• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חדש בשוק ההון - ערקתי מנדל"ן

ישראל הכהן

משתמש סולידי
דירוג
8
שלום,

אני בן 29, צברתי עד היום 3 נכסי נדל"ן מניבים [כיום רק מכסים משכנתא אך מדובר במשכנתאות לטווח של 10 שנים].
לאחרונה הבנתי שאם אקנה עוד נכסים זה הופך לעיסוק אקטיבי - מה שכלל לא מתאים לי.
עברתי על כל הבלוג של הסולידית וכן על התמונה הגדולה [אם אני לא טועה בשם], מסיבות מסויימות מעדיף להשקיע רק בתעודות סל ישראליות.
יש לי כרגע כמאתיים אלף ש"ח חשבתי לקנות תעודות סל שמחקות את מדדי המניות הגדולות של כל השוק העולמי, ולאחמ"כ לשעבד את התיק ולקחת הלוואת של עוד כ150000 ש"ח ושוב לקנות כנ"ל וחוזר חלילה.
ההלוואות שאני לוקח הם בריבית של עד 4.5 % לא צמוד. וההחזרים הם מהשוטף. מטרת ההשקעה לטווח של עשרות שנים קדימה. [אם לא שיזדמן לי השקעת נדל"ן מיוחדת במינה האמצע הדרך...]

שאלותי:
א. האם יש סיכון במינוף שאני לוקח. [ בנדל"ן זה מקובל]
ב. האם יש סיבה נוספת מלבד הסיבה הפסיכולוגית שבגינה ההמלצה היא פיזור התיק גם לאג"ח. [נראה לי שאני אפילו לא יציץ בעשרים שנה הקרובות לדעת מה נעשה בתיק- עכ"פ כך התנהגתי בנדל"ן, עדיין לא העלתי שכירות אפי פעם אחת].
ג. במידה ויהיה לי שני מליון ש"ח בתעודת סל ישראלית בודדת האם כשארצה למכור הכל בתקופה קצרה אני לא עלול למצוא את עצמי בלי קונים או נאלץ להוריד מחיר. [אולי שאלה הדיוטית אך אני חדש בתחום]
ד. האם יש סיכון יתר בלקחת משכנתא על חלק מנכסי ולקנות כנ"ל ולפרוע את המשכנתא משכירות, כוונתי לשאול האם יש התאמה בין ירידת מחיר השכירות לירידת בשוק ההון וכך במקרה קיצון של ירידה חדה במחיר השכירות אמצא את עצמי בפני שוקת שבורה.

תודה מראש

א. תמיד יש סיכון, האם אתה "מאמין" שתוכל להביא תשואה יותר גבוה מריבית המינוף (+מיסים), כנראה\אולי\יתכן
ב. למתן את התנודתיות ולבחור את ה"מקסימום" שאתה מוכן להפסיד, אם אתה מוכן ל 100% מניות, זה שיקול אך ורק שלך
ג. בעיקרון, עושי השוק יקנו ממך הכל, אבל אם אין נזילות בתעודה אז יתכן והמחיר ירד לרמה שלא תרצה למכור בה, גם בתעודות סל יש לעשות פיזור, במיוחד בגלל הסיכון מנפיק שקיים
ד. מניות העולם לא קשורות לנדל"ן הישראלי ולהיפך, וגם הנדל"ן העולמי לא קשור להשקעות ישראליות

אלא תשובות שנכתבו ע"י אדם אנונימי ברשת ויש להתייחס אליהם ככה

מסיבות מסויימות מעדיף להשקיע רק בתעודות סל ישראליות.
אם אתה מתנגד לפרט זו זכותך, אבל ייתכן שאתה מפספס משהו טריוויאלי.
בתעודות סל
למה לא קרן נאמנות? אתה יודע מה ההבדל ביניהם?
אתה רוצה להניח 200K ולקנות ני"ע ב- 350K ?
זה מינוף גבוה מאוד, אם אתה משעבד את התיק אתה יכול בקלות להגיע ל-MC במשבר הבא. (כתלות בעומק המשבר ובשולי הביטחון בספק האשראי שלך)
ג. במידה ויהיה לי שני מליון ש"ח בתעודת סל ישראלית בודדת האם כשארצה למכור הכל בתקופה קצרה אני לא עלול למצוא את עצמי בלי קונים או נאלץ להוריד מחיר. [אולי שאלה הדיוטית אך אני חדש בתחום]
בקרן נאמנות לא.
ההלוואות שאני לוקח הם בריבית של עד 4.5 % לא צמוד.
יקר מאוד.
זה P או קבוע?
וההחזרים הם מהשוטף
שוטף של מה? של תקבולים מהשכ"ד או מתיק השקעות?
צפה לתזרים שלילי.
עדיין לא העלתי שכירות אפי פעם אחת
חבל מאוד. אתה מפסיד הרבה.

ב. אני מחזיר את ההלואות מהכנסה פנויה.
ג. במידה ותיק ההשקעות יירד הבנק יכול לדרוש את ההחזר כולו מיד?? אני לוקח את ההלוואה בעו"ש.
ד. לא צמוד לפריים.
ה. לא העלתי שכ"ד. כי אני בניגוד לרוב חברי הפורום סוציאליסט שכבר תרם במהלך חייו כמיליון ש"ח לנזקקים.

נערך לאחרונה ב:
ב. אני מחזיר את ההלואות מהכנסה פנויה.
ג. במידה ותיק ההשקעות יירד הבנק יכול לדרוש את ההחזר כולו מיד?? אני לוקח את ההלוואה בעו"ש.
אם ההלוואה כנגד התיק אז כן, בסף מסוים שהבנק מגדיר הוא לא רק ידרוש את ההחזר אלא יציב אולטימטום וימכור את התיק בכפיה כדי להחזיר את החוב ואז תישאר עם אפס (או כמעט אפס).
אם ההלוואה "לכל מטרה" אז כל עוד אתה מחזיר בשוטף הכל בסדר ואין קשר לתיק.
א. אני חרדי ולכן מעדיף לעבוד עם חברות בעלות 'היתר עיסקא' וכן אני מעדיף תעודות סל ישראליות. [אין חובה הלכתית כזאת אך יותר נח לי עם זה]
גם אני.
מבלי להיכנס לכל הנושא הזה, רק אציין שהרשות לני"ע יזמה מהלך שימיר את כל תעודות הסל לקרנות סל ואז ההיתר עסקא יהפוך לבלתי רלוונטי, אמנם לא ברור מתי זה יכנס לתוקף אבל אם זה השיקול אז תדע שבחרת בפתרון זמני ותכין תכנית מה לעשות אז, יהיו לך עד אז רווחי הון (בתקוה) ואם תמכור תיאלץ לספוג מס רווח הון מה שנקרא מלכודת מס.

בנדל"ן אין מרג׳ין קול. זה הבדל משמעותי.

אפשר גם למנף בשוק ההון באחריות ובזול ולסלק באופן מעשי את הסיכוי לMC.
גם לא חסר מקומות שנותנים הלוואות בלון בתנאים אטרקטיביים מאוד ולא תקבל MC (קרן השתלמות, פנסיה וכו)

א.
אם ההלוואה כנגד התיק אז כן, בסף מסוים שהבנק מגדיר הוא לא רק ידרוש את ההחזר אלא יציב אולטימטום וימכור את התיק בכפיה כדי להחזיר את החוב ואז תישאר עם אפס (או כמעט אפס).
אם ההלוואה "לכל מטרה" אז כל עוד אתה מחזיר בשוטף הכל בסדר ואין קשר לתיק.

ההלוואה שעליה ביררתי היא לכל מטרה.

גם אני.
מבלי להיכנס לכל הנושא הזה, רק אציין שהרשות לני"ע יזמה מהלך שימיר את כל תעודות הסל לקרנות סל ואז ההיתר עסקא יהפוך לבלתי רלוונטי, אמנם לא ברור מתי זה יכנס לתוקף אבל אם זה השיקול אז תדע שבחרת בפתרון זמני ותכין תכנית מה לעשות אז, יהיו לך עד אז רווחי הון (בתקוה) ואם תמכור תיאלץ לספוג מס רווח הון מה שנקרא מלכודת מס.

יש תעודות סל שגם לאחר השינוי עדיין לא יהוו בעיה. אך ההסבר קצת מורכב, לכן אם אתה מתעניין אפרט באישי.
אפשר גם למנף בשוק ההון באחריות ובזול ולסלק באופן מעשי את הסיכוי לMC.
גם לא חסר מקומות שנותנים הלוואות בלון בתנאים אטרקטיביים מאוד ולא תקבל MC (קרן השתלמות, פנסיה וכו)

מה הכוונה , יש אפשרות לקחת הלוואה לא לכל מטרה באופן שגם אם התיק יורד לחצי לדוגמא לא ימכרו לי את חצי התיק [לדוגמא כמובן]??

אוכל לקבל קישור על הסבר על מינוף ללא סיכון של מכירה בשעת ירידת ערך???

מה הכוונה , יש אפשרות לקחת הלוואה לא לכל מטרה באופן שגם אם התיק יורד לחצי לדוגמא לא ימכרו לי את חצי התיק [לדוגמא כמובן]??
לא.
הוא התכוון להלוואה על חשבון תיק השקעות אבל עם מינוף סביר נניח פחות מ 20%.
ושוב קרא את הפטור מאחריות בחתימה שלי.
יש כאן גולשים שהעידו שמחקו בשנים 2000/2008 עשרות אלפי שקלים בגלל המינוף.
אוכל לקבל קישור על הסבר על מינוף ללא סיכון של מכירה בשעת ירידת ערך???
השרשור הזה יכול לעזור לך: מינוף ככלי בהשקעות, אם כי זה לא מסודר אלא שיחה..
אגב, יש מה שנקרא שווי לבטחונות, זה אומר שלמרות ששווי הת"ס בחשבון הוא 200K עדיין הברוקר יתייחס לזה כשווי מופחת יותר, אז הרף המסוכן מתקרב עוד יותר.
אגב2, הלוואה ללא MC (כלומר שאינה משועבדת לתיק) זה לא בהכרח צעד חכם, אם תהיה נפילה והשוק ידשדש משך 10-20 שנים אתה בכל הזמן הזה תהיה תקוע עם ההלוואה שלקחת.

תעודות סל שמחקות את מדדי המניות הגדולות
א. יש קרנות מחקות שאפשר להשקיע בהן ואז סיכון המנפיק בת.סל מופחת משמעותית
ב. יש פוסטים של הסולידית על קרנות מומלצות ולמה לא להשקיע בתעודות סל (נדמה לי)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
בן מלך ירידה בשוק ההון - מבצע? שוק ההון 63
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 36
S השקעה בשוק ההון לטוווח קצר (?) שוק ההון 3
R כיצד ניתן לקזז הפסדים בשוק ההון, אל מול חישוב מס במימוש רווחים בשנים שאחרי? מיסים 2
K השקעה בשוק ההון מסחר עצמי/סגירת מסלולי משכנתא שוק ההון 20
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
T השקעה בשוק ההון בארצות הברית ללא אזרחות/תושבות שוק ההון 3
S מיסוי פעילות בשוק ההון כעצמאי? מיסים 2
G מסחר בשוק ההון הגרמני ומיסוי שוק ההון 1
H מסחר בשוק ההון - מסחר עם ידע שוק ההון 1
A מיליון שקל לעשר שנים בשוק ההון שוק ההון 3
M השקעה בשוק ההון לטווח בינוני-ארוך שוק ההון 1
shesek אחוזי הסיכון בהשקעה בשוק ההון שוק ההון 9
ה סגירת משכנתא או השקעה בשוק ההון נדל"ן 7
W האם ניתן לקזז תשלומים לקורסים בשוק ההון מהמס שצריך לשלם אוף טופיק 2
J השקעה בשוק ההון לטווח הקצר שוק ההון 12
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
Michel יצירת הפסד מכוון בשוק ההון לצורך קיזוז מס שבח שוק ההון 25
M קיזוז הפסדים בשוק ההון מרווח כעצמאי מיסים 4
F יחס המספרים המוזר ביותר בשוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 9
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
L הורדת שיעור המס בשוק ההון להקלה על שוק הדיור נדל"ן 4
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
M לפדות קרן השתלמות ולהשקיע את הסכום בשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
גרהם ירידות בשוק ההון - איך זה משפיע עליכם? שוק ההון 77
ס מכירת נכס בישראל והפסד בשוק ההון מיסים 1
י עוסק פטור שסוחר בשוק ההון מיסים 1
A למה עלית הריבית גורמת לנפילות בשוק ההון? שוק ההון 6
I פרעון חלק מהמשכנתא או השקעה בשוק ההון נדל"ן 22
ל התנזרות מהמדיה והתקשורת והשקעות בשוק ההון אוף טופיק 16
S אפיק השקעה בשיעור סיכון נמוך בשוק ההון שוק ההון 3
ל צעדיי הראשונים האמיתיים בשוק ההון שוק ההון 8
א האם קרנות הפנסיה מחייבות להשקיע חלק מהכספים בשוק ההון הישראלי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ת המלצות לספרי השקעה בשוק ההון כחול-לבן אוף טופיק 13
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי האם הכסף בעו"ש של הבנק מושקע בשוק ההון? שוק ההון 12
O שאלה בנושא מגן מס בשוק ההון מיסים 5
E איך שינויים במט״ח משפיעים על השקעה בשוק ההון שוק ההון 2
B הטבות מס בשוק ההון מעל גיל 60 מיסים 1
T הקשר שבין משכנתא למשקיע בשוק ההון צרכנות פיננסית 16
ג כיצד לחשב את התשואה על השקעת בשוק ההון של המינוף שוק ההון 3
נ אפיקי השקעה נוספים - למי שכבר מושקעת בשוק ההון שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה