1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

הדרך הכי זולה ויעילה לעקוב אחרי S&P 500

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י מנסה_להבין, ‏2/1/17.

1. י.ג

י.ג משתמש רשום

נכון. לא אמרתי את זה. אמרתי רק שהבנאדם שאל על בתי השקעות וגמל, זאת אומרת ששאל על דברים שקרובים אליו, פתרונות ישראליים, ואנחנו רצנו אצנו לפתרונות זרים. לא פוסל כלום. רק אומר שסביר שהוא לא מבין על מה דיברנו כי צנחנו עליו עם ביטויים זרים.
    ולדעתי כן יש רמות השקעה. סבתא מבוגרת שלא מבינה בכלום לעדיף לגשת לפקיד ההשקעות בבנק וסביר להניח שהוא יציע לה קרנות נאמנות, גג תעודות סל.
    גם אדם צעיר שעושה את צעדיו הראשונים בהשקעות, נראה לי שעדיף שיחקור מעט קודם את הצד הישראלי. ככה יותר פשוט להשוות (קרנות ישראליות), ללמוד (בעברית), להשקיע (לצערי באמצעות הבנק) ולקרוא (בעיתון). אני לא טוען שזאת ההשקעה הכי נכונה (בטח לא ברמות דמי הניהול החזיריים של הבנק) אבל בהחלט לרמת מתחילים. משם מתפתחים ולומדים הלאה - מערכות מסחר, בורסות ומכשירי השקעה שונים.

2. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

מסכים איתך שאם זה יגרום לו להשקיע זה עדיף מלשבת על הגדר בלי לעשות כלום בגלל שזה פחות נגיש (אבל היום הרבה פחות נגיש מבעבר).

י.ג אוהב/ת את זה.
  3. י.ג

י.ג משתמש רשום

היום זה לא פחות נגיש. היום הכל סופר נגיש. המידע. הגישה. המהירות.
    מי חלם פעם לסחור ישירות בוול סטריט ממחשב ביתי? כל הידע מתפקע מהמחשב. רק למצוא אותו. זאת מהפכה מדהימה. דיברו על זה פה לפני כמה ימים, שהפיננסיונרים מדברים בקודים אבל בתכל'ס זה רק כדי לקודד את המקצוע שלהם ולשמר אותו.
    לפי דעתי מה שעשה האינטרנט למוזיקה ולקולנוע - עשה לחלוטין גם ללימוד וההשקעות בבורסה.

4. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

קצת פספסת את הנקודה שלי. לי ברור שחשבון ב-IB סופר נגיש. אתה טענת שאם יש מישהו שהוא מתחיל אז צריך להמליץ לו על בנק או בית השקעות כי זה יהיהלו יותר קל

DorA אוהב/ת את זה.
  5. מנסה_להבין

מנסה_להבין משתמש רשום

מהקישור כאן ל"ברוקר זר" הגעתי לאשכול עם עשרות עמודים והציטוט משם (עדיין לא הספקתי לקרוא את כל האשכול שם כמובן) :

מסכימים עם זה?
    בעקרון אני לא רוצה לזרוק כסף סתם לפח אבל אם ההבדל בסכומים שלי זניח ואכן אני חדש בתחום ויהיה לי יותר קל ופחות סיבוכים להתחיל מברוקר ישראלי אולי יש טעם?

6. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

מסכים עם זה בתנאי שלא תוסיף כסף אף פעם, אם זה התחלה של תהליך חיסכון והשקעה עדיף להשקיע וללמוד איך לעשות זאת בצורה יותר זולה

Fitch ו-מנסה_להבין אוהבים את זה.
  7. י.ג

י.ג משתמש רשום

לא מתיימר לעשות פרסומת לאף אחד אבל ספציפית לברוקר הזה יש נציגות בארץ עם מינימום פתיחת חשבון הרבה יותר נוח (2500-3000$). מבחינת עלויות הוא מעט יותר יקר מהשירות המקורי של אינטראקטיב ברוקרס ישירות (שולי ביותר ביחס לעלויות בבנקים, קצת פחות ביחס לבתי השקעות ישראליים). בגלל שאתה ממש מדבר על רכישה חד פעמית ובקרה אחת לתקופה, לא בטוח שיהיה הבדל בינם לבין בית השקעות ישראלי פרופר שמציע קניית ניירות ערך אמריקאיים.
    יש עוד ברוקרים זרים שמקבלים בברכה ישראלים באמצעות חברה ישראלית. שורט טרייד, ג'נרל טרייד, קולמקס (לגבי האחרונים אני לא בטוח בוודאות אם הם מציעים מסחר ישיר בבורסה). כמובן להתרחק מכל זירות הסוחר וה-CFD. זה לא "הדבר האמיתי".

