1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

הדרך הכי זולה ויעילה לעקוב אחרי S&P 500

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י מנסה_להבין, ‏2/1/17.

1. TunaGolem

TunaGolem משתמש רשום

לשתיהן אותן עמלות.

doc29 אוהב/ת את זה.
  2. MMM

MMM משתמש רשום

@OnTheVerge , הדיון כאן הוא על הדרך הכי זולה ויעילה לעקוב אחרי ה SP500 ו CSPX עושה את זה בדיוק.
    IWDA גם כן קרן מצויינת אבל לא עוקבת SP500 אלא אחרי שוק העולם המפותח שזה סיפור ממש אחר מ SP500. היא כוללת השקעה בעשרות מדינות כולל יפן ואירופה ולכן הביצועים שלה היו נחותים מהסנופי בשנים האחרונות אבל כמובן זה לא אומר כלום על העתיד.

י.ג, DorA ו-Benjamin Willard אוהבים את זה.
  3. מתכנת

מתכנת מודרטור

מס הדיבידנדים יצא לך 11% כי נתת משקל 60/40 בין המדינות,
    בפועל תשואת הדיבידנד בארה"ב נמוכה מאשר שאר המדינות ולכן המשקל צריך להיות שונה.

OnTheVerge אוהב/ת את זה.
  4. OnTheVerge

OnTheVerge משתמש רשום

@מתכנת
    צודק, לפי הודעה של יבגני בהתבסס על הדו"חות הרשמיים, המיסוי על הדיבידנדים של IWDA היה 12.23% בשנת 2012 ו-11.92% בשנת 2013.
    בקיצור, בסביבות 12%.

5. מנסה_להבין

מנסה_להבין משתמש רשום

איך זה שבכל בתי ההשקעות יש תשלום חודשי קבוע וכאן אין?

ועוד שאלה ששאלתי כאן ונבלעה/לא נענתה

"מה לגבי מס הכנסה, באילו מקרים חלה עליי חובת דיווח עצמאית למס הכנסה ?" האם במשחר דרך ביטריידר הם ידאגו לכל מה שקשור למס הכנסה ו ב ib זה יהיה מוטל עליי?

6. TunaGolem

TunaGolem משתמש רשום

ברוב הברוקרים בחו"ל אין תשלום קבוע. IB זולים במיוחד.

לא.

כן.

7. DorA

DorA משתמש רשום

למיטב ידיעתי (לא מומחה גדול) אתה צריך לדווח למס הכנסה אם היו לך רווחים ממומשים שלא מוסו במקור או שמוסו בפחות מהמס שמדינת ישראל רוצה לקבל ממך.
    כמו כן אני חושב שיש מגבלה לכמות מסויימת של רווחים בשנה שכשאתה עובר אותם אתה מחוייב לדווח גם אם היה מיסוי במקור אבל היא צריכה להיות מאוד גבוהה כך שאני לא חושב שהיא רלוונטית.

8. עש לילה

עש לילה משתמש רשום

המיסוי הוא על הרווחים, אבל חובת הדיווח נקבעת בין היתר גם על סמך מחזור המכירות (בדגש על מכירות) שביצעת במהלך השנה, כאשר הסף עומד על כ-800 אלף ש"ח (ואפילו אם אין בהם ולו שקל אחד של רווח, עדיין תהיה חייב בדיווח).
    לא משהו שמשקיע פאסיבי אמור לדאוג ממנו בשוטף, אבל עשוי להיות רלוונטי לבן אדם עם תיק מנוהל גדול שמחליט לקחת עליו אחריות, למכור את כלל האחזקות בכל מיני קרנות שונות ומשונות ולהשקיע מחדש לפי עקרונות ההשקעה הפאסיבית.

DorA אוהב/ת את זה.
  9. פיטר

פיטר משתמש רשום

נדמה לי שהוקטן סכום המחזור המחייב דיווח לסך 630 אלף. כמו כן, איפה קראת שמדובר על מחזור של מכירות בלבד להבדיל ממחזור רגיל (שכולל קניות+מכירות)?

10. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

נראה לי זה קשור למס יסף

11. קפה שחור

קפה שחור משתמש רשום

אכן
    ציטוט: במקביל אושר כי מס הייסף על הכנסות גבוהות יעלה מ-2% ל-3%. עוד סוכם כי השכר המינימאלי המחויב במס הייסף יירד מ-810 אלף שקל בשנה (יותר מ-66 אלף שקל בחודש) ל-640 אלף שקל (יותר מ-53 אלף שקל בחודש).

12. עש לילה

עש לילה משתמש רשום

אני אשאל ההיפך: איפה קראת שמדובר במחזור רגיל שכולל גם פעולות קנייה? בכל מקום שהעניין מוזכר כתוב במפורש מחזור מכירות. זה גם הגיוני, עד כמה שהחוק כזה יכול להיות הגיוני: רווחי הון נוצרים כתוצאה ממכירה של ניירות ערך ולא מקנייה.

13. לעניות דעתי

לעניות דעתי משתמש רשום

ואוו,
    אחרי כל השרשור הזה אני קצת נבוך לומר ש-
    לי יש קרן נאמנות ישראלית שעוקבת אחרי S&P500, בדמי ניהול של 0.03

כנראה, שהיא לא תעקוב באופן מדויק ומלא לעומת הקרנות/תעודות הזרות, ואין לי מושג מה הם עושים עם דיבידנדים (לתומי הנחתי שהם נצברים).
    בכלל יכול להיות שלמרות שזו קרן נאמנות, עדיין העקיבה מתבצעת באופן סינטתי של חוזים (כמו בתעודות סל)?

למרות זאת, אני עדיין לא רואה את עצמי קופץ למים העמוקים של ברוקר זר, אולי בגלל שאצלי זה לא שגר ושכח אלא כסף שנחסך כל הזמן ומוזרם להשקעות, ואולי בגלל שאני עדיין מפחד מהמים הללו...

עצמאית אוהב/ת את זה.
  14. עש לילה

עש לילה משתמש רשום

זה בסדר, גם לי. מבין כל החטאים שאפשר לעשות בנושא ההשקעות, זה בעיניי לא מהחמורים ביותר.

יעזור אם תיתן את מס' הקרן עצמה, אבל כן, העקיבה היא סינטתית, ואם זו קרן טובה אז היא עוקבת אחרי מדד NTR (שזה אומר שהיא *כאילו* צוברת דיבידנדים אחרי שמשולם עליהם מס, ואני אומר כאילו כי מדובר במכשיר סינטתי בלבד ולכן לא באמת מחולקים כאן דיבידנדים), ואם היא קרן ממש טובה אז היא משיאה אפילו קצת יותר מה-NTR. (ראה דיון כאן בנושא)

נערך לאחרונה ב: ‏11/1/17
    י.ג אוהב/ת את זה.
  15. לעניות דעתי

לעניות דעתי משתמש רשום

תכלית S&P 500 TTF
    מס' קרן: 5113998

לפי התשקיף היא אמורה לעקוב אחר הNTR אם כי אני לא מבין בזה כלום אז יתכן שטעיתי בהבנת מה שקראתי.

עריכה: @עש לילה עכשיו קראתי בשרשור שקישרת (תודה!) שגם אתה מחזיק בקרן זו, ואינך מרוצה מכך שהיא בקטגוריית ה'לא טובות'=מחקות NTR

נערך לאחרונה ב: ‏11/1/17
  16. liranviper

liranviper משתמש רשום

אתה יכול לקנות etf אמריקאי גם בבנק או בית השקעות ישראלי

Benjamin Willard ו-אורי ג. אוהבים את זה.
  17. TunaGolem

TunaGolem משתמש רשום

כן, וכנראה שכן.

לא.

18. מנסה_להבין

מנסה_להבין משתמש רשום

בית השקעות ישראלי לרוב דורש מינימום של 15 ש"ח תשלום חודשי כלומר 180 ש"ח בשנה ומינימום של 20k כדי לפתוח חשבון מה שיוצא 0.9%, קופת גמל להשקעה לוקחת 0.6%.

נראה שאם אני מרוצה ממה שקופת הגמל להשקעה משקיעה בו ומדובר בסכום המינימלי אז לא כל כך שווה להשקיע דרך בית השקעות ישראלי, אני מפספס משהו?

19. לעניות דעתי

לעניות דעתי משתמש רשום

אמת, אלא שעמלת הקניה בבנק שלי היא 0.3, שזה לאין ערוך יותר מהתשלום במסלול של ביטרייידר דרך דיבידעת. אני חושב שאמתין עם זה, לעת עתה.

20. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

אם אתה לא מתכוון להוסיף שקל מעבר ל-20K, אז לא פספסת.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...

שתפו: