• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להשקיע ישירות בETF הנסחר בחו"ל לעומת קרנות מחקות ישראליות

psychic10

משתמש רשום
דירוג
5
שלום לכולם!
ראשית רק אציין בקצרה שכבר מספר שנים שאני דוגל בדיוק בגישה המינימליסטית, אנטי-מטריאליסטית, חסכון-מקסימלי שבקהילה הזו.
נבצר ממני עד היום להיחשף לכך שיש קהילה ישראלית!! אין שמח ממני על כך שגם בארצי יש אנשים החושבים כמוני. ואף קהילה מאורגנת.

עד היום ניזונתי מחומר אמריקאי בלבד, ועל-כן למדתי הכל מJohn Bogle ואני משקיע דרך ETFים של Vanguard.
מתוך חוסר במידע בעברית, אני משער שנקטתי בדרך פעולה לא אידיאלית בעליל, הרשו לי לפרט קצת:

אמי עובדת בנק הפועלים ודרכה אני מנהל חשבון של עובד בנק, המשמעות היא שאני יכול לסחור בניירות ערך מחו"ל כאשר כל עסקה עולה לי 10 דולר אך אין עמלות ניהול מכל סוג שהוא.
אני משתמש בזה בשביל לקנות פעם בחודש או את הVTI - שוק המניות האמריקאי, או את הVXUS מניות שאר העולם.
כך אני שומר על יחס 50/50 ביניהם.
אני בן 28 ומנסה להשקיע אגרסיבי, שכן אני לא ממהר למשוך את הכסף כלל וכלל.
ההשקעה היא לטווח ארוך ככל שיצטרך, ולצערי אני חושש שאמי לא תישאר בחיים עד היום בו אני אמשוך את הכסף. אם חס וחלילה יקרה לאמי משהו, ולצערי במוקדם או במאוחר יקרה משהו, החשבון יפסיק לקבל את התנאים הללו ואני אצטרך להעביר הכל למקום אחר יתחילו להיות דמי ניהול שנתיים.
אם כן, אני מחפש חלופות.

קראתי דרך הבלוג והפורום, שהשימוש בקרנות מחקות ישראליות הוא משהו שנעשה פה. הייתי רוצה לדעת האם יש catch או שאפשר פשוט להשקיע בקרנות המחקות שמוצעות בבלוג מבלי חשש שאיפשהו מישהו עוקץ אותי עם עלויות כאלה או אחרות? ובכלל אלו מכם שמשקיעים דרך VANGUARD כיצד אתם עושים זאת דרך ישראל? יש כמובן את הברוקרים בחו"ל אבל הצורך לבצע איתם העברות בנקאיות מבטל את היתרון של עלויות מסחר זולות יותר.

אשמח לדעת מהם הדרכים שלכם להשקיע עם מינימום עלויות, כמובן שום דבר שאתם אומרים אינו בגדר המלצה אלא בגדר ציון עובדות בלבד.

תודה מראש!

הבדלים בין השקעה דרך קרנות מחקות ישראליות לקרנות של vanguard
כמו שאתה רואה, הקרנות הישראליות לא שקולות באמת ויש להן לא מעט חסרונות (אם כי גם יתרונות אחרים).

אני לא יכול להגיד שהבנתי לחלוטין את הבעייה - אם וכאשר יגיע היום, תוכל להעביר את התיק כפי שהוא מבנק הפועלים לבית השקעות או ברוקר זר כזה או אחר. זה יעלה לך עלות מסוימת זניחה (מאחר והיא קבועה ולא כאחוז מהתיק) וזהו.

היו כמה ת'רדים על השקעה דרך ברוקרים זרים. הרבה פה משקיעים דרך בתי השקעות מקומיים. אתה יכול לראות השוואת עמלות בבלוג. בסה"כ ה-10$ זה אכן עמלה סטנדרטית, ובאף בית השקעות לא משלמים דמי ניהול (וכמו שיגידו לך רבים כאן, גם בבנקים זה לא גזרה משמיים). אפשר אפילו לרדת מה-10$ בברוקרים ישראלים בדרכים כאלה ואחרות.

לעניות דעתי מצבך מעולה.
לפי הבנתי אתה משלם $10 לחודש כולל הכל (פעולת קניה אחת וללא דמי ניהול/דמי מערכת).
במידה ותמשיך לרכוש את אותם הניירות דרך בית השקעות בארץ אז אתה צפוי לשלם $7.5 לפעולה פלוס עוד 15-20 שח דמי מערכת חודשיים (גם ללא פעולות) ובסה"כ זה לרוב יוצא יותר מ-$10.

ישנם מספר בעיות עם ניירות ישראליים שעוקבים אחרי ניירות בחו"ל:
* אם אתה רוכש נייר ישראלי שעוקב אחרי מניות אמריקאיות ומשקיע את הדיבידנדים בחזרה בנייר (נייר לא מחלק) אז אתה ממוסה על הדיבידנדים פעמיים (הנייר משלם מס בקבלת הדיבידנד ואתה משלם מס רווחי הון נוסף במכירת הנייר).
* רוב הניירות הישראליות שעוקבות אחרי מדדי חו"ל עושים זאת באמצעות חוזים עתידיים ולא באמצעות אחזקת המניות שמרכיבות את המדד - אתה חשוף לסיכון מנפיק של מנפיק החוזים שהנייר שרכשת משתמש בהם.

אם אתה מרוצה מהרכב התיק שלך אז אני הייתי נשאר במצב הנוכחי ועובר לבית השקעות רק כאשר ההטבות שלך מתבטלות.
לדעתי אין טעם לשלם יותר עכשיו רק כי בעתיד אתה לא תקבל את אותן ההטבות.

כשאתה אומר שאתה משקיע דרכה אתה מתכוון שההטבה היא דרכה אבל התיק על שמך נכון?
אחרת, במידה ותרצה להעביר אותו על שמך יום אחד יווצר לך אירוע מס ואני מנחש שזה יהרוג לך חלק גדול מאוד מהתשואה (כי במקום להמשיך לעשות רווחים על המס רווח הון שלא שילמת אתה תממש את הכל)

• אהבתי
Reactions: Cfy
@מייקל אני לא בטוח שזה הולך ככה, אם הוא מעביר את המניות לבית השקעות.

@אבא עשיר זה אכן עובד ככה, וזו נקודה טובה שצריכה להילקח בחשבון.

תודה רבה על התגובות האינפורמטיביות!
אכן כפי שזכור לי שקראתי לפני מספר שנים כשחיפשתי פתרונות בארץ, הבנתי שהתעודות סל הן למעשה מה שקראתי עליו בספרים באנגלית ETN, ושהבעיה איתן זה הסיכון הנוסף.
אם מה שאפשר להשקיע בארץ אלו חוזים עוקבי מדד ולא ETFים, איזו סיבה יש להשקיע דרך בתי השקעות בארץ? האם זו שאלה של התוספת סיכון של ETN אבל עמלות נמוכות יותר (למשל לא לשלם עמלת העברת חשבון בנקאי שצריך בשביל ברוקר זר)?
או שמא יש היצע מספק, אם כי קטן יותר של ETFים בארץ (שעוקבים אחרי מדדי חו"ל), והם שקולים לחלוטין לETFים מחו"ל?

נקודה מעניינת לגבי המס ירושה!
החשבון על שם אמי ואני, (אמי או אני, תלוי איך מפרשים את זה).
אני מקווה שזה לא נשמע מוזר ושאני לא מבין משהו מאוד בסיסי פה. מאחר והוא על שם 2 אנשים, אם לאחד קורה משהו, הוא עובר לבעלות המלאה של השני.

תודה על ההכוונה ללינקים הרלוונטיים! אעבור עליהם ועוד רבים אחרים בשישי על הבוקר.

זו כזו הרגשה מרגיעה לדעת שיש עוד אנשים איתי באותה סירה. שנים שידעתי מה שאני יודע מספרים אמריקאיים ולא נתקלתי באנשים בחיי האישיים שמכירים את העקרונות של השקעה פסיבית של חלק ניכר מההכנסה.

