• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הכנסה צדדית מצילום

• פותח הנושא tpr
  • פורסם בתאריך

tpr

משתמש רגיל
דירוג
47
היי,

אני חושב ששאלתי שאלה נושא לפני מספר חודשים והתשובה הייתה קצת שלילית :) אז למרות זאת החלטתי לעשות ניסוי במכירת תמונות ורציתי לתת דיווח על הצלחה (חלקית) עד כה עם רווח של קצת מעל ל-200 ש"ח חודש שעבר.

לצערי מכירה של הדפסים בארץ עדיין נשאר בגדר תעלומה עבורי (פתחתי עכשיו גם עמוד פייסבוק בו אני מנסה למכור הדפסים באופן ישיר) אבל לפחות בתחום של מיקרוסטוק (מכירה של העתקים דיגיטליים לחברות לשימוש בפרסומים) יש התקדמות לא רעה (מי יודע אם זה ימשיך, אבל המגמה חיובית).

קיצר רציתי לחלוק קצת חדשות טובות ולהגיד שזה לפעמים שווה להתעקש (גם אם בינינו 200 ש"ח לחודש זה עדיין רחוק מלהיות סכום משמעותי)

למה לא משמעותי ... 200 שח לחודש עם ריבית דריבית על 20 שנה זה סכום יפה. :)
200 ש"ח ברוטו יוצא קצת פחות בפועל אבל כן בגדול אני מסכים :) אני מנסה לצאת לצלם כמה שיותר ולראות אך מצליחים להרחיב את התחביב / עסק עתידי - העובדה שזה גם כיף בהחלט עוזרת :)

מה עם להרחיב את התחום מצילום נוף לגם צילום אירועים, דוגמנות (=בוקים לבת מצווה) וכד'?

• אהבתי
Reactions: tpr
מה עם להרחיב את התחום מצילום נוף לגם צילום אירועים, דוגמנות (=בוקים לבת מצווה) וכד'?
אין לי את הציוד המתאים (עולה כמה אלפי שקלים) אני לאט לאט מרחיב את הסט ציוד הקיים ויכול להיות שבהמשך זה יהיה אופציה, אבל כרגע חבל לי להוציא את הסכום לפני שאני יודע שהוא מחזיר את עצמו

אין לי את הציוד המתאים
בהצלחה במכירת תמונות. זה לא קל, זה תהליך והסוד הוא להיות פעיל באתרי צלמים כדי ליצור חשיפה והכרה.
יש מספר אתרי צלמים מובילים בארץ לצלמים מתחילים וותיקים אם אפשרות להצגת גלריה ומכירת תמונות..
אחד מהם הוא http://www.picshare.co.il/
תקבל שם פידבקים איכותיים ואוביקטיביים לצילומים שלך.
יש גם את פוטוליגה ואתר צלמי הטבע בישראל אבל שם 90% הם צפרים.
מתוך סקרנות, מה כולל ציוד הצילום שלך?

בהצלחה במכירת תמונות. זה לא קל, זה תהליך והסוד הוא להיות פעיל באתרי צלמים כדי ליצור חשיפה והכרה.
יש מספר אתרי צלמים מובילים בארץ לצלמים מתחילים וותיקים אם אפשרות להצגת גלריה ומכירת תמונות..
אחד מהם הוא http://www.picshare.co.il/
תקבל שם פידבקים איכותיים ואוביקטיביים לצילומים שלך.
יש גם את פוטוליגה ואתר צלמי הטבע בישראל אבל שם 90% הם צפרים.
מתוך סקרנות, מה כולל ציוד הצילום שלך?

תודה, מסתכל עכשיו.
לגבי הציוד - אני במהלך מעבר מסט קנון (550D עם 50 1.8, 17-55 2.8 ו 18-200mm) לפוג'י. המלצמה קטנה / קלה יותר (ומאוד כייפית לשימוש) והעדשות מצויינות. כרגע משתמש ב10-24 f4 שמאוד נוחה לצילומי נוף ובדרך להזמין את ה55-200mm שלהם.

זה לא ציוד "מקצועי" במיוחד אבל היו לי לא מעט הצלחות עד היום מבחינת התמונות עצמן (אני לא אשתף קישור לחנות כי זה נוגד כאן תקנות לדעתי, אבל אתה יכול לראות את התמונות שלי 500px.com/guyn) פיידבק תמיד מתקבל בברכה :)

לא חבל על העדשות שכבר השקעת בהן? חסר לך בארסנל עדשת 10-20mm.

• אהבתי
לא חבל על העדשות שכבר השקעת בהן? חסר לך בארסנל עדשת 10-20mm.

אני לא כ"כ הסתדרתי עם הקנון 550D מבחינת שליטה ידנית והאלטרנטיבות היותר מקצועיות כבר מתחילות לשקול לא מעט. פוג'י ומיקרו 3/4 היה נראה כמו אופציה הרבה יותר נוחה ואני מוכר את הציוד הישן (העדשות שמרו על ערך בגדול אז לא הפסדתי יותר מידי מה גם שהשתמשתי בהם תקופה די ארוכה).

אני מודה שפוג'י לא בטוח שיתן לי פיתרון מקצועי במידה וזה הופך באמת למקצוע רציני, אבל נראה לי שזה עוד יקח זמן

אז למרות זאת החלטתי לעשות ניסוי במכירת תמונות ורציתי לתת דיווח על הצלחה (חלקית) עד כה עם רווח של קצת מעל ל-200 ש"ח חודש שעבר.
חבל על הזמן שלך, אא"כ אתה עושה את זה לכיף ועל הדרך להרוויח כמה גרושים אין לזה שום התכנות עסקית יותר. אני כותב מנסיון יש לי עסק כבר כ4-5 שנים בתחום.

חבל על הזמן שלך, אא"כ אתה עושה את זה לכיף ועל הדרך להרוויח כמה גרושים אין לזה שום התכנות עסקית יותר. אני כותב מנסיון יש לי עסק כבר כ4-5 שנים בתחום.
כפי שכתבתי, זו דרך ארוכה ומייגעת ודרושות אנרגיות ליצירת קשרים ורייטינג.
הייתי בסיפור הזה, צילומים שלי פורסמו בחינם בהסכמתי במקומונים, ירחוני טבע, נשיונל גיאוגרפיק, פרסומים ועוד.
זה מחיר החשיפה - לתת בשנים הראשונות צילומים בחינם.
אם זה מקצוע פול-טיים אז יש בזה כסף וכסף לא קטן. הייתי יוצא לסשנים לצילומים מטעם עיתונים/ירחונים. כל שסן פחות משעתיים ולבסוף העורך בוחר 2-3 תמונות לפרסום, בערך 250 לתמונה - לא רע ל2 שעות עבודה וזה לצלם רגיל שלא בליגה של רועי גליץ.
כשהתחלתי למכור אז גם זה היה סיפור מהטוסיק.
צריך לפתוח תיק במע"מ, גחמה שרדפה אחרי שנים בביטוח לאומי גם לאחר שסגרתי את התיק הם עדיין חייבו אותי בתשלום די גבוה כל חודש.
אבל, ועם כל זאת, אין ספק שמקצוע הצילום או כתחביב הוא אחד מהאתגריים והמספקים ביותר. כצלם אתה מתמודד עם ברזלים [הציוד] ומנסה להוציא ולהפיק חיים ולספר סיפור בפריים אחד. חרשתי את אפריקה וכמה מצילומי נגנבו ברשת למטרות פרסום ושיווק לודג'ים. אין אם מי לדבר ואף עו"ד בארץ לא רצה לנגוע בזה.
ידידי הצלמים אמרו לי להתנחם בעובדה שזו מחמאה כי הם טובים ולכן נגנבו.
למשל הצילום הזה
בכל אופן ובחזרה לנושא המקורי -
הכנסה מהצד אמורה לנצל משאבים קיימים ומינימום עלויות כדי להצדיק את התגמול הכספי. במילים אחרות @tpr הצעתי להתמקד ולהתמקצע בציוד הקיים ולא להשקיע בחדש כי מבחינה כלכלית זה לא משתלם ושוב דורש למידה ש הציוד החדש.

הייתי בסיפור הזה, צילומים שלי פורסמו בחינם בהסכמתי במקומונים, ירחוני טבע, נשיונל גיאוגרפיק, פרסומים ועוד.
דיברתי על צילומי סטוק בלבד.

• אהבתי
אם זה מקצוע פול-טיים אז יש בזה כסף וכסף לא קטן. הייתי יוצא לסשנים לצילומים מטעם עיתונים/ירחונים. כל שסן פחות משעתיים ולבסוף העורך בוחר 2-3 תמונות לפרסום, בערך 250 לתמונה - לא רע ל2 שעות עבודה וזה לצלם רגיל שלא בליגה של רועי גליץ.
כשהתחלתי למכור אז גם זה היה סיפור מהטוסיק.
צריך לפתוח תיק במע"מ, גחמה שרדפה אחרי שנים בביטוח לאומי גם לאחר שסגרתי את התיק הם עדיין חייבו אותי בתשלום די גבוה כל חודש.
אבל, ועם כל זאת, אין ספק שמקצוע הצילום או כתחביב הוא אחד מהאתגריים והמספקים ביותר. כצלם אתה מתמודד עם ברזלים [הציוד] ומנסה להוציא ולהפיק חיים ולספר סיפור בפריים אחד. חרשתי את אפריקה וכמה מצילומי נגנבו ברשת למטרות פרסום ושיווק לודג'ים. אין אם מי לדבר ואף עו"ד בארץ לא רצה לנגוע בזה.
ידידי הצלמים אמרו לי להתנחם בעובדה שזו מחמאה כי הם טובים ולכן נגנבו.
למשל הצילום הזה
בכל אופן ובחזרה לנושא המקורי -
הכנסה מהצד אמורה לנצל משאבים קיימים ומינימום עלויות כדי להצדיק את התגמול הכספי. במילים אחרות @tpr הצעתי להתמקד ולהתמקצע בציוד הקיים ולא להשקיע בחדש כי מבחינה כלכלית זה לא משתלם ושוב דורש למידה ש הציוד החדש.

אם יש טיפים נוספים אני אשמח - נשמע שאתה עברת את התהליך שאני רק מתחיל עכשיו :)
הייתה לי הצלחה בודדת בנטיונל גיאוגרפיק - http://yourshot.nationalgeographic.com/photos/5151396/ שיצרה בסוף מכירה (של התמונה הזו) ב1500 דולר. אבל זו הייתה הצלחה די רנדומלית (גם המכירה וגם התמונה) ואני ממש לא יודע אך לשחזר אותה...

מכירה של הדפסים זה משהו שניסית לעשות? יש גלריות ששוה לדבר איתם? ניסית במקרה למכור הדפסים דרך בתי קפה? אני יודע שלפעמים אפשר לתלות צילומים ולהתחלק ברווחים?

דיברתי על צילומי סטוק בלבד.
המכירות בסטוק לא נותנות יותר מידי כסף (המכירה הגדולה ביותר שלי היא באיזור 40$ והתרחשה פעם אחת) אבל היא נותנת לי תחושה של התקדמות (הרבה יותר מהירה מהאלטרנטיבות עד כה). אני מאוד פתוח להצעות / המלצות בנושא כמובן.

אם יש טיפים נוספים אני אשמח - נשמע שאתה עברת את התהליך שאני רק מתחיל עכשיו :)
הטיפ הטוב ביותר שאני יכול לתת לך: חבל על הזמן שלך, אם זה בשביל הכיף אז אחלה אם לא אז לא תגיע בחישוב השעות וההשקעה לשכר מינימום.
מכירה של הדפסים זה משהו שניסית לעשות?
ניסינו בFAA, זה בזבוז של זמן וכסף.
ניסית במקרה למכור הדפסים דרך בתי קפה? אני יודע שלפעמים אפשר לתלות צילומים ולהתחלק ברווחים?
לא ניסיתי, ולא נראה לי שווה את הזמן וההשקעה.

• אהבתי
הטיפ הטוב ביותר שאני יכול לתת לך: חבל על הזמן שלך, אם זה בשביל הכיף אז אחלה אם לא אז לא תגיע בחישוב השעות וההשקעה לשכר מינימום.

ניסינו בFAA, זה בזבוז של זמן וכסף.

לא ניסיתי, ולא נראה לי שווה את הזמן וההשקעה.

תודה, לא התשובה שחיפשתי אבל אתה כנראה צודק מבחינת הכנסה. מצד שני כמו שאתה אומר אני מצלם בשביל הכיף ומבחינת הציפיות שלי לרווח הם די נמוכות - זה לא אמור לספק משכורת, רק הכנסה צדדית. השאלה היא מה אני צריך לעשות / לשנות ע"מ להגיע לסדר גודל של 500 ש"ח לחודש. אני עדיין לומד את התחום ואני די רחוק מתשובה ברורה :(

• אהבתי
יפה! איך הסתדרת עם תשלום המס לדוד סם?
תודה :) המכירה הייתה לפני טיפה מעל שנה (כשחייתי בלונדון) יש אמנת מס ופשוט שילמתי מס רגיל בלונדון - לדעתי זה עובד באופן דומה גם בארץ? בכל מקרה היה לי עוסק מורשה פתוח בכל מקרה אז זה לא דרש טיפול מיוחד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S חובת הגשת דווח שנתי למס הכנסה 2023 מיסים 7
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
yossik מס הכנסה על זיכוי בעמלות מסחר מיסים 3
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
Z האם נ״ז ילדים מזכים גם כנגד הכנסה שאינה מיגיעה אישית? מיסים 8
ה תחשיב ימי מילואים מול תשלום בט'ל ומס הכנסה אוף טופיק 1
כ משכנתה ללא הכנסה יש חייה כזאת? נדל"ן 17
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
W האם מעסיק יכול לנכות מס הכנסה שנתי ולא חדשי? מיסים 4
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
A חישוב הצמדה וריבית על חוב לביטוח לאומי ולמס הכנסה מיסים 3
כ פריסת הכנסה מקריפטו? (לצורך הפחתת מס) מיסים 1
כ פריסת הכנסה מקריפטו? (לצורך הפחתת מס) מיסים 2
מ הכנסה מהטלפון? אוף טופיק 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
B מה הסיווג הנכון עבור דווח ותשלום מס הכנסה על הכנסות משכר דירה העוברות את תקרת הפטור? מיסים 0
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
ע הוצאת ני״ע לחו״ל מעל 500k ש״ח - מחוייב בדיווח למס הכנסה? מיסים 19
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
Z יש לי יתרת זכות במס הכנסה צוברת ריבית. האם מתישהו מסהכנסה תוכל לטעון שזה התיישן כי לא דרשתי? מיסים 3
Z האם בטוח שאין התיישנות על יתרת זכות במס הכנסה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
S אי הפרשת מס הכנסה על ידי המעסיק מיסים 4
מ הוכחת מרכז חיים ביישוב מזכה - מס הכנסה מיסים 17
S דיווח מס הכנסה חצי שנתי מרווחי הון שוק ההון 4
Z יתרת זכות במס הכנסה. לדרוש או להנות מהריבית מיסים 1
אוטודידקט הכנסה בדולרים שוק ההון 2
F מילוי דו''ח שנתי על הכנסה מריבית מ-IB מיסים 8
מ חוב למס הכנסה מיסים 2
G דו״ח מס הכנסה ו-RSU מיסים 1
B תשלום מס הכנסה על הפרשות לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C דיווח מס על הכנסה מחו״ל שוק ההון 6
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
Y מס הכנסה - רפורמה עוסק זעיר מיסים 31
deussex החזר מס - החזר דמי ביטוח vs החזר מס הכנסה מיסים 2
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
מ קיזוז הכנסה דיבידנד מחו"ל בהפסד הון בישראל מיסים 11
yanosh34 דוח מלא במס הכנסה בפעם הראשונה מיסים 23
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
ל מיסוי על הכנסה משכירות בבולגריה מיסים 5
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14

נושאים דומים

Back
למעלה