• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להשתמש בשתי השכבות של נייר הטואלט?

Minimi

משתמש רגיל
דירוג
779
אני קורא פה המון ויש פה באמת ערימה של חומר לימוד איכותי.
ואז, פתאום, הזקנה התפצלה לשניים ואני קורא פוסט על איך חוסכים בסבון כלים שיוציא יותר בועות או איך חוסכים רבע ליטר מים בגילוח הרגליים. כאילו שחכתם שיש גם חיים בדרך לפנסיה ולא הכל סובב סביב ה 98% חסכון?

אני לא צורך אשראי וחוסך סכום יפה כל חודש. כן, האתר לימד אותי כמה דברים על ניהול כסף ועל התייעלות אבל אני רוצה לחיות ולהנות מהדרך. בא לי סטייק טוב במסעדה ולפנק את הילדים בצעצועים חדשים ולטייל ובאופן כללי לחיות.

לפעמים נראה לי שנחצה הגבול בין צרכנות נבונה לטירוף מערכות קמצני והכל בשם עצמאות כלכלית בגיל 30 אבל באורח חיים של סטודנט מתכלב במזרח.

בעיקרון, בעיניך זה אולי מגוחך (והדוגמא שלך מעולה).

בעיני, זה הכל משנה לאיזה מטרה זה נעשה.

1. לדעתי חלק מהפוסטים הנ"ל נכתבו מתוך כוונת היתול ועקיצה, בדומה לפוסט שלך.
2. אני חי באופן פזרני למדי, בתחומים מסויימים, אך לא מפריע לי לקרוא פוסטים של אנשים חסכנים שעוסקים בחסכנות. זה לא מאיים על אורח חיי.

נערך לאחרונה ב:
תרגום: אין לי סיכוי להגיע לעצמאות כלכלית בקרוב (ובטח לא בגיל 30) אז אני אשכנע את עצמי שכל מי שכן הצליח חי כמו הומלס מסכן שמחליף תחתונים פעם בשבוע ומתקלח פעם בחודש עם מים קרים.

הכל ברוח טובה כמובן.
זה לא מאיים עלי ואני לא בוכה תוך כדי קריאה :)
רק מביע דעה

@Minimi
אני בטוח שלכל אחד יש את ה"מעשה הקמצני" שהוא חולק לרוב עם עצמו, כאן אולי הוא ימצא עוד אנשים שעושים כמוהו, זאת הפלטפורמה להחלפת רעיונות
אני לא רואה בעיה בזה ולהיפך אני מעריך אנשים שמוכנים לחלוק את זה מבלי להתבייש (ולהסתתר במערה)

@Minimi איזה פראייר...
קנה גלילים של 3 שכבות והנה חסכת עוד 50%.

אני רוצה לחיות ולהנות מהדרך. בא לי סטייק טוב במסעדה ולפנק את הילדים בצעצועים חדשים ולטייל ובאופן כללי לחיות
תגדיר "לחיות ולהנות מהדרך"...
יש מי שיהנה מהדרך רק אם הוא יושב במרצדס שלו, שומע בטאובן במערכת סראונד; יש מי שיהנה רק בזמן שהוא גולש/רוכב/דואה...
ויש מי שנהנה לשבת בבית עם התה, האשה והספרים הישנים.

סטייק זה OVERRATED - אני דווקא מעדיף אסאדו ארוך / כבד או תבשיל איברים פנימיים.
שאלת את הילדים אם הם באמת צריכים את כל הצעצועים החדשים? הייתי אצל אנשים שלילדים יש כבר חדר רק לצעצועים ופעם בשנה מניחים בחוץ את הצעצועים של לפני שנה.

יש גם מי שנהנה מהידיעה שהוא יכול לרכוש משהו אם רק ירצה.

לגופו של עניין,
תרגום: אין לי סיכוי להגיע לעצמאות כלכלית בקרוב (ובטח לא בגיל 30) אז אני אשכנע את עצמי שכל מי שכן הצליח חי כמו הומלס מסכן שמחליף תחתונים פעם בשבוע ומתקלח פעם בחודש עם מים קרים.

אני לא שואף להיות שם כי אני כבר קרוב ל 40 ;). מצבי האישי לא רלוונטי לדיון.
רק לשם הבהרה, אני לא לועג, כועס,חושש וכו. ממי שלא חושב כמוני. מקווה שזה הדדי.

נקח רגע את אורח החיים הסגפני כסמן ימני והפזרני כסמן שמאלי. ככל שנמצאים הרחק שמאלה על הגרף, התנועה ימינה קשה יותר ככל שמתקדמים כי השינוי מהותי יותר.
מי שגם כך קרוב יותר לימין בגלל השכר או האופי, התהליך יהיה עבורו פשוט יותר.

מי שגם כך קרוב יותר לימין בגלל השכר
אבל זו הנקודה...
לא השכר הוא זה שקובע, אלא אחוז החיסכון ממנו.
יכול להיות שקשה יותר לחסוך 50% משכר מינימום, אבל זה עדיין קשה לחסוך 50% מ-20,000 ש"ח נטו.

יכול להיות שקשה יותר לחסוך 50% משכר מינימום, אבל זה עדיין קשה לחסוך 50% מ-20,000 ש"ח נטו.
כל הרעיון של חיסכון של אחוז מהשכר הוא מדד הזוי בעיני. זה צריך לדעתי להיות יותר כמו פונקציה לינארית (או מעריכית אפילו) עם קבוע (שזה תקציב העצמות היבשות לצורך העניין)

אם אני מוציא 50% משכרי, זה כמה שאני צורך בחודש.
ייתכן וכאשר אהיה מובטל אוציא סכום אחר, אבל בינתיים... אני יוצא מהנקודה הזו.

נערך לאחרונה ב:
אם אני מוציא 50% משכרי, זה כמה שאני צורך בחודש.
ייתכן וכאשר אהיה מובטח אוציא סכום אחר, אבל בינתיים... אני יוצא מהנקודה הזו.
כן אבל דיברת על קושי, ואין מה לעשות יותר קל לחסוך את אותו אחוז ככל שההכנסה גבוהה יותר

אבל אם כבר אני לפעמים מופתע מאחוז ההוצאות של חבריי/מכריי (לרעה, לצערי)

אני קורא פה המון ויש פה באמת ערימה של חומר לימוד איכותי.
ואז, פתאום, הזקנה התפצלה לשניים ואני קורא פוסט על איך חוסכים בסבון כלים שיוציא יותר בועות או איך חוסכים רבע ליטר מים בגילוח הרגליים. כאילו שחכתם שיש גם חיים בדרך לפנסיה ולא הכל סובב סביב ה 98% חסכון?

אני לא צורך אשראי וחוסך סכום יפה כל חודש. כן, האתר לימד אותי כמה דברים על ניהול כסף ועל התייעלות אבל אני רוצה לחיות ולהנות מהדרך. בא לי סטייק טוב במסעדה ולפנק את הילדים בצעצועים חדשים ולטייל ובאופן כללי לחיות.

לפעמים נראה לי שנחצה הגבול בין צרכנות נבונה לטירוף מערכות קמצני והכל בשם עצמאות כלכלית בגיל 30 אבל באורח חיים של סטודנט מתכלב במזרח.
אגב בתלות בכמה מקפלים את הנייר על עצמו בזמן הניגוב- אפשר לחסוך עוד ים נייר. הגבול עבורי - עד שהנייר נהיה בריבוע בגודל של הזרת. אחרי זה - זה כבר נהיה לא פונקציונלי.

כן אבל דיברת על קושי, ואין מה לעשות יותר קל לחסוך את אותו אחוז ככל שההכנסה גבוהה יותר

אבל אם כבר אני לפעמים מופתע מאחוז ההוצאות של חבריי/מכריי (לרעה, לצערי)
בזמנו הכרתי מישהי שההורים שלה רצו שתחסוך את עלות התואר והמחיה (בזמן העבודה והתואר) עליהם.
אז עבדה שנה בשכר מינימום (לפי שעות), חסכה 100% ממנו (כ-50,000 שח) והלכה ללמוד.
היום אני מרוויח 50,000 בחודש (למען הדיון, הלוואי) נטו...
צריך לשלם שכר דירה, צהרונים, גן פרטי, דלק, מזון... די קשה להגיע ל-100% חסכון. אבל בשנה אני מצליח לחסוך כמו אותה אחת שהכרתי (50,000 שח בשנה).
מי מאיתנו (הסטודנטית שחסכה 100% מהשכר ו/או/ אני המהנדס תוכנה המנוסה) יכול לפרוש קודם?
כנראה שאף אחד מ-2 הדוגמאות, למרות שהיא למעשה פרשה וחיה על חשבון ההורים.

אז קל יותר לחסוך את אותו סכום... לא בהכרח את אותו אחוז מההכנסה.
כנראה שכבר בשלב המיסים הוא איבד אחוז מסויים גבוה יותר מזה שמשתכר פחות?

נ.ב.
לפעמים אני שולח אנשים לאסוף בקבוקים להגדיל הכנסה.
אם האדם עובד בשכר מינימום ולא משלם מיסים ישירים - כל פחית שווה לו 30 אג.
אם האדם מגיע לתשלום של 33% מיסים ישירים על ההכנסה - למעשה כל פחית שווה לו 30/67*100 = 44.77 אג' בברוטו.

נושאים דומים

Back
למעלה