חיסכון לכרית ביטחון - איפה לעשות?

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י YogliB, ‏12/8/17.

1. YogliB

YogliB משתמש רשום

אז אשתי ואני רוצים להתחיל לחסוך ל"כרית ביטחון" ואנחנו לא כ"כ בטוחים איפה לעשות את זה.

כרגע רוב הכסף נמצא בחשבון נפרד המחשבון המשותף שלנו, וחשבתי שהפיתרון הפשוט ביותר יהיה לשים את הכסף בפיקדון חודשי, כלומר כזה שאוכל להפקיד לו כל חודש ולהוציא רק פעם בחודש, אבל אני הולך לאיבוד בין כל המסלולים בבנק לאומי...

2. Dvgo

Dvgo משתמש רשום

גמל להשקעה?

3. RaeNye

RaeNye משתמש רשום

הבחירה היא בין יומי בריבית 0.01% לבין שבועי בריבית 0.03%?
    על 100,000₪ תקבל לחודש בין מסטיק לקרטיב. זה באמת משנה?

קפבלנקה אוהב/ת את זה.
  4. paskar

paskar משתמש רשום

אם פק"מ, בבנק ירושלים יש דברים עדיפים על בנקים אחרים, ואפשר לפתוח חשבון פקדון דרך האינטרנט. פשוט עושים אליו העברה, וכשמוציאים זה חוזר לחשבון ששממנו הגיעה ההפקדה.

למשל, 0.35% (מבוסס פריים) שאפשר למשוך בהתראה של 35 יום. לפני כמה שבועות זה היה 0.4%, וקצת לפני זה משהו עדיף אף יותר. יש גם אחרים:
    https://www.bankjerusalem.co.il/savingsanddeposits/Pages/pikadon-online.aspx

5. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

לשלם 0.7% בדמי ניהול, בשביל כרית ביטחון שתעשה 0.1% במקרה הטוב?

Glazgo אוהב/ת את זה.
  6. TunaGolem

TunaGolem משתמש רשום

אישית אני חושב שגם בכרית אפשר לדחוס מניות. זהו המינוף הזול ביותר לאוהבי הסיכון.

nick ו-youngpanther אוהבים את זה.
  7. YogliB

YogliB משתמש רשום

הפואנטה של "כרית הביטחון" היא שיהיה כסף זמין לעת צורך, שיהיה נגיש, אבל לא מידי,
    אין שום מטרה שהכסף "יצמח" ובטח לא יסתכן, מצידי הוא גם יכל להיות מתחת לבלטות אם זה היה פרקטי...

עריכה: הבעיה עם כל הפקדונות שראיתי (שנותנים אפשרות להפקדה ומשיכה כל חודש) היא שצריך לחכות לפחות שנה לפני שאפשר למשוך את הכסף (פעם בחודש), וגם אז, החיסכון הוא לתקופה קצרה, ככה ששוב אצטרך לפתוח פיקדון ושוב לחכות שנה...

נערך לאחרונה ב: ‏13/8/17
  8. קפבלנקה

קפבלנקה משתמש רשום

אם אתה רוצה כרית ביטחון נזילה לחלוטין, אז פשוט עו"ש.
    אם אתה לא אוהב לראות את הכסף בעו"ש, תקנה קרן כספית. בקרן כספית אין ק/מ, ד"נ. אין גם תשואה, אגב. אולי תעשה שם 0.1% בשנה.
    אם אתה לא חייב נזילות מקסימלית, אפשר לנסות להוציא קצת ריבית בפקדונות קצרים, אבל באמת שהריביות נמוכות, לא בטוח שזה שווה את מחיר הנזילות, וגם ככה אני מניח שמדובר על כמה עשרות אלפי שקלים. זה להתעסק בשטויות.
    השיטה הכי טובה להניב תשואה על קרן החירום היא פשוט להשקיע אותה בתיק כחלק מהאלוקציה. זה מה שאני עושה, ובמקרה חירום מקסימום תמשוך.
    אגב, תפריד בין נזילות שסביר שתצטרך (למשל איזה 20K עודפים בעו"ש - לא צריך להיות חנוק על השקל), לבין מקרה חירום.

MMM, שלי ו-vieri אוהבים את זה.
  9. Glazgo

Glazgo משתמש רשום

@קפבלנקה - ראית קרנות כספיות מעניינות לאחרונה? מאז שאיחדו את זו שהחזקתי לקרן מפסידה רבתי, לא מצאתי משהו אמין מבחינת אחזקות ודמי ניהול..

10. לאומי דיגיטל

לאומי דיגיטל משתמש רשום

היי
    שמי רינת ואני אחראית על שירות הלקוחות של לאומי במדיה החברתית.
    בהמשך לדברים שכתבת, אשמח ליצור קשר על מנת לסייע מול הגורמים הרלוונטיים בבנק.
    אני מזמינה אותך להעביר פרטים ליצירת קשר במייל הבא:
    socialmedia@bankleumi.co.il

בברכה, רינת
    לאומי דיגיטל

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
החזר מס על הפסד בפוליסת חיסכון, מנורה טופ פיינס צרכנות פיננסית ‏24/9/17
חיסכון לדירה צרכנות פיננסית ‏30/8/17
הפקדות עצמאיות לחיסכון באמצעות כרטיס אשראי צרכנות פיננסית ‏21/7/17
אופטימזציה (מינורית) בתוכנית חיסכון נטו של כחלון צרכנות פיננסית ‏7/6/17
חיסכון לכל ילד - עוקב MSCI צרכנות פיננסית ‏25/5/17

שתפו: