העשירים רוצים לשלם מס

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י גרהם, ‏13/11/17.

1. גרהם

גרהם משתמש רשום

באמריקה עולם הפוך.
    בניגוד לעשירי ישראל (ולדעה הרווחת בפורום), עשירי ארה"ב פנו לקונגרס בבקשה לא לאשר את רפורמת המס שתקל עליהם את נטל המס. בארץ הטייקונים הולכים לכלא ולפשט"ר, אבל הרעיון לבטל רפורמת מס שתיטיב עימם בגלל נושאים כמו אי שיוויון וצמצום חוב לאומי, יעלה במוחם רק כשהמשיח יגיע.
    https://www.washingtonpost.com/news...ss-dont-cut-our-taxes/?utm_term=.64f0764b0326

נערך לאחרונה ב: ‏13/11/17
    מתכנת ו-בת העמק אוהבים את זה.
  2. מתכנת

מתכנת מודרטור

בישראל בניגוד לארה"ב, ביטול רפורמת מס שתיטיב עימם לא תוביל לצמצום החוב הלאומי או לשוויון בוודאות כמעט מוחלטת, ספק רב אם ובכמה תצמצם פערים.
    ע"ע עודפי גביה מהשנה הנוכחית (פודקסט מעולה של חיות כיס)

3. קפה שחור

קפה שחור משתמש רשום

ברצוני להגיד פייק ניוז, אבל לא מרגיש לי עד הסוף
    אולי זה משהו בסגנון שווק עצמי ובסוף ידוע שיקצצו בכל זאת אז סוג של צ'יקן גיים
    בסוף בכלל חשבתי, אם כל האסופה של האנשים הללו רוצים לשלם מיסים, אז מה מונע מהם לתת צ'ק ל IRS ולהגיד, "הנה, קחו"
    כמובן שלא חסרות להם דרכים (וזמן) "לדאוג" לשלומה של ארצם, בכל זאת יש מקום אחד שאני בטוח שהם דואגים לו כל הזמן, לתחת הדיגיטלי שלהם

עריכה: נתון שעלה לי לראש, אם ההגדרה למיליונר הוא מישהו שיש לו מליון דולר אז נכנסים לקבוצה הזאת מעל 10 מיליון תושבים\אזרחים בארה"ב, ביחס לכמות שבכתבה זה בטל בשישים

נערך לאחרונה ב: ‏14/11/17
    OxoTnicK אוהב/ת את זה.
  4. amit

amit משתמש רשום

הדבר דומה לחבורה שטיפסה על הר עם ציוד טיפוס מתקדם וכשהגיעה לפיסגה ביקשה לאסור על שימוש בציוד כזה לאחרים.

הציוד המתקדם הוא מערכת קפיטליסטית שכבר אין ...

לידיעתך ביל גייטס ושאר החבורה ש"תורמת את כל הונה " לאחר המוות בעצם מקימם קרן פילנתרופית ולשם מעבירה את כל ההון. היורשים מן הסתם מנהלים את הקרן ושולטים בהכל. -מדובר בדרך אלגנטית להתחמק ממס עיזבון , לתת לילדך את השליטה בנכסים ולצאת גיבור מול כל שוטי הכפר.

5. nick

nick משתמש רשום

+1
    יש 400 סוציאליסטים באמריקה?
    מרעיש

OxoTnicK ו-Benjamin Willard אוהבים את זה.
  6. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

הרבה מאד מהם באמת עושים את זה אבל לא לIRS פשוט בדמות תרומות עתק.
    אאל"ט 5M$ נזילים בנוסף לבית שלך.
    זה ממש לא נכון, השימוש של הכסף מאד מוגבל והוצאות ניהול הקרן בטלות בשישים אל מול גודלו. ישנן דרכים הרבה יותר טובות להתחמק ממס עיזבון.

קפה שחור ו-גרהם אוהבים את זה.
  7. גרהם

גרהם משתמש רשום

למה? השקעה בחינוך, תחבורה או בריאות מובילות לצמצום פערים. ברור שחלק "נוזל" למקורבים וועדים, אבל אלו החלופות.
    לגבי צמצום החוב, זו המלצת הנגידה. כב' השר כנראה יודע יותר ממנה ולכן נוהג להתעלם מכך, אבל זו בהחלט אפשרות ריאלית.

8. גרהם

גרהם משתמש רשום

כן. אתה יכול למצוא הרבה כאלו בישראל שחתמון על עצומה דומה או פעלו מול הממשלה באופן דומה?
    בישראל התחושה היא שפעולות כאלו הן "נגד הקפיטליזם" (כפי שכתבו למעלה) ולכן גם ציבורית אף אחד אל מתבטא כמו כותבי המכתב.

9. nick

nick משתמש רשום

אתה טוען ברצינות שישראל יותר קפיטליבטית מארה"ב?
    אפילו מבחינת האווירה, קפיטליזם נחשבת למילה גסה כאן, ואיני מכיר אף פוליטיקאי שיעז להשתמש בה.

ושוב, מכתב של 400 איש במדינה של 350M, זה פייק ניוז. מה לעשות washington post...

OxoTnicK אוהב/ת את זה.
  10. גרהם

גרהם משתמש רשום

אני טוען בשיא הרצינות שהיחס של עשירי ישראל לנושאים כמו צמצום פערים ולכידות חברתית שונה לגמרי מזה של עשירי ארה"ב. בעיניך זה מנוגד לקפיטליזם. בעיניהם, לא, ואני מסכים איתם.
    מספר תושבי ארה"ב לא רלוונטי, כי אנשים כמו סורוס ומייסדי בן אנד גריס נמצאים במקום אחר לגמרי מבחינה כלכלית מהרוב המכריע שלהם. אגב, בניגוד לנהוג בתקשורת הישראלית כשמדובר במכתב לראש הממשלה, כאן העיתון רק מדווח על משהו שקרה ולא כתב אותו.
    והמכתב לא בא בחלל ריק. טייקונים אמריקאים נוספים התבטאו ונהגו באופן דומה (וראה ההבטחה לתרום את ההון לצדקה. תזכיר לי איזה טייקון ישראלי נקט בפעולה דומה?).

11. amit

amit משתמש רשום

המניעים שלהם לא טהורים והם לא תמימים כמו שאתה חושב.
    מה ההבדל בין מיליארדר עם 2 מיליארד ומילארדר עם 50 מיליארד? ברמות כסף כאלה רמת החיים שלך גם ככה לא יכולה להשתפר יותר -ההבדל היחיד הוא בכוח ההשפעה ובשליטה שלך.

המהלכים שלהם באים למנוע ממתחרים קטנים יותר לנשוף בעורפם.

קראת את 1984? זה בדיוק אותו העיקרון .

12. גרהם

גרהם משתמש רשום

:) טוהר ותמימות הן אכן תכונות נדירות בקרב אלו שהצליחו מאד מבחינה כלכלית. לא זוכר שטענתי אי פעם (אחרי גיל 12) אחרת.
    נראה לי שאתה קצת מסמן את המטרה ואז יורה. אם הנחת המוצא שלך היא שהדעה הפוליטית תמיד נועדה למקסם רווח אישי, אז לא משנה מה הם יעשו, אתה תמצא הסבר למה זה לטובתם האישית.

13. דן ג.

דן ג. משתמש רשום

חלק גדול מהחותמים התחילו עם צבירת הונם בשנים בהם המס השולי היה 70% (פדרלי בלבד, לא כולל STATE TAX), המס על רווחי הון היה הרבה יותר גבוה מהיום, ודיבידנדים מוסו כמעט בדרגות המס השולי. זה לא מנע מהם לטפס לפסגה.

גרהם אוהב/ת את זה.
  14. TunaGolem

TunaGolem משתמש רשום

1. האם אתה חושב שבארץ יש פחות עשירים עם דעות שמאל כלכליות, מאשר בארה"ב (ביחס לאותו הסטנדרט)?
    2. האם אתה חושב שבארץ יש פחות עשירים שרוצים למנוע מראש המדינה הנכחי כל "הישג", מאשר בארה"ב?

OxoTnicK, Benjamin Willard ו-nick אוהבים את זה.
  15. מתכנת

מתכנת מודרטור

אבהיר, צמצום פערים התכוונתי כמו למשל אם עודפי הגביה יובילו להפחתת מיסים למעמד הביניים,
    כמו שראינו השנה עם תכנית נטו למשפחה שבין היתר העניקה נקודות זיכוי בגין ילדים מתחת גיל 6, עד כמה הייתה למהלך ההוא השפעה בצמצום פערים לדעתך?

16. גרהם

גרהם משתמש רשום

1. זו שאלה מורכבת כי קשורה להגדרות. אם תקרא את המכתב אז תראה שהטענה היא שהמנעות מקיצוץ תחזק את הכלכלה, תיצור מקומות עבודה וכד' (לא טענות "שמאל" כפי שהוא מוצג על ידי מתנגדיו לפיהן צמצום פערים הוא סוג צדקה, נדבה וכד').לשאלתך, אני לא יודע. לדעתי אין סיכוי שמכתב כה ייכתב בארץ על ידי אנשים מאותו מעמד סוציואקונומי, אבל גם אין סיכוי שביבי יצא ביזמה להפחית מס על מי שמרוויח מעל מליון ש"ח.
    2. התבלבלתי מרוב מילות שלילה ומרכאות. אם הבנתי את שאלתך, אז לדעתי בארה"ב יש תמיכה יותר גדולה של עשירים במפלגה הרפובליקנית מאשר בארץ במפלגת הליכוד. ספציפית לגבי תמיכה בטרמפ לא יודע.

17. גרהם

גרהם משתמש רשום

לא יודע אם הגדלת נקודות הזיכוי לילדים הביאה לצמצום פערים. אני מניח שכן.
    לתוכנית הזו יש מטרה נוספת, שהיא העיקרית לדעתי, של עידוד יציאה לעבודה במגזרים בהם שיעור ההשתתפות בכוח העבודה נמוך.,וכמובן יש את השיקול הפוליטי, הלגיטימי בעיני, שכשנותנים את ההטבה לפי מספר הילדים, זה מיטיב עם השותפות הקואליציוניות.

מתכנת אוהב/ת את זה.
  18. איש(3718)

איש(3718) משתמש רשום

מבלי להכנס לנושא המיסים, בעיני זה סוג של פייק ניוז \ לובינג למתקדמים קלסי.

מהכתבה בוושינגטון פוסט, לגבי מי ה"מליונרים":

1.5$million in assets or earning $250,000 or more a year

הייתי אומר שכמעט כל מי שיש לו דירה בצפון ת"א נכנס לקטגוריה הזאת, בטוח שבארה"ב יש הרבה יותר, ובטוח שמארגני המכתב לא אימתו הצהרת ההון של החותמים.

מי שבאמת רוצה לשלם יותר מיסים מוזמן לכתוב צ'ק ל IRS , משום מה יש לי הרגשה שאף אחד מהם לא עשה את זה.

ומצחיקה עוד יותר זו הכותרת בכלכליסט: "העשירים רוצים לשלם מס" - מישהו שם לא יודע מה משמעות הא הידיעה. הייתי שולח העיתונאים העורכים והמגיהים לקורס עברית דחוף.

OxoTnicK, nick ו-youngpanther אוהבים את זה.
  19. קפה שחור

קפה שחור משתמש רשום

קליקבייט

Benjamin Willard ו-אורי ג. אוהבים את זה.
  20. גרהם

גרהם משתמש רשום

אתה חושב שהמכתב הוא המצאה או שרק הפרשנות של העיתון בעייתית?
    בישראל זה לא אפשרי. לא יודע לגבי ארה"ב.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
איך לא לפעול לפי מה שאחרים אחרים רוצים/חושבים אוף טופיק ‏16/4/16

שתפו: