"ן 19
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
Yos קרן אג"ח שהעלתה דמי ניהול - למכור/להחזיק? שוק ההון 7
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 601
I הלוואה מהברוקר במקום למכור עם מס (מק"מ בחסר) שוק ההון 48
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
T למכור הכל לטובת בלאקרוק: קה"ש + תיק ממוסה שוק ההון 7
יהודה שוורץ למכור או לבנות? נדל"ן 15
ה פחד גבהים, שוקל למכור חלק שוק ההון 40

נושאים דומים

Back
למעלה