• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה בחרתי באג"ח זבל קצר

אתה עוזר להם לעלות חזרה או דואג שלא יקומו יותר?
תן לי לנחש שתאולוגיה אנגלולוגית נוצרית איננה הצד החזק שלך. הדרך היא חד־סטרית מסטרא הדא לסטרא אחרא.

אני שוורי. (כנראה לזה התכוונת.)

ג"נ: לא מחזיק ANGL או WING. מחזיק UNCRN.

רציתי לדעת אם אתה מאמין בחברות למרות מה שהשוק חושב עליהם
הדעה שלי לא מנוגדת לשוק. השוק מתמחר אותן בדיסקאונט בגלל הסיכון הגבוה. אני מספט אותן בגלל הפרמיום שנובע מכך, אבל לא מספיק כדי לנקוט בפוזיציה.
(פקטור ערך)

ג"נ: מחזיק VBR מעבר למשקל השוק.

אציין שיש לי סיבולת גבוהה לסיכון ותנודתיות לכן בגילי (33) ומטרת ההשקעה שלי אין מקום ל"אבנים יקרות" ואג"ח ממשלתי לריכוך נפילות
זה משאיר מקום לתיק מלא במניות או השקעות בעלות תשואה גבוהה (עם הגברת הסיכון כמובן)
לאור כך חסר פה את החלק שמסביר איך הגעת לכך שעדיף לך אג"ח זבל לטווח ארוך על פני מניות?
מה בקשר להחזקת מניות של אותן חברות? אתה לא צופה תשואה יותר גבוה מבעלות לעומת להיות בעל חוב שלהן?

לאור כך חסר פה את החלק שמסביר איך הגעת לכך שעדיף לך אג"ח זבל לטווח ארוך על פני מניות?
תשואה חיובית (ועיקבית) גם כשהמניות נמצאות באדום
לא מצאתי עדויות לקורולציה שאפשר להגיד בביטחון שיש קורולציה ברורה בין השנים (זבל קצר ומניות)
אני לא מחפש את המשקולת למניות כמו שאג"ח ארוך ממשלתי משמש ברוב התיקים
אני מחפש שני נתיבים השקעה די מקבילים שלא ממש תלויים בסביבות שוק ונפגעים כל אחד בצורה אחרת מנזקי ריבית,מטח, אינפלציה
הגעתי למסקנה שחלוקה בין מניות לזבל קצר תשיג לי את רמת הסיכון והתנודתיות שאני מחפש ל 12 שנים הקרובות ביחד עם תשואה בינונית וריבית דריבית על המיסוי
מה בקשר להחזקת מניות של אותן חברות?
זה לא שחור ולבן, אני כן רוצה "לתבל" את התיק במניות וגם באג"חים פרטניים
אני בכלל לא מעוניין לשלם דמי ניהול לקרנות אבל לצערי זה לא אפשרי לפחות בהתחלה, כפי שציינתי אין מספיק מידע שעל פיו אוכל לבסס רמת ביטחון שאני יודע למה אני בוחר במשהו
הקרן שציינתי אמורה לתת לי כרגע את התמורה כי היא צוברת ואני מתחיל את הסינון רק לפי זה
אחרי שהחלק הלא ממוסה מולא, אני עובר לממוסה וכאן יש לי אפשרויות להמשיך בסינון רק של צוברות או להוסיף מחלקות ולפגוע בחלק מדחיית המס
אם קרן ששומרת אגחים נורא קצרים (כמו SDHY) תתחיל לצבור אני אסתער עליה, כי זה באמת מה שאני מחפש, אג"חים שלא מספיקים להפגע מנזקי שוק עקב המח"מ הקצר שלהם
אתה לא צופה תשואה
אני משתדל לא לצפות לתשואה כלשהי אלא אם היא נקובה על הנייר (גובה הקופון)

אני ינסה לבלבל אותך קצת. אני רוצה לסקור את התקופה של השנתיים האחרונות שבה הייתה עליית ריבית של 1 אחוז. אני יתחיל מ 2015 קצת לפני. כמו שציינת האגח הבינוני נתן תשואה גבוהה יותר מאגח ארוך(ויותר מקצר גם) להלן. אולם כשמסתכלים על תיק שמשלב מניות ומאוזן על בסיס רבעוני הנתונים מתהפכים. ההנחה שתיק שמכיל אגח ארוך ייתן תשואה נמוכה מאגח בינוני אולי נכונה אבל באיזון בינהם לא בטוח שזה המצב.
מקווה שבילבתי מספיק:)

אני ינסה לבלבל אותך קצת. אני רוצה לסקור את התקופה של השנתיים האחרונות שבה הייתה עליית ריבית של 1 אחוז. אני יתחיל מ 2015 קצת לפני. כמו שציינת האגח הבינוני נתן תשואה גבוהה יותר מאגח ארוך(ויותר מקצר גם) להלן. אולם כשמסתכלים על תיק שמשלב מניות ומאוזן על בסיס רבעוני הנתונים מתהפכים. ההנחה שתיק שמכיל אגח ארוך ייתן תשואה נמוכה מאגח בינוני אולי נכונה אבל באיזון בינהם לא בטוח שזה המצב.
מקווה שבילבתי מספיק:)
האמת שלא
הטיקר שהשתמשת בו VFISX לא נמצא אצלי על המדף כי הוא ממשלתי
תשים כל קרן אג"ח קונצרני שהוא קצר עד בינוני וכמעט בכל יחס למניות הוא שומר על פער בין הארוכות, וזה תקף גם לאיזונים חודשים או שנתיים
אני לא אוהב לפעול לפי תוצאות עבר אבל נסה עם HYG (המקבילה האמריקאית ל IHYA) SJNK , ו LQD
כאשר בודקים 50-50: SJNK - LQD - HYG

אני אוהב לבדוק 75 אחוז קרוב לאופטימום. אתה מקבל תוספת קטנה יחסית שתתבטל קליל כשהריבית תתייצב שלא נדבר על קורלציה ותנודתיות.

אני אוהב לבדוק 75 אחוז קרוב לאופטימום. אתה מקבל תוספת קטנה יחסית שתתבטל קליל כשהריבית תתייצב שלא נדבר על קורלציה ותנודתיות.
בדקתי עם 75% ואותן תוצאות, בכל מקרה כפי שכבר אמרתי זה לא ממש משנה את העתיד לכן זה רק "נחמד" לראות את עבר
לדעתי אין כאן מנצחים שמגיע להם כתר, רוב הוריאציות נתנו תשואה חיובית בתוחלת, מה שכן שמתי לב ש MAXDD בזבל הקצר תקוע באמצע בין הארוך למניות (בתקופה ארוכה יותר מהשנתיים האחרונות)
מה שאני מנסה להשיג זה תיק לא מנצח מדי ולא מפסיד מדי (ולא משעמם מדי :))

זבל ללא ריקבון
אין לי הרבה כלים לבחון לעומק ולהיות "המדרג" לכן אני נשען על המדד שנשען על החברות שמדרגות
כפי שכתבתי, הדירוג הזה הוא די כסת"ח. הדירוג האמיתי הוא הדירוג של השוק - התשואה שבה נסחרת האג"ח. הדירוג סתם מוסיף לך רעש. תראה שהדירוג עוקב בפיגור אחרי התשואות. כפי שכתב חתול לילה, נראה לי עדיף להתעלם מהדירוג בכלל.

נראה לי עדיף להתעלם מהדירוג בכלל
אני עדיין חושב שיש יתרון כלשהו לפחות להשתמש בדירוג כעוגן ואז למצוא את הסטייה באופן עצמאי
כל זה דורש בניית ארגז כלים לבחינה ומעקב עצמי, משהו שבהתחלה לא יהיה לי נוח מבחינת זמן, לפחות כמה חודשים
לא תהיה לי בעיה למצוא תמהיל פרטני כעבור שפשוף מסויים תחת קרן שתעשה זאת במקומי
שאלה לגבי דירוג, הוא הכי משמעותי כאשר האג"ח מונפק ובעקבותיו קובעים את הריבית, לא?

הנה שאלה מעניינת: מה עדיף: אג"ח עם דירוג נמוך ותשואה נמוכה או אג"ח עם דירוג גבוה ותשואה גובהה.
התשואה מרמזת על רמת הסיכון הרבה יותר טוב מאשר הדירוג, בדיוק בגלל הסיבה שאתה עצמך ציינת.
מה עדיף - זו שאלה של העדפה.

מלאכים נופלים יש בתחומים רבים. המשותף לכולם הוא חברות שהיו במדד ויצאו ממנו, כך שכיום הן נסחרות בעין רעה.
אתה מכיר ETF כלשהו של מלאכים נופלים? (לא משנה איזה תחום, זה מסקרן באופן כללי)
אני לא מכיר.
התכנית המלאה היתה לבצע שורט לונג זהיר עם אופציות ארוכות.
תוכל לפרט מעט על האסטרטגיה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 25
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין אוף טופיק 113
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 208
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43
A למה קרנות נאמנות מהסוג 10/90 , 15/85 , 20/80 מרוויחות היטב? שוק ההון 13
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8

נושאים דומים

Back
למעלה