• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להעביר סכום השקעה מגוף אחד לאחר

נכסים לא סחירים בקופות השונות זה דרך לא רעה לדעתי להחשף להשקעות כאלה.
נכסים לא סחירים זה מושג יפה, אבל עצם זה שהוא לא סחיר לא אומר שכדאי לך לסחור בו. השאלה היא אם יש לך את הכוח ללמוד על כל אפיק השקעה כזה, להבין את הסיכונים שלו ולהבין בכמה מהתיק אתה רוצה להיחשף אליו

שוק ההון הוא לא המקום היחיד בעולם שאפשר להשקיע בו (מופנה לא רק לך אלא לכולם), דווקא נכסים לא סחירים בקופות השונות זה דרך לא רעה לדעתי להחשף להשקעות כאלה.
נכון מאוד, מצד שני, עובדה זו מציגה את הקרנות באור עוד יותר שלילי, כי למרות הנכסים "האקזוטיים" הבלתי סחירים הם מפגרים אחרי המדדים.

למרות הנכסים "האקזוטיים" הבלתי סחירים הם מפגרים אחרי המדדים.
תלוי מה הם מחזיקים בחלק הלא סחיר ולאיזה מדד אתה משווה אותם בדיוק...

דווקא נכסים לא סחירים בקופות השונות זה דרך לא רעה לדעתי להחשף להשקעות כאלה.
ואיך אני יכול לקבל גישה אליהם (מלבד המסלול שבו אני נמצא כרגע)?

כמו שמנהל ההשקעות מבטיח לך תשואה X עם סיכון X
הוא לא מבטיח לי כלום. כמובן שנתן, אין לי מושג מה הוא יתן אבל כל מסלול שאכין בעצמי לא יבטיח לי תשואה מסויימת בעתיד. היתרון שלהם עלי הוא בידע שלהם ובמהירות התגובה. סתם דוגמה קטנה, הם ידעו להעביר נכסים מאג"ח (נכון, יש הרבה אג"ח במסלול) מסוג מסויים לאחר כי תנאי השוק השתנו, משהו שאני בכלל לא אבין את המשמעות שלו. שים לב שאני לא אומר שהם יודעי כל וחסרי טעויות, אני אומר שלעומתי (אני), הם יגיבו טוב יותר למה שקורה.

אז אתה משלם עבור כדור הבדולח שלהם
מה קשור כדור בדולח? לא כתבתי שהם ידעו מה יהיה לפני שזה יקרה, כתבתי שהם יגיבו יותר טוב ממני. בטח יצא לך לראות איך מניה קופצת למעלה/למטה ולא מבין למה ואז אתה רואה שיצאו חדשות לגביה. בזמן שאתה חיית את החיים שלך, מישהו קרא את החדשות האלה ועשה עם זה משהו ורק אז אתה הגעת. שוב, רק כדוגמה.

פשוט לא נכון.
תפרט

מישהו קרא את החדשות האלה ועשה עם זה משהו
סביר להניח שאותו מישהו רק פגע בתשואה שלו עקב כך.

אתה כתבת:
סתם דוגמה קטנה, הם ידעו להעביר נכסים מאג"ח (נכון, יש הרבה אג"ח במסלול) מסוג מסויים לאחר כי תנאי השוק השתנו
ואני עונה:
הם ינחשו איזה אגח להעביר ואיך להגיב.

בכל מה שקשור ל"להכות את השוק" אני יותר ממסכים שאין צורך ואין סיבה לסמוך על מומחים כאלה ואחרים כי גם אם הם יצליחו זה יהיה עניין של מזל ולא משהו שיקרה לאורך זמן. כאשר המטרה היא לא להכות את השוק, אז כן יש ערך מוסף לאנשים שעוסקים בתחום לעומת אלה שלא (אני). ולעניין הספציפי הזה, אני לאו דווקא חושב שהם ינחשו וגם אם כן, במקרה הזה, הניחוש שלהם יהיה יותר טוב משלי, זה בטוח.

