• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ברוקר זר או ברוקר מקומי - מניות חול

אני לא בטוח שהבנתי למה אתה מתכוון - תוכל להסביר?
כן- ברור לי שכדי להימנע ממס ירושה אמריקאי אני צריך להשקיע בקרנות סל איריות. 2 האפשרויות שעומדות בפני הן:
1. לקנות דרך בית השקעות ישראלי (IBI הוא הזול שמצאתי) - דורשים 30 דולר מינימום לפעולה. אם נניח פעמיים בשנה- זה 240 שקל לשנה בערך. בנוסף זה עוד 180 שקל לשנה. היתרון: אני שקט ב-100% ממס ירושה אמריקאי. חסרונות: אני לא סגור עד הסוף עד כמה אני יכול להיות שקט בתרחיש של קריסת בית ההשקעות מבחינת שהכסף יישאר שלי.
2. לקנות דרך ברוקר אמריקאי או אחד משלוחותיו הישראליות (Interactive Brokers). יתרון: אין תשלום קבוע חודשי, והפעולות הרבה הרבה יותר זולות- מינימום של דולר וחצי (פי 20 יותר זול!!), אני מבין שהקרנות נרשמות ישירות על שמי. חיסרון: החשש שלי ממס ירושה אמריקאי בשל קניית קרנות הסל באמצעות ברוקר אמריקאי, הצורך להגיש עצמאית דוח למס הכנסה כל שנה (אולי זה יתרון כי זה מכריח אותי לעשות את זה וכך ליהנות גם מהחזרי מס מאספקטים אחרים בחיים).

החשש שלי ממס ירושה אמריקאי בשל קניית קרנות הסל באמצעות ברוקר אמריקאי,
זו הנקודה שלא הבנתי קודם. עכשיו הבנתי שהחשש שלך הוא שלמרות שהם אמרו לך שלא תשלם מס ירושה, החוקים ישתנו ברגע באמת.

ד"א, יש סיכוי שהחשש ממס ירושה יגרום לך לנהוג רגוע יותר ובטיחותי יותר. רק אומר :) למרות שברור שאין באמת קשר בין תרבות הנהיגה של הנהג לסיכוי שלו למות בשל כך.

לקנות דרך ברוקר אמריקאי או אחד משלוחותיו הישראליות (Interactive Brokers)
אתה לא רוכש דרך שלוחה בארץ - זה פשוט גוף מתווך שמספק לך סיוע בעברית מול הברוקר שמתקשר באנגלית.
החשבון הוא באינטראקטיב עצמם ועל שימך ולא אצל הגוף המתווך בארץ או על שמו.

החשש שלי ממס ירושה אמריקאי בשל קניית קרנות הסל באמצעות ברוקר אמריקאי,
החשש לא מבוסס עובדתית כי קרנות איריות הן לא חברות אמריקאיות ולכן הן לא ימוסו במס ירושה כפי שהקישור שצירפו קודם הראה בטבלה שבו - כמובן שאתה צריך לוודא זאת מול הרו"ח שלך אבל אני לא נתקלתי במידע סותר עד היום.

הצורך להגיש עצמאית דוח למס הכנסה כל שנה
נכון אבל:
1.
זה יתרון כי זה מכריח אותי לעשות את זה וכך ליהנות גם מהחזרי מס
2. אתה מקבל החזר מס מלא על הפעילות שלך בשוק ההון בנוסף לאספקטים אחרים בחיים.
3. אתה מקבל את המס שכן היית צריך לשלם כהלוואה ללא ריבית ממס הכנסה עד למאי/יוני בשנה העוקבת במקום לשלם יותר מס במקור ובסוף השנה להגיד למס הכנסה "שילמתי יותר מידיי אז תחזירו לי".

מה זאת אומרת? הם סוחרים בחשבון שלי??
תקרא את זה:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/אפשרות-לשנות-סדר-מכירת-מניות-ברוקר-חו-ל.1416/#post-24583

הוא מדבר ספציפית על BeTrader שיש להם הרשאות לבצע פעולות בשמו.
אצלי עם קוואנטום אין להם הרשאות כאלו ואם הלקוח לא מתעקש לחתום על טופס ולתת להם הרשאות כאלו אז הם לא מעלים את זה כאופציה בכלל.
אני יכול לקשר אותך לקובי בשביל פרטים נוספים אם אתה רוצה.
אני מאוד מרוצה מהם אישית.

יש יתרון כלשהו בלעבוד עם IB דרך מתווך ישראלי?

יש יתרון כלשהו בלעבוד עם IB דרך מתווך ישראלי?
תמיכה בעברית.
שליחת פקסים אליהם דרך המתווך ולא ישירות.
אני באמצע של כתיבת מאמר שמסביר למה אני עובד עם אינטראקטיב דרך קוואנטום בשביל הבלוג שלי אז תוכל לקרוא על עוד סיבות שם.

תמיכה בעברית.
שליחת פקסים אליהם דרך המתווך ולא ישירות.
אני באמצע של כתיבת מאמר שמסביר למה אני עובד עם אינטראקטיב דרך קוואנטום בשביל הבלוג שלי אז תוכל לקרוא על עוד סיבות שם.

ואם אין לי בעיה עם אנגלית או שליחת פקסים ישירות לIB בכל זאת יש יתרון לעבודה דרך מתווך?

ואם אין לי בעיה עם אנגלית או שליחת פקסים ישירות לIB בכל זאת יש יתרון לעבודה דרך מתווך?
זה פחות עניין של "בעיה עם אנגלית ושליחת פקסים" ויותר היכולת להרים טלפון בשיחה מקומית ולדבר עם מישהו בעברית כשצריך משהו.
כגוף הם מספקים שרותים שונים שלא בהכרח מתאימים לקהילת משקיעים סולידית (כגון ניתוחים טכניים וסקירות שוק).

מבחינת עלויות נטו עדיף לך לסחור ישירות מול אינטראקטיב ולוותר על מתווכים.

אז תקן אותי אם אני טועה, אם אני טוב באנגלית כמו שאני בעברית, אין לי שום בעיה להרים טלפון לארה"ב במקום למישהו מקומי ואין לי כל צורך בסקירות שוק וניתוחים טכניים אין כל יתרון נוסף בלעבוד עם מתווך ישראלי?
לא אכפת לי לשלם קצת יותר כסף על עמלות השאלה אם לי אישית זה נותן משהו. בנתיים פתחתי כבר חשבון בIB אבל לצערי אין לי כל יכולת לעבוד איתם כיוון שהם לא תומכים במסכים ברזולוציה גבוהה.

אין כל יתרון נוסף בלעבוד עם מתווך ישראלי?
לא שאני מכיר כרגע אבל אני אוסף מקוואנטום מידע בשביל מאמר שאני כותב על זה אז אני אהיה יותר חכם בעוד שבוע/שבועיים.

בנתיים פתחתי כבר חשבון בIB אבל לצערי אין לי כל יכולת לעבוד איתם כיוון שהם לא תומכים במסכים ברזולוציה גבוהה.
באיזה רזולוציה אתה עובד?
לי אין בעיות עם המערכת שלהם ואני עובד עם מסכים בין "19 ל-"27 (בעבודה/בית בהתאמה).

עובד עם מסך 4K, בTWS פשוט אי אפשר לעבוד, הכל קטן מדי, התוכנה שלהם לא DPI AWARE.

@אורי ג.
לא הבנתי מספר דברים.
לצורך מסחר, למה חשובה לך הרזולוציה של המסך?
4K זה נתון טכני לצפייה בסרטים בסלון על מסך 42" ומעלה מעבר ל FHD.
כן הרזולוציה גבוהה מאוד ומאפשרת צפייה במספר חלונות מעבר למסך "נורמלי" אבל לדעתי אין לו שום דבר שמייחד אותו למסחר באינטרנט.
במקום מסך אחד 4K אני הייתי רוכש שני מסכים פשוטים יותר בדואל דיספליי.
הנקודה השניה - "אני טוב באנגלית" - נו שויין, אתה לא היחיד, רוב החברים בפורום מבינים, קוראים וכותבים באנגלית, האם זה שווה את עלות השיחות לחו"ל?
הנקודה השלישית - "לא אכפת לי לשלם קצת יותר כסף על עמלות" - לי מאוד איכפת ואני שואף כול הזמן לעמלות שקרובות ל- 0, אבל זו השקפתי המאוד סובייקטיבית שלי. אולי חברי יחלקו עלי אבל לדעתי (ששוה ככליפת השום) העמלות המיותרות נגסות ברווחים והתשואות.

המסך שלי פועל ברזולוציה של 4K, זה נתון.
לא חשוב לי הרזולוציה פשוט התוכנה בלתי קריאה על המסך שלי, זה בעיה נפוצה במסכי 4K ואני נתקל בזה ברבה אפליקציות שעדיין לא התאימו אותם לעבודה ב4K. גם דיברתי איתם על הבעיה והם מודעים לה (אני לא היחיד שמתלונן) אבל זה לא בראש סדר העדיפות שלהם לתיקון.
המסך שלי זה הטלויזייה שלי בסלון ככה שאין לי ממש אופציה לשים 2 מסכים במקום (או רצון).
עלויות השיחה שלי לחו"ל זניחות לחלוטין ובכל מקרה רוב האינטרקציה מול IB זה אונליין.
ברור שאכפת לי לשלם יותר, לא אכפת לי לשלם יותר ולקבל משהו בתמורה, זו הייתה כוונתי. אני מנסה לברר אם אכן יש תמורה שכזו שתהיה שווה לי.
לדוגמא אם המתווך הישראלי היה יכול לקזז מיסים אוטומטית בין האחזקות הישראליות שלי לבין האחזקות בIB זה בהחלט היה משהו שהייתי מוכן לשלם בשבילו.

לא שאני מכיר כרגע אבל אני אוסף מקוואנטום מידע בשביל מאמר שאני כותב על זה אז אני אהיה יותר חכם בעוד שבוע/שבועיים.

באיזה רזולוציה אתה עובד?
לי אין בעיות עם המערכת שלהם ואני עובד עם מסכים בין "19 ל-"27 (בעבודה/בית בהתאמה).
אני מחכה למאמר.
חשבתי על זה ונראה לי רעיון טוב לחסוך בעלויות לפחות עד שיהיו לי 60K דולר בחשבון ועד אז אני במילא מוגן ממס ירושה. אבל עולות לי 2 שאלות:
1. האם באותו שלב, כשאחליט לעבור לברוקר אחר- האם זה ייחשב אירוע מס?
2. פתאום נזכרתי- מה עם מרכיב האג"ח?? הרי ממילא אני אצטרך לקנות גם ניירות ישראליים. אז מה להחזיק 2 חשבונות (אחד ב-IBI ואחד באינטרקטיב ברוקרס)?

עובד עם מסך 4K, בTWS פשוט אי אפשר לעבוד, הכל קטן מדי, התוכנה שלהם לא DPI AWARE.
יש לה הגדרות שניתן לשנות את גודל הפונט.
אני לא יודע מה הגודל המקסמאלי או איך זה נראה ב-4K אבל שווה לנסות אם לא בדקת את זה.

לדוגמא אם המתווך הישראלי היה יכול לקזז מיסים אוטומטית בין האחזקות הישראליות שלי לבין האחזקות בIB זה בהחלט היה משהו שהייתי מוכן לשלם בשבילו.
ברגע שיש לך חשבון באינטראקטיב בלי קשר אם אתה סוחר דרך מתווך ישראלי או לא אז אתה צריך לחתום על טופס W8-BEN שלמעשה אומר שאין קיזוז מס במקור.
החוסר בקיזוז מס במקור נותן לך את המס כהלוואה בלי ריבית עד למאי/יוני של השנה העוקבת אבל מחייב אותך להגיש דו"חות למס הכנסה עד אפריל של השנה העוקבת.

בלי לחתום על הטופס אינטראקטיב יחייבו אותך לפי המס המקסימאלי שנגבה מאזרחי ארצות הברית ויעבירו אותו ל-IRS בלי שתהיה לך יכולת להזדכות עליו מול מס הכנסה בארץ כך שזו לא אופציה (זה החוק בארצות הברית).

נראה לי רעיון טוב לחסוך בעלויות לפחות עד שיהיו לי 60K דולר בחשבון ועד אז אני במילא מוגן ממס ירושה.
תשים לב שאתה מוגן ממס ירושה עד שיש לך נכסים אמריקאיים בשווי 60 אלף דולר.
אם אתה רוכש את הקרנות האיריות גם במיליון דולר אתה עדיין לא תהיה חשוף למס הירושה האמריקאי כי הן לא נכסים אמריקאיים.
עם היותר בחשבון אמריקאי לא מכיל עליהם אם מס הירושה (כפי שכבר הוצג בקישורים שצורפו קודם).

1. האם באותו שלב, כשאחליט לעבור לברוקר אחר- האם זה ייחשב אירוע מס?
כל עוד השם של בעל החשבון הוא אותו השם אז אין אירוע מס.

2. פתאום נזכרתי- מה עם מרכיב האג"ח?? הרי ממילא אני אצטרך לקנות גם ניירות ישראליים. אז מה להחזיק 2 חשבונות (אחד ב-IBI ואחד באינטרקטיב ברוקרס)?
אני לא רוכש אג"חים ישראליים (או ניירות ישראליים בכלל) אז אני לא יכול לענות על זה.
אתה תמיד יכול לעבוד עם אג"ח אמריקאי במקום אם אין לך בעיה עם חשיפה למט"ח (אבל הוא חשוף גם למס הירושה) או לחילופין להעביר את האג"ח לקרן ההשתלמות שלך.

בשורה התחתונה אתה תצטרך להשוות עלויות של כל האפשרויות שעומדות בפניך ולהחליט מה יותר טוב.
העמלות הנמוכות ביותר לא בהכרח אומרות שאתה תשלם פחות במהלך השנה אבל גם הכיוון ההפוך יכול להיות נכון.

DAT:
ניסיתי את הגדלת הפונטים, זה רק מעוות את זה עוד יותר.
אני אזרח אמריקאי אז W9 בשבילי ככה שאין גבייה במקור לא על רווחי הון ולא על רווחי ריבית/דיוידנדים.

כל עוד השם של בעל החשבון הוא אותו השם אז אין אירוע מס.

האם בכלל כשעוברים מברוקר לברוקר שלפחות אחד מהם אינו ישראלי, ניתן להעביר את תיק ניירות הערך עצמו בלי להפוך אותו קודם למזומן?

המממ אוקיי, ישבתי וחשבתי על זה קצת. כרגע התיק שלי שווה בערך 30 אלף דולר (אחרי הירידות בימים האחרונים פחות אבל לא משנה :) ), אז אני לא רואה שום סיבה לא להשקיע כבר עכשיו ב-IB, לא להמתין לפחות עד שאחצה 60K דולר , ואז לשקול מחדש את נושא מס הירושה שממילא לא רלוונטי עבורי. אם בשלב כלשהו אחליט להוסיף גם אגחים (שכרגע אני לא מכניס לתיק המנוהל כי יש לי קופת גמל שאינה IRA שחלק גדול ממנה זה אגחים שזה מספיק לי) - אפתח תיק באחד מבתי ההשקעות.
בשנים שיעברו עד אז- אם אני יכול לחסוך 180 שקל בשנה דמי ניהול + עמלות של בערך 200 שקל בשנה- למה לא...

עריכה: עכשיו נזכרתי שיש פה אלמנט של העברת כספים שאני צריך לחשב כמה עולה.

לכן מה שאעשה:
1. אברר האם אכן העברת תיק השקעות מ-IB לבית השקעות ישראלי לא נחשבת אירוע מס.
2. אצור קשר כפי שהמלצת עם קוואנטום (דרך אגב האם זה לא חברה קטנה יותר מאשר BeTrader? מה ידוע לך עליהם, הם קיימים מספיק זמן, מוניטין סביר?).

אם הסכום גבוה מ-20K$ בערך, עדיף אינטראקטיב ברוקרס.
אתה מדבר על סכום ההשקעה התקופתי (נניח אני משקיע 20 אלף דולר כל חצי שנה)? או על גודל התיק הכולל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J תיאום מס הכנסה עם IB או ברוקר זר מיסים 3
A השקעה בקרנות ישראליות או זרות, ואם זרות, דרך ברוקר מקומי או זר? שוק ההון 22
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
L השקעה דרך ברוקר זר שוק ההון 13
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
ע שאלות לגבי ברוקר זר / חשבון זר שוק ההון 0
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
A השקעות בשוק הישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 2
M קניית SSAC בבורסת לונדון דרך ברוקר זר - האם המיסוי יהיה ריאלי? מיסים 1
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 36
מ ברוקר זר שוק ההון 4
S תהייה באשר לפיצול ניירות בין ברוקר ישראלי וברוקר זר צרכנות פיננסית 8
I דוח שנתי דרך ברוקר זר - מטבע בסיס שקל/דולר שוק ההון 0
Mr. pink דרוש ברוקר זר לתושב מדינה זרה צרכנות פיננסית 2
C השקעה דרך ברוקר זר- דיווחי מס שוק ההון 0
ד קניית ניירות מהבורסה המקומית באמצאות ברוקר זר שוק ההון 1
D ברוקר זר - איך עובד תשלום המיסים במסחר יומי? שוק ההון 2
C האם מישהו מכיר דרך לעשות אוטומציה לדוחות מס של ברוקר זר? שוק ההון 2
A פתיחת חשבון ברוקר זר שוק ההון 17
Yuval328 התמודדות מול מס הכנסה - ברוקר זר צרכנות פיננסית 11
twister ברוקר זר VS ברוקר ישראלי שוק ההון 31
K יתרונות וחסרונות של ברוקר זר צרכנות פיננסית 14
O ישראלי לעומת ברוקר זר שוק ההון 1
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
ב משקיעים דרך ברוקר זר - מה אתם עושים עם אג״ח? שוק ההון 28
J שאלות בנושא ברוקר זר/ישראלי שוק ההון 12
nicepo1 חישוב רווח ברוקר זר שוק ההון 4
A איך לבחור ברוקר זר שוק ההון 15
Zach Moshe "סיכוני ברוקר זר״ שוק ההון 17
I ברוקר זר וחובת דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 1
ה ברוקר זר שוק ההון 45
O שאלה בקשר למיסוי רווחי הון דרך ברוקר זר. שוק ההון 35
G ניהול השקעות דרך ברוקר זר שוק ההון 3
K חשבונות ברוקר באירופה לילדים ולי שוק ההון 13
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
A מנגנון ה"דלת האחורית" ב- IRA אמריקני וניכוי במקור ע"י ברוקר מיסים 0