DorA אוהב/ת את זה.
  8. קפה שחור

קפה שחור משתמש רשום

מה שהוא אמר ^
    @מנסה_להבין
    המלצה שלי: תמצא מקור הכנסה של כמה אלפי שקלים בחודש כדי להתחיל לחסוך כסף נוסף
    תערוך רישומים של יעדים וציפיות וצא לדרך למימושם

9. מנסה_להבין

מנסה_להבין משתמש רשום

ראיתי בדיבידעת שאפשר לפתוח חשבון ב IB דרך ביטרייד עם הנחות למצטרפים דרך הבלוג. נשמע קצת כמו לקבל ברוקר זר עם הקלות של בית השקעות ישראלי, אני מפספס משהו?

10. TunaGolem

TunaGolem משתמש רשום

לא. זה ברוקר זר בלי שום הקלות.

11. מנסה_להבין

מנסה_להבין משתמש רשום

התנהלות בעברית עם אנשים מהארץ ? (אין לי בעיה עם אנגלית אבל בגלל שאני חדש בנושא ההשקעות אולי עדיף להתחיל בעברית)

12. TunaGolem

TunaGolem משתמש רשום

לא בהכרח יתרון. (ההתרשמות שלי משיחה איתם ומהסיפורים של שאר חברי הפורום.)

13. OnTheVerge

OnTheVerge משתמש רשום

השירות של ביטריידר (אינטראקטיב ישראל) מצויין. זאת ההתרשמות שלי ושל רבים אחרים בפורום.
    העלויות של ביטריידר בהצטרפות דרך קבוצת דיבידעת הן: 2.5 דולר להמרה ו-1.4 דולר לקניה/מכירה (התעלמתי משאר הפרטים לשם הפשטות).
    העלויות של עבודה ישירה דרך אינטראקטיב: 2 דולר להמרה ו-1 דולר לקניה/מכירה. אולם אם אין לך סכום של 100,000 דולר תצטרך לשלם 10 דולר כל חודש על עמלת אי-פעילות (מקוזז עמלות). אין עמלה כזאת בעבודה מול ביטריידר.

כפי שאתה רואה, ההבדל לא גדול ועדיין זול בטירוף. החיסרון של עבודה מול ביטריידר היא שיש גוף נוסף שמסוגל תיאורטית לבצע פעולות בלתי מורשות בחשבון שלך (לא למשוך כסף אבל לעשות נזקים בדרכים אחרות). כמובן שמאוד לא סביר שזה יקרה אבל אם אתה חושש - עבוד מול אינטראקטיב ישירות.

איך אני הייתי נוהג (לא ממליץ ולא מייעץ)?
    אם אין לי 100,000 דולר - עובד מול ביטריידר.
    כשיש לי 100,000 דולר - מתנתק מביטריידר באמצעות שליחת טופס ועובר לעבוד ישירות מול IB.

liranviper, DorA, י.ג ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  14. י.ג

י.ג משתמש רשום

+1

רק מדייק אותך- מדובר במינימום לפעולה. בדר"כ 1 סנט למניה.
    כנ"ל גם בעמלות מול IB ישירות.

15. Ofec_Bar

Ofec_Bar משתמש רשום

יש רמות בהשקעה, בתור התחלה השקעה ראשונה דורשת להתגבר על המקפצה הפסיכולוגית שהכסף "לא מוגן", או "לא אצלנו" ודורשת לסמוך על הגוף דרכו מנהלים את הכסף. רוב אנשי העולם המערבי התרגלו לזה בחשבון בנק, אבל זה לא מוכל אוטומטית על גופי מסחר בעלי פונקציה חדשה (למשל בית השקעות).

למשקיע חדש (גילוי נאות - אני כזאת) יש יתרון בבית השקעות ישראלי, עם איש קשר ישראלי, שיושב חצי שעה מהבית (גם אם פיזית כל התהליך אונליין), שיש לו מספר טלפון ספציפי ואפשר להתייעץ על כל שאלה. לקח לנו המון זמן לגייס את האומץ להעביר את הפעימה הראשונה לתיק מחשש שהכסף האלקטרוני ילך לאיבוד בדרך. הפעם השנייה הייתה יותר קלה , ואז גם הגדרנו את החשבון בבנק כדי לעשות העברות מהבית ולא דרך סניף הבנק. אנחנו עדיין נתקעים בטכניקה של איך קונים מניות ולא מבינים את הפקודות השונות או באיזה שעות אפשר לסחור, וזאת למרות שאת התיאוריה וארגון התיק וההקצאות סגרנו עוד לפני.
    בעיני "יעילות" מתייחסת גם לקלות הקפיצה למים, וזה יתרון למשקיעים חדשים.

לגבי פותח השרשור - בית השקעות ישראלי הוא גם אופציה. זול יותר מהבנק, ומרגיש "חמים".

16. DorA

DorA משתמש רשום

לפי מה שרשור בקישור שנתת לעיל זה 0.9 סנט למניה (אם כבר מדייקים...).

י.ג אוהב/ת את זה.
  17. י.ג

י.ג משתמש רשום

אכן. דרך דיבידעת. התבלבלתי קצת. התמחור הראשוני כשפונים אליהם ישירות ללא קשר לקבוצה הזאת הוא סנט למניה ומינימום 1.5$ לעסקה. יש אפשרות להוריד אותם עוד מעט. מנגד באתר הם כבר רושמים מחירים גבוהים יותר. בכל מקרה זה הרחק שנות דור מהמחירים של בתי ההשקעות הישראליים ועוד יותר מזה של הבנקים.
    הנוהל החדש של הפקדת השקלים וההמרה במערכת ב2-2.5$ זה כבר השובר שוויון, אם כל השאר לא.

מנגד, התנהלות מול חברה אמריקאית וחשיפה למס ירושה (דובר על זה ארוכות בפורום) ומערכת מורכבת מאוד ולא כל כך קומוניקטיבית למסחר כשגם לזה יש פתרונות פשוטים יותר - המערכת הWEBית והאפליקציה. גם על זה דובר בפורום. רק לחפש IB בשורת החיפוש.

DorA אוהב/ת את זה.
  18. י.ג

י.ג משתמש רשום

רגע, כבר אני יצאתי מבולבל (ואל תפנו אותי לחיפושים ברחבי הפורום...;)) אם אני משקיע במניות אמריקאיות באמצעות בנק או בית השקעות ישראלי אז עניין המס ירושה האמריקאי תקף באותה מידה, לא? רק כשאני קונה תעודות סל/ק. נאמנות ישראליות על נכסים אמריקאיים אז אין את החשיפה הזאת, נכון?

19. מנסה_להבין

מנסה_להבין משתמש רשום

רק כדי להבין את העלויות במידה ואני רוצה להשקיע X דולר ב-VOO דרף ביטריידר (קבוצת דיבידעת), אני צריך לקחת את ה-X שלי להמיר אותו לדולרים (בעלות שעדיין לא הבנתי אותה) ואז לחלק את X בעלות המניה של VOO כדי להבין כמה מניות אני יכול לקנות - נניח Y להוסיף לזה 0.9Y סנט תשלום לביטריידר.
    אח"כ אין לי לי שום עמלות ניהול\דמי שמירה, רק מס רווח הון כשארצה למשוך ?

20. קפה שחור

קפה שחור משתמש רשום

עמלת המרה של 2.5$ (דרך BT) ו 2$ ישירות מול IB
    מינימום של 1.4$ בכל רכישה (דרך BT)
    דרך IB:
    1$ (מינ') ישירות במסלול העמלות Fixed, למניה זה 0.5 סנט
    או 0.35$ (מינ') ישירות במסלול העמלות Tiered, למניה זה 0.35 סנט
    דרך BT אין עמלות
    דרך IB יש עמלה של 10$ חודשי שמתקזז עם עמלות בסכומים מתחת ל 100K (מעל 100K, אין עמלות)
    תהיה לך עמלה העברה של השקלים בין החשבונות בארץ - העברת זהב תעלה כ 5-6 ש"ח (יש גם חינם בדיגיטל), העברה רגילה בארץ אמורה להיות חינמית אבל הרוב משלמים כ 1-3 ש"ח

DorA ו-מנסה_להבין אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...

שתפו: