• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ברוקר שהעביר פעילות לחברה בחו"ל - שיקולי המשקיע הפסיבי

בהתייחס לכותרת השרשור - במידה וברוקר שאני עובד איתו היה נוקט במהלך שגורם לי לחשש ולו הקל ביותר לבטחון כספי הייתי ממהר להעביר את כספי משם ויפה שעה אחת קודם.
יחד עם זאת, ובהינתן שבאופן תיאורטי הייתי מצליח לשוחח עם גורם בכיר שהיה גם מצליח לענות על כל שאלותי וחששותי, זה בהחלט היה גורם לי לשנות את דעתי.
כל זה כאמור באופן תיאורטי בלבד וכל קשר בין התיאוריה למציאות הוא על דעתכם ואחריותכם בלבד.
מיותר לציין שכל החלטה צריכה להתקבל אך ורק לאחר בירור כל השאלות/חששות שלכם באופן אישי, לעולם לא הייתי מסתמך על תגובה של כותב כזה או אחר בפורום כזה או אחר בעניין חשוב כזה.

בהתייחס לכותרת השרשור - במידה וברוקר שאני עובד איתו היה נוקט במהלך שגורם לי לחשש ולו הקל ביותר לבטחון כספי הייתי ממהר להעביר את כספי משם ויפה שעה אחת קודם.
יחד עם זאת, ובהינתן שבאופן תיאורטי הייתי מצליח לשוחח עם גורם בכיר שהיה גם מצליח לענות על כל שאלותי וחששותי, זה בהחלט היה גורם לי לשנות את דעתי.
כל זה כאמור באופן תיאורטי בלבד וכל קשר בין התיאוריה למציאות הוא על דעתכם ואחריותכם בלבד.
מיותר לציין שכל החלטה צריכה להתקבל אך ורק לאחר בירור כל השאלות/חששות שלכם באופן אישי, לעולם לא הייתי מסתמך על תגובה של כותב כזה או אחר בפורום כזה או אחר בעניין חשוב כזה.
למה שתאמין לו? יש מלא ברוקרים טובים שלא מצריכים תשאול של גורמים בכירים...

אותו ברוקר עלום שם לא הסכים לנתק אותי באופן ישיר, למרות הוראה והסכמה של ברוקר "האב" (או איך שתקרא לו).
בנוסף, רמת אבטחת המידע הייתה לא לרוחי, במילים עדינות.
תוכל לפרט לגבי רמת אבטחת המידע?

אתה בטוח? זה שהחשבון במוסד אמריקאי לא חושף אותך למס ירושה?
אפשר הפנייה לאנשהו?
הייתה תקופה (וזה חוזר מפעם לפעם) שזה נידון מאוד לעומק בלי שניתן לספק הוכחה חותכת (עד כמה שידוע לי וזכור לי). הקונצנזוס שהיה פה בזמנו היה (בערך) שמיקום הנכס, ולא מיקום הברוקר, קובע אם יש או אין מס ירושה, אבל אם רוצים להיות בטוחים באלף אחוז אז עדיף גם ברוקר לא אמריקאי, כי לא ניתן למצוא מקום שבו רשום בוודאות מה קורה בכל תרחיש. אגב יש גם IB UK, אבל אז אין את הכיסוי של SIPC, שבעיניי הרבה יותר משמעותי.

מצליח לשוחח עם גורם בכיר שהיה גם מצליח לענות על כל שאלותי וחששותי,
הניסיון מלמד שהתייעצות מסוג זאת היא בעלת ערך קטן מאוד, אומרים לך מה שאתה רוצה לשמוע.
בדרך כלל לדבר עם מישהו כזה זה כשיודעים מה נכון לעשות, אין כוח/סבלנות/אומץ/עניין לעשות את זה, ומחפשים רציונליזציה שתאפשר לא לפעול.
בערך כמו לשאול את הקצב בסופר - "זה טרי נכון?".
ככה זה אצלי לפחות.

רק עכשיו שמתי לב להודעה ב account management ולדיון שנמחק כאן בפורום. יש לי תחושה שנרדמתי בשמירה (תיק פסיבי...). אשמח לקבל אינפורמציה ממי שיודע מה ההשלכות של השינוי, אם צריך אז בפרטי. תודה מראש.

כי לא ניתן למצוא מקום שבו רשום בוודאות מה קורה בכל תרחיש
לגבי מניות זרות בברוקר אמריקאי (הם לא נחשבים US SITUS, ולכן אין מס ירושה)
f) Shares of stock issued by a corporation which is not a domestic corporation, regardless of the location of the certificates)

אפילו לגבי ADR's שנסחרים בבורסה בארהב (כשבעצם מה שמחזיקים, זה התחייבות מהבנק בארהב), ה IRS נקט בעבר שזה לא ממוסה.

f) Shares of stock issued by a corporation which is not a domestic corporation, regardless of the location of the certificates)

אפילו לגבי ADR's שנסחרים בבורסה בארהב (כשבעצם מה שמחזיקים, זה התחייבות מהבנק בארהב), ה IRS נקט בעבר שזה לא ממוסה.