ולא, אני לא אומר שאני מקובע על להשאיר את הכסף אצלם אלא אני שואל האם יש כלי השקעה עדיף על הקיים כאשר המטרה היא לאו דווקא להכות את השוק. אם הייתי במסלול שהוא 30/70 קלאסי (יש להם גם כאלה מסלולים), ההצעה (שלך, אני חושב @FIYaacov ) ליישם אותו בעצמי הייתה מושלמת (למרות שלא אני חשבתי עליה), אך מכיוון שיש כל מני סייגים שם, אני תוהה אם ישנה עוד אפשרות או לחילופין שיטה לתרגם את המסלול הזה למשהו שאוכל לעשות בעצמי כאשר כן, נושא ה"לא סחירים" היא נקודה ששווה להתייחס אליה ואני תוהה אם יש לה מקבילה שאני לא יודע עליה כרגע.

@עמוסס
זה מה שנראה לי:
אתה "נעול" ש"הסכום המדובר" יהיה מנוהל ע"י אנשי מקצוע אבל אתה לא מוצא צידוק אמיתי במצבך.
אז אתה פונה להבדל של "נכסים לא סחירים" הבעיה שאין לך מושג מה זה בדיוק.
שמתי לב שהמשווקים אוהבים את הפלח במיוחד כי הם יכולים להגיד שזה נכסים "מעולים" שרק דרכם אפשר להגיע אליהם.
אני הייתי בודק תתחום יותר לעומק. לי זה נראה דווקא בעייתי מאוד. למשל כולל "הלוואות פרטיות", מה זה אומר? מי מחליט? מפקח? מנהל הקרן יכול להלוואת את כספי למי שבה לו?
ולמה אתה באמת רוצה את החלק הזה בתיק דווקא בקופת חיסכון מכול המוצרים הקיימים בשוק?

אתה "נעול" ש"הסכום המדובר" יהיה מנוהל ע"י אנשי מקצוע אבל אתה לא מוצא צידוק אמיתי במצבך.
לא מדוייק, אם אדע לסמלץ משהו דומה בעצמי, אעדיף את האופציה הזו אחרת נכון, אעדיף שמישהו אחר ינהל לי אותו לאור העובדה שאין לי שום יומרות להכות איתו את השוק.

ולמה אתה באמת רוצה את החלק הזה בתיק דווקא בקופת חיסכון מכול המוצרים הקיימים בשוק?
אני אשמח לדעת אילו עוד מוצרי השקעה אפשריים מבחינתי

לא מדוייק, אם אדע לסמלץ משהו דומה בעצמי, אעדיף את האופציה הזו אחרת נכון, אעדיף שמישהו אחר ינהל לי אותו

מה ההגיון? בעצם אתה אומר במידה ואני יכול לסמלץ אז עדיף לי להשקיע לבד, אבל בגלל שאני לא יודע במה משקיעים בשבילי ולא יכול לסמלץ אז עדיף לי להשקיע במוצר שאני לא יודע במה הוא מושקע.
לפי ההגיון הזה עדיף להשקיע בכול מוצר שבו יש חלק שאתה לא יודע במה הוא מושקע.

אני אשמח לדעת אילו עוד מוצרי השקעה אפשריים מבחינתי
אני לא מכיר את כול המוצרים.
אני יודע שהמוצר הזה ממולץ בדרך כלל לאנשים שאין להם גישה אחרת להשקעות בתור שלב התחלתי בדרך לתיק השקעות או לאנשים שלא רוצים לפתוח חשבון השקעות בכלל. זה לא מצבך אז חבל כי לדעתי מדובר במוצר נחות.
*סתם זורק רעיון יצירתי להתמודד אם הרצון בחלק מנוהל:
אפשר לשכור את שרותיו של יועץ מקצועי(בעל רשיון) נטול אינטרס(שמקבל שכר ממך לפי שעה ולא מגוף כלשהו)
להתייעץ ולהרכיב תיק בהתאם לצרכים שלך.
לפתוח עוד חשבון ב IB ולנהל שם תתיק לפי הנחית היועץ.

@עמוסס

הופיע בפורום פעם גרף עם התגובה של שורה ארוכה של נכסים, למאורעות מאז שנות השמונים.
בגרף מופיעים גם נכסים פרטיים רבים. אולי משם תוכל לשערך את התשואה, התנודתיות והמתאם לנכסים הסחירים.

באופן כללי, אני מאמין שאם הנכס היה חשוב מספיק ועם פוטנציאל אמיתי לעומת שאר הסחירים, מישהו כבר היה מוצא דרך להפוך אותו לסחיר או למכור עליו נגזרים. אלו שנותרים בלתי סחירים נוטים להיות תנודתיים מאוד ביחס לתוחלת התשואה.
אינני כלכלן ואין לי רקע בפיננסים, אבל בכל פעם שראיתי בעיתונות הכלכלית התלהבות מרכישה מוסדית של מוצר לא סחיר, היה מדובר בנכס שיש סחירים כמוהו, ועל פניו עם פוטנציאל תרמית גדול יותר.

נקודה אחרונה - ישור אינטרסים:
האינטרס של כל מנהל הוא השכר שלו. גם בETFים של Vanguard. כשמדובר בקרנות מנוהלות, האינטרס הוא להפוך כמה שיותר מהכסף של הלקוחות לכסף של החברה המנהלת, אבל לא בהכרח דרך דמי ניהול. המהלך של הנפקת מגוריט הדגים איך המנהלים יכולים "להשקיע" את ההון ובכך להתעשר ישירות.
אני חושד בקרנות הישראליות במהלכים דומים רבים, עם פחות שקיפות, בכל הנתח של הנכסים הפרטיים.

גם בETFים של Vanguard
הבנתי שהמשכורות שם פח, הלקוחות באים על חשבון העובדים, בערך כמו ב-Walmart
לדעתי Vanguard לא דוגמא טובה למנהל חזירי שכל מה שמעניין אותו זה לגבות עוד כסף.

הבנתי שהמשכורות שם פח, הלקוחות באים על חשבון העובדים, בערך כמו ב-Walmart
לדעתי Vanguard לא דוגמא טובה למנהל חזירי שכל מה שמעניין אותו זה לגבות עוד כסף.
אני לא מאמין שהמנהלים הבכירים לא מוצאים דרך לשמן את הכיסים.

האינטרס של כל מנהל הוא השכר שלו.
מסכים ולכן היינו מצפים שהמטרה של מנהלי התיקים תהיה להגדיל את ערך התיק של הלקוח כמה שיותר על מנת שיקבלו כמה שיותר משכורת ובכל זאת ראינו "מנהלי תיקים" שהעדיפו את השיטה של "להעביר את הכסף של הלקוח לכיס שלהם" במקום להגדיל אותו. כלומר על האינטרס אין ויכוח, הבעיה מתחילה ונגמרת באיך הם מממשים את האינטרס הזה.

@אורי ג. @כולם
מה זה הנכסים הלא סחירים האלה? במה מדובר? כל הדברים הלא סחירים שאני מכיר מסוכנים מידי לקרן של חוסכים.

@עמוס
אני מציע שתקרא את הפוסטים בבלוג שהסולידית מתייחסת לניהול אקטיבי. ושתעיין במקורות שהיא מביאה.

אגב, מה שמדברים איתך שם על סיכון - זה חרטא. בשביל לדבר על סיכון צריך לנתח אותו.

ולכן היינו מצפים שהמטרה של מנהלי התיקים תהיה להגדיל את ערך התיק של הלקוח כמה שיותר על מנת שיקבלו כמה שיותר משכורת
הגדלת תיק הלקוח הוא תהליך מאוד ארוך טווח, של אחוזים בודדים בכל שנה, ואילו התמריצים של מנהלי השקעות הם הרבה יותר קצרי טווח (job security) - בין אם להרוויח בעקיפין מהפעילות או פשוט לשמר את הלקוחות בטווח הקצר (שזה אומר לא להיות שונה מדי מהעדר - כי אם אתה משקיע שונה מכולם, לפעמים הרווח יהיה רק בטווח הארוך אבל תנודתיות בטווח הקצר תגרום לאנשים לעזוב אותך הרבה קודם).

כתבתי קצת יותר על ההבדל בתמריצים הזה כאן.

אני מציע שתקרא את הפוסטים בבלוג שהסולידית מתייחסת לניהול אקטיבי.
ממה שאני זוכר, הטענה העיקרית (והנכונה) שלה לגבי ניהול אקטיבי הוא שאין סיבה לשלם ל"מומחה" שיכה את השוק כי רוב הסיכויים שהוא לא יעשה זאת לאורך זמן ולכן עדיף להשקיע לבד במדדים. על זה אין ויכוח.

הופיע בפורום פעם גרף עם התגובה של שורה ארוכה של נכסים, למאורעות מאז שנות השמונים.
לצערי אני לא זוכר לאיזה גרף אתה מתכוון. מה שכן, אני מזכיר לך את התגובה הקבועה שמקבלים, מה שקרה ב 30 השנים האחרונות לא אומר דבר וחצי דבר על מה שיהיה ב 30 השנים הקרובות (לטובה ולרעה).

מישהו כבר היה מוצא דרך להפוך אותו לסחיר או למכור עליו נגזרים
לכל דבר יש את הקצב שלו. פעם לא יכלת לתת הלוואות לאנשים פרטיים או לעסקים קטנים והיום אתה יכול. וגם כשנמצאת הדרך, היא בחיתוליה על כל המשתמע מכך. אם בא גוף ונותן לי גישה לדברים ש(עדיין) אין גישה אליהם, אז למה לא? לגבי האיכות שלהם, אני מסכים שאין באמת אפשרות לדעת, אבל עד כמה שהידע שלהם מוגבל, שלי הוא עוד יותר.

הגדלת תיק הלקוח הוא תהליך מאוד ארוך טווח,
קצת כמו ניסוי המרשמלו. עכשיו לך תשאל את מנהל התיקים הפוטנציאלי במה הוא היה בוחר לפני שאתה משקיע אצלו את הכסף :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
A מה הדרך הזולה ביותר להעביר סכום קטן של מט"ח לחו"ל? (280 איורו) צרכנות פיננסית 4
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
J האם יש דרך להעביר את כספי ה rsu לקרנות מחקות מדד ללא אירוע מס? שוק ההון 10
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
א קופגלה ע"ש ילדים - האם ניתן להעביר לחשבון ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
grimble grumble אפשרות להעביר עסקאות תשלומים בין כרטיסים? צרכנות פיננסית 4
מ איך להעביר כסף לשוואב מבנק בארץ? צרכנות פיננסית 0
S הצעה להעביר תיק לבנק הבינלאומי פוסטים מאיכות נמוכה 17
לאץ' האם כדאי להעביר את החסכונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M האם כדאי להעביר את כל הפעילות הפיננסית למקום אחד? צרכנות פיננסית 11
נ האם לפני השימוש בכסף כדי להעביר בהדרגה לנכסים סולידיים כדי להשאר רגוע שוק ההון 5
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1
יוזר האם ניתן להעביר תשלומי משכנתא לקבלן מחו״ל? נדל"ן 1
T האם להעביר קופת גמל להשקעה לאחר שירדה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
ג רעיונות להעביר 6 שעות בתל אביב אוף טופיק 31
T קופת גמל להשקעה - האם כדאי להעביר את הסכום שהצטבר לברוקר? איך? שוק ההון 4
C שומת מס עם הפסדי הון מועברים - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 6
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
Y קרן נאמנות בארה"ב - להשאיר או להעביר? שוק ההון 23
G האם ניתן להעביר כסף מתיק מנוהל בבנק לחשבון מסחר עצמאי בבית השקעות ללא אירוע מס? שוק ההון 7
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
N איך לצאת מיידית מפוזיצית קריפטו, בצורה שלא תפגע ביכולת העתידית להעביר את הכסף לבנק ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 28
M להעביר קרן פנסיה לקופת גמל פוגע באובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
cypriano de rore האם ניתן להעביר הלוואה בירושה בIB? שוק ההון 13
ק להעביר את התיק ממקסם לברוקר ישראלי/בנק ישראלי שוק ההון 5
מ האם להעביר את אבא שלי לתיקון 190 שוק ההון 4
R האם להעביר כספים מאפיק דולרי ? שוק ההון 5
S האם ניתן להעביר תיק מניות לבן משפחה. שוק ההון 1
נ קונה דירה מסרב להעביר חשבונות על שמו, נשארו על שם המוכר אוף טופיק 36
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
גיא_87 האם להעביר כסף מקרן פנסיה לקופת גמל? צרכנות פיננסית 46
1337justme קופת גמל עם כ250K ש"ח - משיכה לחשבון הממוסה או להעביר לIRA? שוק ההון 2
ב יש ברוקר ישראלי שאפשר להעביר לו בהוראת קבע חודשית (מלאומי)? צרכנות פיננסית 3
מ האם שווה להעביר תיק מהבנק? שוק ההון 25
מ בנק לא מוכן להעביר ניירות ערך צרכנות פיננסית 8
ט ביטוח חיים - להעביר לפנסיה? או איך להוריד דמי ניהול צרכנות פיננסית 4

נושאים דומים

Back
למעלה