• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חשבתי להצטרף לקרן הפנסיה הבאה, מה דעתכם?

לפני כשנה שקלתי לעבור מ״כלל״ ל״מנורה״ בגלל קיומו של אותו מסלול מניות. אלא שבדיוק פתחו גם ב״כלל״ מסלול מניות, אז החלטתי להשוות. ב״מנורה״ אכן יש הטיה עצומה לישראל. ב״כלל״ המסלול היה חדש, אבל ראיתי איך הם בחרו להשקיע במסלולים מנייתיים של מוצרים אחרים, והמצב היה טוב בהרבה. לכן החלטתי להישאר ב״כלל״ - ואכן, במבט לאחור, המסלול עשה ב-2016 כמעט 10 אחוז, יותר מכפול מזה של ״מנורה״. כמובן שתשואות עבר לא מצביעות על תשואות עתיד, ואין לי שום סיבה מיוחדת להמליץ על ״כלל״ - רק אומר, שלא כל המסלולים המנייתיים המנוהלים גרועים באותה המידה.
מתי בדיוק הוקם המסלול המנייתי בכלל ? אם במהלך פברואר 2017 בתחילת התיקון אז אתה לא באמת יכול להשוות למסלול ותיק שסבל מהנפילות בינואר-תחילת פברואר. צריך להיזהר עם התשואות של המסלולים שהוקמו בתחילת 2016...

מתי בדיוק הוקם המסלול המנייתי בכלל ? אם במהלך פברואר 2017 בתחילת התיקון אז אתה לא באמת יכול להשוות למסלול ותיק שסבל מהנפילות בינואר-תחילת פברואר. צריך להיזהר עם התשואות של המסלולים שהוקמו בתחילת 2016...

תאריך הקמה 26/10/15 לפי הפרסום. בכל מקרה, מקבל את ההערה שלך. תשואת 12 חודשים אחרונים (3/16-2/17) אכן דומה, 9.35 בכלל ו-9.76 במנורה. ואני רואה כעת (לפי הנתונים בפנסיה.נט) שגם החשיפה לחו״ל לא גבוהה בהרבה בכלל לעומת מנורה (הפרש של אחוזים בודדים). כך שאני לוקח בחזרה את דברי, כנראה שכן כולן גרועות באותה המידה :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה מבקש את עזרתכם, כסף להשקעה, חשבתי על דירה בקריות וכדו' נדל"ן 8
4 יש לי אזרחות הונגרית חשבתי והון ומתלבט להשקיע נדל"ן 5
P חשבתי שחישובי מדד מחירים הם רק ברזולוציה של 0.1%? צרכנות פיננסית 2
כ התיק שלי- חשבתי שייצא לי יותר קצר... שוק ההון 13
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
H מועדון "ביחד בשבילך", האם משתלם להצטרף כעצמאי? צרכנות פיננסית 2
לאץ' לעזוב מקום עבודה יציב כדי להצטרף לבוטקאמפ? התפתחות אישית 33
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6
כ התבקשתי להחליט האם להצטרף לפוליסה כלשהי ולא הבנתי כלום. אשמח לשמוע את דעתכם צרכנות פיננסית 11
S האם להצטרף לביטוח מנהלים זול? צרכנות פיננסית 51
B האם יש קבוצת מפגשים באזור המרכז ואם כן כיצד אפשר להצטרף? אוף טופיק 21
D האם אני מחויב להצטרף להסתדרות במקום העבודה? צרכנות פיננסית 23
I אי אפשר להצטרף לטוטאל דיגיטל? צרכנות פיננסית 13
ר האם להצטרף לארגון המורים או להסתדרות המורים? אוף טופיק 3
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ הבדלים בין תעודת סל-לקרן סל )ספצייפים ברמה הפרקטית( שוק ההון 2
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S חלופה לקרן פנסיה ממוסת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
א מה ההבדל בין קרן כספית לקרן מחקה מק"מ? שוק ההון 0
B הבדל בסיכון בין אג"ח קונצרני לקרן כספית שוק ההון 22
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
N תחליף לקרן כספית כאזרח אמריקאי שוק ההון 19
S אג״ח (לא מקמ) כתחליף לקרן כספית? שוק ההון 10
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
E פדיון חלקי לקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
B גוף מנהל לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
מ מקבילה דולרית לקרן שקלית פוסטים מאיכות נמוכה 1
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
צ העברת קרן הפנסיה מסנופי לקרן משולבת סנופי+נאסד"ק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ זיכוי מס על מטריה לקרן הפנסיה לשכיר מיסים 6
M מה יקרה לקרן כספית כשהריבית תתחיל לרדת? שוק ההון 20
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E תקרת מס לקרן השתלמות - שנתי או חודשי מיסים 8
B סיכון לקרן סל מטעם בנק שיכול ליפול שוק ההון 6
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E המלצה לקרן/נייר דיבידנד ביורו פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y כספים שהופקדו לקרן השתלמות מעבר לתקרה המזכה בפטור ממס שוק ההון 28
S הפקדות רטרואקטיביות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A התייעצות בנוגע לקרן השתלמות ובית ספר פרטי שוק ההון 5

נושאים דומים

Back