נערך לאחרונה ב:
אם מה שאפשר להשקיע בארץ אלו חוזים עוקבי מדד ולא ETFים, איזו סיבה יש להשקיע דרך בתי השקעות בארץ?
אתה יכול לעבוד דרך בתי השקעות בארץ (שעובדים בתורם עם ברוקרים בחו״ל) כדי לקנות ETF-ים בחו״ל.

תודה רבה על התגובות האינפורמטיביות!
אכן כפי שזכור לי שקראתי לפני מספר שנים כשחיפשתי פתרונות בארץ, הבנתי שהתעודות סל הן למעשה מה שקראתי עליו בספרים באנגלית ETN, ושהבעיה איתן זה הסיכון הנוסף.
אם מה שאפשר להשקיע בארץ אלו חוזים עוקבי מדד ולא ETFים, איזו סיבה יש להשקיע דרך בתי השקעות בארץ? האם זו שאלה של התוספת סיכון של ETN אבל עמלות נמוכות יותר (למשל לא לשלם עמלת העברת חשבון בנקאי שצריך בשביל ברוקר זר)?
או שמא יש היצע מספק, אם כי קטן יותר של ETFים בארץ, והם שקולים לחלוטין לETFים מחו"ל?

נקודה מעניינת לגבי המס ירושה!
החשבון על שם אמי ואני, (אמי או אני, תלוי איך מפרשים את זה).
אני מקווה שזה לא נשמע מוזר ושאני לא מבין משהו מאוד בסיסי פה. מאחר והוא על שם 2 אנשים, אם לאחד קורה משהו, הוא עובר לבעלות המלאה של השני.

תודה על ההכוונה ללינקים הרלוונטיים! אעבור עליהם ועוד רבים אחרים בשישי על הבוקר.

זו כזו הרגשה מרגיעה לדעת שיש עוד אנשים איתי באותה סירה. שנים שידעתי מה שאני יודע מספרים אמריקאיים ולא נתקלתי באנשים בחיי האישיים שמכירים את העקרונות של השקעה פסיבית של חלק ניכר מההכנסה.

חשוב לעשות הפרדה בין קרנות שמשקיעות בחוזים עוקבי מדד לבין ETN - למרות שמדובר בקרנות סינטטיות, הן בכל זאת קרנות המחזיקות את הנכסים בנאמנות - דבר השונה לחלוטין מ-ETN שהוא דומה יותר לאג"ח, ושם אפשר לאבד את ההון המושקע (וזהו הסיכון הנוסף שציינת).

ישנן עוד סיבות להשקיע דרך הקרנות הישראליות - נוחות, מיסוי שמתחשב באינפלציה, אפשרות לגידור מטבע...

לא הבנתי בדיוק על שם מי החשבון, אבל קח בחשבון שבאמת אם תרצה להעביר את החשבון בעתיד לחשבון שמשוייך ליישות שונה (ולצורך העניין, אתה+אמא היא יישות שונה מרק אתה) זה יחשב כאירוע מס.
בנוגע למס ירושה, ע"פ מה שנאמר בת'רדים אחרים, כאשר חשבון הוא על שני אנשים ואחד נפטר, מס הירושה אמור לחול בכל זאת. מצד שני, הרוב פה חושבים שבמצב כזה אפשר יהיה פשוט למכור מהר לפני שהרשויות יעלו על זה P: אין לי למזלי ניסיון בנושא.

תודה על החידוד!
וואו אתה בטוח לגבי המס ירושה? אם ככה עדיף שאני אעבור לבית השקעות בהקדם, או שאדרוש מהבנק לתת לי את התנאים הללו מבלי שזה חשבון עובד בנק.
החשבון הוא על 2 אנשים כפי שציינתי. כל אחד מאיתנו רשאי לבצע פעולות.
כשאמרת 'אירוע מס' התכוונת למס אחר ממס ירושה? סליחה, בדקתי ואין מס ירושה/עיזבון בארץ מאז שנות ה-80, אם כן לאיזה אירוע מס התכוונת?

האם יש כתובת ספציפית אותה אני יכול לשאול לגבי האם יש תשלום מס במקרה הזה, ובמידה והיא אומרת שאין לקבל ממנה טופס חתום שמבטיח את זה? אני מתחיל להיות פרנואיד. אולי עדיף לעבור לבית השקעות בהקדם האפשרי.

נערך לאחרונה ב:
לא לקחת בחשבון עלות של המרת מט"ח - במקרים רבים זו העלות הגבוהה ביותר בעסקה דולרית. באופן מצער - זו גם העסקה שהכי קשה להבין כמה עמלה מושתת עלייך.
אם כן העלויות בקניית/החזקת ETF הן:
  • המרת מט"ח
  • עמלת קנייה ומכירה
  • עלות החזקה / דמי משמרת כאחוז מהתיק
  • עלות חודשית קבועה

תודה על החידוד!
וואו אתה בטוח לגבי המס ירושה? אם ככה עדיף שאני אעבור לבית השקעות בהקדם, או שאדרוש מהבנק לתת לי את התנאים הללו מבלי שזה חשבון עובד בנק.
החשבון הוא על 2 אנשים כפי שציינתי. כל אחד מאיתנו רשאי לבצע פעולות.
כשאמרת 'אירוע מס' התכוונת למס אחר ממס ירושה? סליחה, בדקתי ואין מס ירושה/עיזבון בארץ מאז שנות ה-80, אם כן לאיזה אירוע מס התכוונת?

האם יש כתובת ספציפית אותה אני יכול לשאול לגבי האם יש תשלום מס במקרה הזה, ובמידה והיא אומרת שאין לקבל ממנה טופס חתום שמבטיח את זה? אני מתחיל להיות פרנואיד. אולי עדיף לעבור לבית השקעות בהקדם האפשרי.

בנוגע למס ירושה - אני דווקא לא בטוח בכלל, אני רק חוזר אחרי דברים שנאמרו בפורום בת'רדים אחרים. אתה מוזמן לחפש אותם ובכל מקרה כדאי שתברר עוד בעצמך.

כשאמרתי "אירוע מס" התכוונתי אירוע מס: כל התיק שלך יחשב כאילו הוא נמכר וקנית אותו מחדש בבת אחת - ותשלם מס על הרווחים הצבורים עד כה. אין קשר למס ירושה, שכמובן לא קיים כרגע בארץ.
בקשר לזה אני דווקא כן בטוח.
לצורך העניין אם אתה רוצה להעביר את הכסף כבר היום לבית השקעות, ללא אירוע מס, תצטרך לדאוג שהישות בשני החשבונות זהה לפני ההעברה - ולאחר מכן אתה יכול להסיר את אמא שלך מהחשבון בבית השקעות לצורך העניין, אבל בזמן ההעברה היישות חייבת להיות זהה.

אז אני צריך לפתוח חשבון בבית השקעות וגם שם לדרוש סוג של חשבון משותף? על מנת שהחשבון בשני הצדדים יהיה זהה? אבל אז כשאוריד את אמי מהחשבון בבית השקעות שוב פעם יהיה אירוע מס כי הישות שוב השתנתה.

ממה שאני מבין ממך האירוע מס קורה כאשר הישות שהיא הבעל משתנה. בין אם זה בגלל חשבון משותף כאשר אחד נפטר, או כאשר נכסים עוברים מחשבון של ישות X לחשבון של ישות Y.
אם ככה אז אין לי דרך לצאת מזה מבלי שיהיה אירוע מס. לא הבנתי נכון?

תודה עומר! אני חושב שאלך על האפשרות שיבגני העלה, שאפשר לקנות ETF-ים של חו"ל דרך בתי השקעות בארץ. נשמע כמו דרך האמצע.

אז אני צריך לפתוח חשבון בבית השקעות וגם שם לדרוש סוג של חשבון משותף? על מנת שהחשבון בשני הצדדים יהיה זהה? אבל אז כשאוריד את אמי מהחשבון בבית השקעות שוב פעם יהיה אירוע מס כי הישות שוב השתנתה.

ממה שאני מבין ממך האירוע מס קורה כאשר הישות שהיא הבעל משתנה. בין אם זה בגלל חשבון משותף כאשר אחד נפטר, או כאשר נכסים עוברים מחשבון של ישות X לחשבון של ישות Y.

תודה עומר! אני חושב שאלך על האפשרות שיבגני העלה, שאפשר לקנות ETF-ים של חו"ל דרך בתי השקעות בארץ. נשמע כמו דרך האמצע.
אכן אין לך דרך להימנע מאירוע מס אבל אני באמת לא מבין למה אתה ממהר לשלם יותר לבתי השקעות ממה שאתה משלם היום לבנק.

לא בדיוק. אין לי מושג למה, אבל זה פשוט לא עובד ככה. כנראה קשור לענייני הלבנות וכו'.
בקיצור, בפועל, בהעברה עצמה היישויות צריכות להיות זהות. לפני ולאחר מכן, אפשר לשנות את היישות בלי אירוע מס. תשאל את הבנק שלך ו/או את בית ההשקעות אליו אתה רוצה לעבור.

daat אני לא ממהר.
אני רק צריך בסופ"ש לשבת ולעשות חשבון האם יש הבדל בין לשלם מס עכשיו ללשלם מס אחר כך במידה ולא תהיה לי דרך להימנע מאירוע מס.
האינטואיציה שלי אומרת שלא צריך להיות הבדל, או שזה יותר טוב לחכות עם המס כמה שיותר זמן. מצד שני 35% מהרווחים שלי עכשיו לעומת 35% מהרווחים שלי עוד 10-15 שנים...

תודה רבה לCfy ולכולם, על התגובות המבהירות והמסייעות!

daat אני לא ממהר.
אני רק צריך בסופ"ש לשבת ולעשות חשבון האם יש הבדל בין לשלם מס עכשיו ללשלם מס אחר כך במידה ולא תהיה לי דרך להימנע מאירוע מס.
האינטואיציה שלי אומרת שלא צריך להיות הבדל, או שזה יותר טוב לחכות עם המס כמה שיותר זמן. מצד שני 35% מהרווחים שלי עכשיו לעומת 35% מהרווחים שלי עוד 10-15 שנים...

תודה רבה לCfy ולכולם, על התגובות המבהירות והמסייעות!
דחיית מס זה תמיד דבר טוב אבל אל תשכח שבנוסף למס שאתה צריך לשלם עכשיו העלויות השוטפות שלך יעלו גם כן.

אני אישית לא רואה סיבה גם לייצר לעצמך אירוע מס "עכשיו" וגם להתחייב לשלם יותר לבית השקעות ממה שאתה משלם עכשיו לבנק.

אם אני הייתי במצבך אני הייתי משאיר את הכספים בבנק כל עוד אין לי הצעה שמורידה לי את התשלומים הקבועים על ההשקעות.

אם היתה לך הצעה מבית השקעות עם עלויות נמוכות יותר מ-0 דמי ניהול (ובלי דמי מערכת או המצאות אחרות) אז היה מקום לבצע דיון אם כדאי לשלם מס היום או לא.

הבה נבהיר את המצב:
ממה שלמדתי בפוסט הזה, כך או כך יהיה לי אירוע מס על התיק הנוכחי שלי בבנק הפועלים. השאלה היא רק מתי, עכשיו או אחר-כך. לגבי זה הטענה היא כמה שיותר מאוחר יותר טוב, ואני מסכים איתה אינטואיטיבית על אף שבחישובים באקסל יוצא לי שלא (כנראה יש לי טעות חישוב?).
השוויתי באקסל סתם סכום שגודל בריבית קבועה compounded על פני 10 שנים, והשוויתי בין המקרה שאחרי 5 שנים מושכים משלמים מס ומחזירים פנימה וגם בסוף, אל מול בהתחלת 10 השנים למשוך, לשלם מס ולהחזיר פנימה ושוב בסוף.
משום מה יצא לי שבאופציה של לעשות זאת על ההתחלה יישאר סכום גדול יותר.

אבל נניח לשם הדיון שאכן עדיף לדחות את התשלום מס כמה שיותר.
אז את הכספים שאני הולך מהיום והלאה להשקיע, אני לא אמשיך להזרים לחשבון הנוכחי שעליו חייב להיות "אירוע מס" על כלל הרווחים במוקדם או במאוחר, אלא אני אשקיע בחשבון חדש. אפילו אם העלויות עליו יהיו 2.5-5 דולר יותר לעסקה. כי על החשבון החדש לא יהיה את אותו "אירוע מס" נוסף, אלא רק את תשלום המיסים שתמיד יש כשמושכים בפנסיה לאט לאט את הסכום.
אם אני אשקיע בתיקים נניח 10 פעמים בשנה, במקסימום זה 50 דולר נוספים בשנה. על פני 15 שנה זה 50*15=750 דולר.
נשווה את זה לעומת ההבדל במה ה"אירוע מס" יעשה לי בעוד 15 שנה אם אני אמשיך להזרים את כל המשכורות שלי אליו, לעומת אם אני אזרים אותן לחשבון שחף מאותו "אירוע מס" נוסף.

האם התוכנית הזו נשמעת נכונה? אין פה עניין המלצתי ספקולטיבי. הכל בהנחה ותנאי השטח הם ריבית קבועה על פני מספר שנים רב ועמלות לא משתנות.

האם התוכנית הזו נשמעת נכונה? אין פה עניין המלצתי ספקולטיבי. הכל בהנחה ותנאי השטח הם ריבית קבועה על פני מספר שנים רב ועמלות לא משתנות.
אתה לא ציינת מה התנאים השונים בין חשבון הבנק לבית ההשקעות שלך.
יכול להיות שהתשלומים הקבועים בחשבון השני ינטרלו את החיסכון של אירוע המס העתידי.

דווקא כתבתי :)
"אפילו אם העלויות יהיו 5 דולר יותר לעסקה".
נראה לי הנחה סבירה לשלם 15 דולר לעסקה לא? על סמך מה שראיתי פה בפורומים שאנשים משלמים לעסקה. מה שמצטבר על פני 15 שנה (10 עסקאות בשנה) להפרש של 15*10*5 = 750 דולר.
האירוע מס יעלה לי במאות אלפי שקלים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ תעודת סל מניות דיבידנד או להשקיע ישירות? שוק ההון 1
M האם שווה להשקיע בנאסד''ק 100 ממונף פי 3 שוק ההון 45
yossidiv האם למישהו כאן יצא להשקיע עם [נערך] פוסטים מאיכות נמוכה 7
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
N מהם השיקולים של אזרחים שאינם אמריקאים להשקיע בקרנות אמריקאיות? שוק ההון 0
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
F להשקיע גם ב סנופי וגם בנאסדק בו זמנית לטווח הארוך שוק ההון 37
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
P כיצד להשקיע בארגנטינה? פוסטים מאיכות נמוכה 10
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M האם לאזרחים אמריקאים עדיף להשקיע ב IRA או בקופות מנוהלות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
maverick לפקוע משכנתה או להמשיך להשקיע? שוק ההון 4
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
F מה הסיבה להשקיע בקרנות איריות בברוקר זר שוק ההון 3
T איך ניתן להשקיע במוצר שקול קרן כספית דולרית ולהנות ממיסוי ריאלי? שוק ההון 8
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15
ב האם שווה להשקיע באשקלון היום? נדל"ן 10
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ט חבר שואל אם להשקיע בקורס אג"ח שוק ההון 7
S איך להשקיע לטווח קצר דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 14
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
O איך כדאי להשקיע כסף בחשבון בנק אמריקאי? שוק ההון 4
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
A האם עדיף להשקיע במדדים בעלי Cape נמוך פוסטים מאיכות נמוכה 21
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
L איך מתחילים להשקיע, גרסת החייל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ איך להשקיע במחקה מדד נסדק או סנופי בשקלים?? שוק ההון 4
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ש להשקיע במדד SP500 שוק ההון 1
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310

נושאים דומים

Back
למעלה