להבנתי מדובר בנאמנות שמחזיקה את ה ADR ולא באחזקה ישירה , אז לא לחשוב ש ADR באחזקה ישירה אינה נכס אמריקאי שכפוף למסי ירושה
Accordingly, we conclude that, if the ADRs are held by the Trust on the date of Settlor’s death, these assets will not be considered property situated in the United States for purposes of § 2103, and will not be included in Settlor’s gross estate, assuming the assets are not otherwise treated as situated in the United States under § 2104(b).​

להבנתי מדובר בנאמנות שמחזיקה את ה ADR ולא באחזקה ישירה , אז לא לחשוב ש ADR באחזקה ישירה אינה נכס אמריקאי שכפוף למסי ירושה
תקרא בשנית, כתוב במפורש שזה לא US SITUS.

תקרא בשנית, כתוב במפורש שזה לא US SITUS.
if the ADRs are held by the Trust on the date of Settlor’s death,​
אם ה ADR יוחזקו על ידי נאמנות בתאריך מות הנישום

כל הפסיקה הזו עוסקת בנישום שהקים נאמנות שמחזיקה בהם.
לא ברור מהפסיקה מה היה קורה אם לא היה מחזיק אותם בנאמנות
This is in response to your letter dated August 30, 2001, concerning the application of the income tax and estate tax to certain property held in trust. Settlor, a citizen and national of Country, is a nonresident alien. He resides exclusively in Country with no intention of removing himself therefrom. Settlor is engaged in Business principally within Area of Country. He has no United States trade or business.​

מדובר שם על revocable trust, ולכן נכסי הנאמנות נחשבים כנכסי הנפטר לגבי מס ירושה. השאלה היא, האם ה ADR's, נחשבים נכס אמריקאי. לגבי זה, אמרו שלא. (מה שכן מבחינה חוקית, עמדות שננקטו ב Rulings אינם מחייבים)
In the instant case, the Trust corpus would be subject to inclusion in Settlor’s gross estate under § 2038 to the extent the Trust corpus is situated in the United States. The situs of the assets held by the Trust, for estate tax purposes, is determined under the rules of §§ 2104 and 2105. The interposition of the Trust does not affect the determination of the situs of the property held by the Trust. Rev. Rul. 82-193, cited above. As discussed above, ADSs represent ownership rights in underlying shares of a foreign corporation. ADRs are certificates evidencing ownership of the ADSs. Accordingly, the ADRs and ADSs do not constitute shares of stock issued by a domestic corporation and, therefore, are not property within the United States under § 2104(a).

לא ברור מהפסיקה מה היה קורה אם לא היה מחזיק אותם בנאמנות
ADRים הם לא US SITUS, גם הISIN שלהם לא מתחיל בUS, אלו מניות זרות לכל דבר ועניין.
כל מנגנון הADR זה אחזקה בנאמנות של מניות זרות.

אני מבין ומסכים אבל כן ראיתי כמה וכמה בלוגרים אמריקאיים שטוענים בתוקף שהניסוח איננו חד משמעי. אני לא מבין בחוק ולא מבין בחוק אמריקאי ובטח לא מתכוון להתחיל לקרוא עכשיו דברים כאלה ומוסכם עלי שזה בסדר, ולכן אני מחזיק קרנות איריות בברוקר אמריקאי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K חשבונות ברוקר באירופה לילדים ולי שוק ההון 13
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
A מנגנון ה"דלת האחורית" ב- IRA אמריקני וניכוי במקור ע"י ברוקר מיסים 0
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
מ 5 שאלות באינטראקטיב ברוקר שוק ההון 7
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 13
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
W הצהרת מס באינטראקטיב ברוקר האמריקאי מיסים 1
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
JBUZZ ברוקר ישראלי חדש: בלינק שוק ההון 92
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
R ברוקר ישראלי עם 2fa פוסטים מאיכות נמוכה 6
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M ברוקר אירופאי כאלטרנטיבה ל IB שוק ההון 7
L השקעה דרך ברוקר זר שוק ההון 13
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
I חשבון השקעות משותף לבני זוג צעירים - ברוקר נפרד? איך לפזר? שוק ההון 0
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
V ברוקר ישראלי מבקש המון פרטים בהרשמה, הגיוני? צרכנות פיננסית 10
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
B ניוד קופת IRA ללא החלפת ברוקר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ז דיווח מס לאזרחי ארה"ב על ברוקר בארה"ב (IB) מיסים 2
ע ברוקר ארה"ב- קרן כספית דולר או יורו שוק ההון 9
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
ע שאלות לגבי ברוקר זר / חשבון זר שוק ההון 0
W חשבון ברוקר לילד שוק ההון 1
H פתיחת חשבון נוסף- ברוקר ארה"ב שוק ההון 7
ranv באיזה ברוקר תנאי השורט short טובים? שוק ההון 7
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S איך לבחור ברוקר ישראלי? האם וכיצד להתמקח על העמלות? שוק ההון 6
C חשבון ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
J ברוקר להמרות מט"ח - חברה בע"מ (לא IB) צרכנות פיננסית 10
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
M קופת גמל להשקעה vs ברוקר. חישוב דמי ניהול, מס רווחי הון. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
J תיאום מס הכנסה עם IB או ברוקר זר מיסים 3
R ברוקר אירופאי שוק ההון 5
T חורבן בישראל וגורלן של קרנות זרות שנקנו באמצעות ברוקר ישראלי בבורסה זרה? שוק ההון 3
A השקעות בשוק הישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 2
M קניית SSAC בבורסת לונדון דרך ברוקר זר - האם המיסוי יהיה ריאלי? מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה