1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

הדרך הכי זולה ויעילה לעקוב אחרי S&P 500

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י מנסה_להבין, ‏2/1/17.

1. מנסה_להבין

מנסה_להבין משתמש רשום

שלום,

מהי הדרך הטובה ביותר לעקוב אחרי מדד בסכום של כ-40K, בנק,בית השקעות,קופת גמל ?

בשיטת שגר ושכח.

2. י.ג

י.ג משתמש רשום

בית השקעות באמצעות תעודת סל. השאלה היא איזו תעודה. כמובן שיש תמיד את האפשרות של ברוקר זר.
    עכשיו מתחיל הדיון האמיתי...

נערך לאחרונה ב: ‏2/1/17
  3. OnTheVerge

OnTheVerge משתמש רשום

VOO בביטריידר (הצטרפות דרך קבוצת דיבידעת).

לא המלצה.

DorA ו-י.ג אוהבים את זה.
  4. מנסה_להבין

מנסה_להבין משתמש רשום

יש לינק לקרוא מה זאת הקבוצה הזאת? מצאתי את האתר בגוגל אבל לא את הקבוצה

5. י.ג

י.ג משתמש רשום

הכוונה לזה - לינק. אין מדובר בקבוצה ממש אלא כמו שכאן, מגיבים קבועים.

6. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש רשום

יש זולות יותר.

7. Alpha

Alpha משתמש רשום

אם אתה כבר בעניין של לעקוב אחר השוק האמריקאי (או הS&P 500 בפרט), הייתי ממליץ במקום לבחור באינדקס המשוקלל לפי שווי שוק, לבחור באינדקס עם משקל שווה כגון הSPW. בממוצע, אינדקס בעל משקל שווה מביא לתשואה גבוהה יותר ב2 אחוז בממוצע בשנה מאשר אינדקס המשוקלל לפי שווי שוק. הסיבה לכך היא שאינדקסים הנותנים משקל לפי שווי שוק של החברה, נותנים משקל גבוהה יותר למניות "יקרות" מאשר מניות "זולות". כלומר, במידה ומניית X אשר מדווחת על רווחים עיקביים קופצת במחיר, יהיה לה משקל רב יותר באינדקס, למרות שכעת היא נחשבת ליותר יקרה.

ממליץ לקרוא על זה עוד, ניתן לחפש את המונח באנגלית (EQUAL WEIGHT INDEX).

8. י.ג

י.ג משתמש רשום

מהתעודות או מאמצעי המסחר?
    שימו לב שבשאלה המקורית התכוון בכלל לתעודות סל וקרנות ישראליות.

9. OnTheVerge

OnTheVerge משתמש רשום

IVV יותר זולה רק על הנייר.
    בפועל, iShares לוקחים לעצמם 20-30% מהרווחים על ה- securities lending, בעוד Vanguard משקיעים 100% מהם מחדש בקרן.

זאת וגורמים נוספים, מובילים לפי Morningstar לעלות החזקה מוערכת של 0.05% ל-IVV, בהשוואה ל-0.03% ל-VOO.

Fitch, RaeNye, י.ג ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  10. Benjamin Willard

למה?

11. י.ג

י.ג משתמש רשום

לא יודע. @מנסה_להבין דיבר על אמצעים ישראליים ואנחנו קופצים לרמת מתקדמים. כבר משווים תעודות סל אמריקאיות.

12. OnTheVerge

OnTheVerge משתמש רשום

@י.ג
    הוא ביקש "טוב" ולכן כל הישראליות נפלו. לא ציני.

אורי ג. ו-י.ג אוהבים את זה.
  13. י.ג

י.ג משתמש רשום

רגע, ומה עם NTR? הוא דיבר על 'שגר ושכח'. זה לא בדיוק המקרה שעדיף שהתעודה תשקיע מחדש את הדיבידנדים?
    ג.נ.: יכול להיות שאני אומר שטויות. הבנתי רק היום מה זה NTR.

14. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

הוא ביקש הכי זול ויעיל.
    ההגדרה של יעילות משתנה אני מניח מאדם לאדם, אבל אני אישית חושב שקרן ישראלית (או זרה לצורך העניין) שלוקחת לעצמה חלק מהדיבידנד היא דרך לא כל כך יעילה.

י.ג ו-Benjamin Willard אוהבים את זה.
  15. י.ג

י.ג משתמש רשום

אתה באמת רוצה שיתחילו פה למחזר את העניינים של מס ירושה אצל ברוקר אמריקאי?! ;)

16. י.ג

י.ג משתמש רשום

אז מה ההמלצה שלך? רק בבקשה עם הסבר להדיוטים (כמוני).

17. Benjamin Willard

ומה הבעיה לקנות את קרן בוולסטריט דרך בית השקעות ישראלי?

אפשר אפילו בלונדון.

18. י.ג

י.ג משתמש רשום

@Benjamin Willard, טוב, בוא נוריד קצת את הטורים.
    אני רק מציין שלפי ניסוח השאלה הראשונית @מנסה_להבין מבקש פתרונות ישראליים. אני לא שולל כלום רק מציע שאם אנחנו קופצים כבר לפתרונות בחו"ל רק כדאי להסביר פנינו ולהבהיר שמדובר בדברים שידרשו מערכת מסחר וברוקר זר. על היתרונות הרבים והחסרונות המעטים. זה הכל.

בוא נעשה סדר. יש לך כמה כיווני פתרון לעניין. הזולים והיעילים ביותר יהיו באמצעות ברוקר זר. החברים כאן מפרטים אפשרויות לתעודות סל אמריקאיות מאוד גדולות. בגדול כל האפשרויות הרבה יותר זולות מהפתרונות הישראליים משמעותית ונסחרים בדולרים. (החשיפה למט"ח היא סוגיה בפני עצמה)

לגבי ה"שגר ושכח" - יש את עניין הדיבידנדים שהתעודה מחלקת. חלק מהתעודות משקיעות אותם בחזרה בתעודה באופן מלא ואוטומטי. חלק מחזירות לך את הדיבידנדים (או את חלקם) לחשבון ההשקעות ושם לא יצברו ריבית. מכאן שאם אתה מחפש "שגר ושכח" מלא - עדיף לך תעודה מהסוג הראשון.

לגבי הגמל - אם אתה מעוניין להצמיד את קופות הגמל שלך למדד S&P במלואו, יש לכך פתרונות פאסיביים שגם עליהם דובר רבות בפורום.

ואם אתה די מבין ושוחה בעניינים ודיברתי אליך כאל מתחיל, איתך הסליחה. איך שאני רואה את זה, הרבה מהאנשים הקבועים פה כבר התרגלו לרמת שיח כמעט מקצועית (ולכן קפצו ישר לסוגי תעודות סל אמריקאיות) ושכחו שהרוב רואים בזה ג'יבריש. אם אלה צעדיך הראשונים בפורום ובבלוג,זה המקום ללמוד. ברוכים הבאים.

19. Benjamin Willard

איזה טורים? מה יש לך?

לא. שוב, אפשר להשקיע רחוב הקיר, ובלונדון, בטלפון (לא ברור לי למה), ודרך ברוקר ישראלי.

י.ג אוהב/ת את זה.
  20. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

לא ידעתי שיש רמות בהשקעה. ישנם שיקולים ולכל אחד מתאים שיקולים שונים.
    זה לא שמי שרק מתחיל כדאי לו תעודת סל בבנק, ואז כשמתקדמים עוברים לבית השקעות ישראלי וכן הלאה...
    לא חושב שמי שממליץ על ברוקר זר קופץ לאותו מתחיל מעל הפופיק או ג'יבריש. אם יש עוד שאלות אני בטוח שכל ממליצים ישמחו לענות

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...

שתפו: