• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסוד לאריכות ימים ולאיכות חיים - עקב אכילס של הסולידית לדעתי האישית.

האמת שאני קצת מסכימה איתך. הגישה של הסולידית לוקה בחסר במה שנוגע בקשרים חברתיים, וכן לפעמים הם עולים כסף. מכאן ועד להגיד שחייבים ללכת לתרבות השופוני כדי להיות מקובלים חברתית זה קצת כמו להשוות הליכה לסופר לטיסה לחו"ל. אין ממש קשר בין השניים. בני האדם הם יצורים חברתיים מטבעם, עדר וללא ספק המחקרים מאוששים כבר שנים שקשרים חברתיים וקהילתיים חזקים תורמים לבריאות ואריכות חיים.
אפשר פשוט למצוא חברים שחולקים איתך את הערכים שאתה מאמין בהם ולהתאים את המפגשים בהתאם. עובדה היא שאפילו בפורום שמלא באנשים שמצדדים בגישה של הסולידית ישנם מפגשים פנים אל פנים. הרבה יותר סולידי וחסכוני למשל יהיה לעשות מפגשים ב-skype, לא צריך לבזבז דלק, לא צריך לדאוג לנשנושים וחוסך זמן אבל עובדה שהמפגש עצמו והקשר האנושי חשובים.
אני חושבת שהמטרה של הכסף בין השאר היא לגרום לך לאושר, ואם לקנות להורים שלך, לחברה או לכל אדם אחר שאתה אוהב מתנה עושה אותך מאושר אז למה לא לעשות את זה מדי פעם? אגב מחקרים גם מראים שאם המטרה שלנו להיות מאושרים עדיף דווקא לבזבז על אחרים במקום על עצמנו. כך שמבחינת מיקסום האושר, לקנות ג'ינס ממותג שיעשה רושם על אחרים לא יעשה אותך מאושר. מצד שני, לקנות לאהובתך (בהנחה שהיא פרינסס אוהבת מותגים) ג'ינס כזה יעשה את שניכם מאושרים.

ומה הכיף בזה?
בכל מקרה יש אישור רשמי לפנות אלי איך שבא לכם.
אולי תחליף תמונת פרופיל?!....
הוורוד בעיניים עם הכתיבה הגברית יוצרים דִּיסוֹנַנְס

• אהבתי
Reactions: Roi
מכאן ועד להגיד שחייבים ללכת לתרבות השופוני כדי להיות מקובלים חברתית זה קצת כמו להשוות הליכה לסופר לטיסה לחו"ל.
לא טענתי שיש הכרח כזה, למרות שתרבות שופוני לעתים בהחלט יכולה להועיל לאנשים אשר חסרות להם פונקציות חברתיות מסוימים.

אני בסך הכל אומר שאנשים באשר הם, הינם יצורים תבוניים. אם אחוז מסוים מהאנשים חיים את תרבות השופוני, לפני שמקנטרים עליהם ומכנים אותם בשמות, צריך לחקור לעומק ובמשך תקופה ממושכת מה הביא אותם לכך, ומי אנחנו שנתיימר לא להתנהג כמוהם אילו היינו חווים את משתני החיים אשר אותם הם חוו?

מעבר לכך, אם המון אנשים חיים בצורה מסוימת, אני להבדיל מהסולידית לא אמהר לזלזל בהחלטתם לחיות כך ואשאל את עצמי דווקא מה הם יודעים שאני לא יודע. כמו שאומרים, סולידית יש רק אחת אבל אנשים בזבזנים יש הרבה, מבחינה סטטיסטית הגיוני מאוד שכמה מהם בקיאים הרבה יותר מהסולידית בכל מה שקשור להתנהגות כלכלית, מעצם כך שהם הרבה והיא אחת.

לא שאני בעד תרבות השופוני, כן? אבל אני גם לא נגד.

נערך לאחרונה ב:
אני בסך הכל אומר שאנשים באשר הם, הינם יצורים תבוניים. אם אחוז מסוים מהאנשים חיים את תרבות השופוני, לפני שמקנטרים עליהם ומכנים אותם בשמות, צריך לחקור לעומק ובמשך תקופה ממושכת מה הביא אותם לכך, ומי אנחנו שנתיימר לא להתנהג כמוהם אילו היינו חווים את משתני החיים אשר אותם הם חוו?

מבלי לבדוק במחקרים אציע הסבר אבולוציוני:
בעבר, לבעל המשאבים היו סיכויים גבוהים יותר לשרוד ולהעמיד צאצאים ולכן הוא נתפס כאטרקטיבי יותר. כדי ליצור לעצמם יתרון במציאת בת זוג, בעלי המשאבים מתהדרים במשאביהם ובמעמדם הרם ("שופוני").

באופן כללי וסטטיסטית, לבעל המשאבים הרבים והטובים ביותר סיכויים גבוהים יותר לצלוח את הברירה הטבעית. כמובן שיש יוצאי דופן..

אם אחוז מסוים מהאנשים חיים את תרבות השופוני, לפני שמקנטרים עליהם ומכנים אותם בשמות, צריך לחקור לעומק ובמשך תקופה ממושכת מה הביא אותם לכך
לגבי מה הביא אותם לכך, בדרך כלל קוראים לזה שיווק\מכירות\קידום..... תרבות השופוני היא חלק מתרבות הצריכה המערבית אשר גורסת שרק צריכה מתמשכת (ויש האומרים לא מבוקרת) מובילה לצמיחה כלכלית. יש בזה מן האמת ברמה מסויימת אך עם זאת גישה זו מייצגת אספקט אחד בצורת החשיבה של המין האנושי.
יתרה מכך, גישה זאת של תרבות צריכה מוגזמת "שופוני" היא מודל כלכלי שבור (לדעתי) ואינו בר-קיימא אשר בראייה לטווח ארוך אינה מסוגלת לתמוך בגידול האוכלוסיה של המין האנושי.
המטרה בגישתם של מינימיליסטים רבים או רבים מחברי הפורום הינה צריכה מבוקרת וההבנה שבין צרכים לרצונות בהוצאת כספים על צריכה אישית.

לגבי מה הביא אותם לכך, בדרך כלל קוראים לזה שיווק\מכירות\קידום..... תרבות השופוני היא חלק מתרבות הצריכה המערבית אשר גורסת שרק צריכה מתמשכת (ויש האומרים לא מבוקרת) מובילה לצמיחה כלכלית. יש בזה מן האמת ברמה מסויימת אך עם זאת גישה זו מייצגת אספקט אחד בצורת החשיבה של המין האנושי.
יתרה מכך, גישה זאת של תרבות צריכה מוגזמת "שופוני" היא מודל כלכלי שבור (לדעתי) ואינו בר-קיימא אשר בראייה לטווח ארוך אינה מסוגלת לתמוך בגידול האוכלוסיה של המין האנושי.
המטרה בגישתם של מינימיליסטים רבים או רבים מחברי הפורום הינה צריכה מבוקרת וההבנה שבין צרכים לרצונות בהוצאת כספים על צריכה אישית.
זוהי השקפה סוציולוגית מנקודת מבט חברתית, אך ממה הייתה המסקנה שלך אם היית חוקר העניין מנקודת מבטו של הפרט? מה מביא אנשים שברובם אינטיליגנטים לצרוך בצורה זו? אני בספק אם שיווק זה הגורם העיקרי.

זוהי השקפה סוציולוגית מנקודת מבט חברתית
אני מסתכל על כך מנקודת כלכלית-חברתית גרידא, במידה והיו לנו משאבים בלתי מוגבלים לא הייתי מתנגד לתרבות הצריכה.
כמות האוכלוסיה גודלת עם הזמן-יש לנו כמות משאבים מוגבלת על פני כדור הארץ-תרבות צריכה מוגזמת, כל זה מוביל להגדלת רמת האגרסיביות בין מדינות וארגונים במריבות על כמות משאבים מוגבלים.
אך ממה הייתה המסקנה שלך אם היית חוקר העניין מנקודת מבטו של הפרט?
מגיל צעיר מפמפמים לך שאתה צריך לעשות כך וכך על מנת להתקדם בעולם, מהרגע שאדם ממוצע יוצא מהבית הוא חשוף ומופגז לפרסומות סמויות וגלויות.
באיזשהו שלב זה חודר לאדם ברמת התת מודע שרק על ידי רכישת סמלי סטטוס הוא יתקדם במעלה הסולם החברתי, כי הוא מעוניין להיות חלק ממעגל חברתי מסויים.

מה מביא אנשים שברובם אינטיליגנטים לצרוך בצורה זו? אני בספק אם שיווק זה הגורם העיקרי.
אחרי קריאה של המון חומר בנושא ושיחות עם הסובבים אותי (נושא נפש האדם בכלל ונושא תכונת העדר בפרט) אין לי הרבה ספק. שיווק, מיתוג, טרנד, יח"צ, פרסום- זה מה שעושים אנשים מסויימים שרוצים לגרום לך להתנהג ולהתנהל בדרך מסויימת שתועיל לאותם אנשים.
והתועלת לאותם מתעתעים היא כוח. הכוח מתקבל ע"י הערצה וביטול עצמי (ע"ע מלכים, מנהיגים, סופרים, עשירים, אנשי דת וכד') או הערצה ורצון לחיקוי (ע"ע חיילים, דוגמנים, שחקנים וכד') או פחד גדול (ע"ע דיקטטורים, כובשים, שוטרים, שופטים וכד'). הבסיס האנושי שמאפשר את זה הוא רצון לנוחיות ובטחון מירביים.
ולגבי אינטליגנציה, דעתי היא כי לכל אדם יש את אזורי החוכמה ואזורי הטיפשות שלו. בכל אופן, התנהלות עדרית בהקשר של בני אדם קשורה בעיניי יותר לעצם היותו בעל חיים מהסוג הזה מאשר לענייני חוכמה או טיפשות. רוב בני האדם מרגישים בטוחים ונינוחים יותר כאשר הם מתנהלים וחושבים כמו "כולם" בסביבתם.
המיעוט נחלק בין האנשים שרוצים להיות בעלי הכוח (כנראה שכוח נותן להם משמעות קיומית) ובין האנשים שהולכים בשולי העדר (אם לא יצאו ממנו לגמרי) ורואים תמונה כללית יותר. למיעוט הזה צפויים חיים לא קלים וחלקם הופכים לפרנואידים או מיזנטרופים.

מעבר לכך, אם המון אנשים חיים בצורה מסוימת, אני להבדיל מהסולידית לא אמהר לזלזל בהחלטתם לחיות כך ואשאל את עצמי דווקא מה הם יודעים שאני לא יודע. כמו שאומרים, סולידית יש רק אחת אבל אנשים בזבזנים יש הרבה, מבחינה סטטיסטית הגיוני מאוד שכמה מהם בקיאים הרבה יותר מהסולידית בכל מה שקשור להתנהגות כלכלית, מעצם כך שהם הרבה והיא אחת..

הטיעון שלך אבל יכול להיות נכון ולתת גושפנקה לכל סוג של התנהגות חברתית. אם הייתי נולדת בצד השני של הגדה יכול להיות שמצב החיים שלי היה מביא אותי להיות מחבלת מתאבדת. יכול להיות גם שאותו מצב חיים יביא מישהי אחרת להיות פעילה למען זכויות אדם. הבחירה מה נכון עבורנו ומה אנחנו רוצים לעשות היא שלנו, לא צריך לחקור אנשים אחרים כדי להבין מה טוב בשבילנו, צריך לחקור את עצמנו כדי להבין מה טוב לנו.
רוב האנשים לא מבינים ולא מתעניינים במצב הפיננסי שלהם, אולי הם יודעים משהו שאנחנו לא ? רוב האנשים לא אוכלים בריא ולא עושים ספורט באופן קבוע, אולי הם יודעים משהו שאני לא? רוב האנשים רואים ריאליטי ונהנים מלקרוא את מדורי הרכילות, אני מניחה שהם יודעים דברים שאני לא (למשל מה קורה בסדרות ריאליטי או בחיי הסלבס). האם אלו התנהגויות שהן בריאות? האם אלו הן התנהגויות שכדאי לי לאמץ רק בגלל שיש אנשים רבים שעושים אותן למרות שהן לא עושות לי אישית טוב אלא רק בגלל שסטטיסטית יותר אנשים בוחרים בדרך פעולה הזו?
העדר לא תמיד צודק רק מעצם היותו עדר.

לא טענתי שיש הכרח כזה, למרות שתרבות שופוני לעתים בהחלט יכולה להועיל לאנשים אשר חסרות להם פונקציות חברתיות מסוימים.

מעבר לכך, אם המון אנשים חיים בצורה מסוימת, אני להבדיל מהסולידית לא אמהר לזלזל בהחלטתם לחיות כך ואשאל את עצמי דווקא מה הם יודעים שאני לא יודע. כמו שאומרים, סולידית יש רק אחת אבל אנשים בזבזנים יש הרבה, מבחינה סטטיסטית הגיוני מאוד שכמה מהם בקיאים הרבה יותר מהסולידית בכל מה שקשור להתנהגות כלכלית, מעצם כך שהם הרבה והיא אחת.

לא שאני בעד תרבות השופוני, כן? אבל אני גם לא נגד.
אני חושב שאתה צריך להעמיק בקריאת הבלוג, ולנסות להבין את התמה העיקרית. משהו עם מטריקס.

שתי גדות לירדן. זו שלנו, אם אהוד ברק היה פלסטיני בגיל המתאים, [היה] נכנס בשלב מסוים לאחד מארגוני ההתנגדות

אכן, רוב האנשים העשירים שאני מכיר - חיים באופן שרואים שהם עשירים (טיסות רבות לחו"ל, בתים יפים, מכוניות יוקרה).
זה בצחוק? או שבאמת ביקשת דפי פירוט מהאנשים שאתה מכיר ש*לא* נראים עשירים כדי לוודא שהם לא כאלו בסתר?

זה בצחוק? או שבאמת ביקשת דפי פירוט מהאנשים שאתה מכיר ש*לא* נראים עשירים כדי לוודא שהם לא כאלו בסתר?
לא זה ברצינות. רוב העשירים שאני מכיר לא מתנהגים כמו קיבצים.

לא זה ברצינות. רוב העשירים שאני מכיר לא מתנהגים כמו קיבצים.
כשאתה מכיר אדם שלא טס הרבה לחו"ל וגר בבית גדול - מהיכן אתה יודע אם הוא עשיר?

כשאתה מכיר אדם שלא טס הרבה לחו"ל וגר בבית גדול - מהיכן אתה יודע אם הוא עשיר?
לא אמרתי שאני יודע.

אבל אני מכיר לא מעט אנשים שאני יודע להגיד האם הם עשירים או לא. וביניהם, כאמור, רוב העשירים מתנהגים יותר קרוב למה שתיארתי (חו"ל, בית, רכב, חופשות וכו').

לא אמרתי שאני יודע.

אבל אני מכיר לא מעט אנשים שאני יודע להגיד האם הם עשירים או לא. וביניהם, כאמור, רוב העשירים מתנהגים יותר קרוב למה שתיארתי (חו"ל, בית, רכב, חופשות וכו').
אז סביר שיש כאן הטיה.
כשאתה מכיר אדם שטס הרבה לחו"ל וגר בבית גדול, קרוב לודאי שהוא עשיר בטנדרטים שהגדרת (אגב, גם מעמד ביניים יכול לטוס הרבה לחו"ל והרבה אנשים גרים בבית יקר שהם לא קנו ביוקר).
כשאתה מכיר אדם שחי בצניעות, אתה אומר שאתה לא יודע אם הוא עשיר, אז בעצם סביר שאתה מפספס לא מעט עשירים שלא נראים כאלו.

@doc29 אתה יכול להבהיר מיהו בן אדם עשיר בעיניך, מבחינת שווי נקי?

נושאים דומים

Back
למעלה