• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בואו לומר שלום!

איש הייטק, בן 51 , נשוי + 2 , מסודר כלכלית. שותף מלא לעמדות הסולידית בנוגע לתרבות הצריכה והצריחה.
עם זאת, לא מתבייש בהיותי "חברתי". המוטו שלי בחיים הוא: "כדי שלילדים שלי יהייה בוקר טוב לא חשוב רק שהם יאכלו ארוחת בוקר, אלא שגם חבריהם לכיתה יזכו לארוחת בוקר".
נהנה מהעבודה, נהנה מהילדים ונהנה מהעובדה שבזכות התנהלות נכונה בעבר ובהווה, חיי אינם נתונים יותר לחסד של שום בוס או מעסיק.
קורא ולומד בשקידה מהבלוג של הסולידית. למרות ניסיוני הרב היא פקחה את עיני בהרבה מאד נושאים וחסכה לי הרבה מאד כסף. תודה ובהצלחה.

שלום, שמי אביה, בן 23, טבעוני-פירותני (תזונה טבעית- פירות בעיקר וקצת ירוקים), שואף לחיים פשוטים וטבעיים.
מאמין שאם נחזור לטבע שלנו, בכל המובנים (בין היתר- עולם ללא כסף וצרכנות), אנחנו והטבע רק נשגשג.
שואף לצאת מהתלות בכסף, ובינתיים מהתלות במסגרת העבודה בעזרת הסולידית :)
בימים אלה אני עובר על הארכיון, מנסה להבין איך להשקיע נכון ובעיקר איך לעשות זאת 'פיזית'-ליישם זאת.
תודה רבה דורין!

בהצלחה לסולידית ולכל באי הפורום; אני פאטיה, נשואה + 2 בנות, 2 נכדים ונכדה.
יצאתי לפנסיה מוקדמת בגיל 42, עכשיו כבר פנסיונרית מן המניין(גיל פרישה).
במקביל לעבודה כשכירה בתפקיד ניהולי במוסד להשכלה גבוהה, השלמתי את לימודי לתואר ראשון בחוגים לספרות עברית והיסטוריה של עם ישראל, לאחר מכן למדתי בחוג לפילוסופיה, השלמתי את לימודי לתואר שני בהצטיינות הדיקן ,הכולל את עבודת התיזה שלי בפילוסופיה עתיקה.
לדעתי הבלוג של הסולידית, הוא דבר שלא יסולא בפז, ופותח צוהר לחשיבה נכונה ומניבה.
יישר כח לדורין הרטמן בעלת הבלוג של הסולידית, פרויקט חשוב של תיאוריה הכוללת ערכים ופילוסופיה, במבט ישיר ובתשוקה לחרות שבאה לידי מעשה בפועל.

נערך לאחרונה ב:
וואו איזה עושר אנושי
אהלן כולם
אני חגית , מטפלת זוגית ומשפחתית ומאמנת לאורח חיים בריא .תרמילאית בנשמה.
מאמינה בחיים פשוטים ומלאים שלא כרוכים בעולמות החומר וההוצאה הגדולה ביותר שלי היא על טרקים בעולם.
לא אצא לפנסיה מוקדמת גם כי אני כבר בגיל מתקדם אבל בעיקר כי מאד אוהבת את עבודתי.
החשיפה לתכני הבלוג של קארין שינתה את עולמי ,בלי הגזמות. כל אדם שיקר לי זוכה לשמוע ממני על הבלוג שלה
מברכת על הקמתו של הפורום ושמחה על ההזדמנות ללמוד נושאים קריטיים לחיים שלא הייתי ערה להם עד כה.
דורין את בהחלט מהווה השראה מבורכת.

שמי משה, מתכנת, בן 27, נשוי + 1, וגר בבית אל שבבנימין.
משקיע מגיל 13, מאז שאבא נתן לי את החוברת של הבורסה ונתן לי כמה רעיונות איפה להשקיע את המתנות מהבר-מצווה.
התחלתי לעבוד בגיל 17, נגד כל התוכניות של ההורים שלי שרצו שאני אלך ללמוד במקום לעבוד ובכסף התחלתי לקנות אג"חים וניירות סולידיים. עבדתי גם לאורך שנות הצבא (כמתכנת, הייתי יושב בבסיס עם מחשב נייד ומודם סלולרי) וכך הצלחתי לחסוך סכום לא רע עד השחרור.
התחתנתי בגיל 21, בחתונה צנועה יחסית ביחס למגזר שאני חי בו (כולל הלהקה והכל כ-40K₪).
שכרתי דירה בסמוך מאוד לעבודה שלי (שנמצאת ביישוב קטן ויחסית זול) ואינסטינקטיבית התחלתי לחיות בערך כמו שכניי האברכים שמתפרנסים בקושי ממלגה. את הפער בין המשכורת לבין עלות המחיה הוספתי בהדרגה לתיק ניירות ערך.

בשלב מסויים כשהיה לי משבר כלשהו עם כמה דברים בעבודה הגעתי לבוס והודעתי לו שאני מתפטר. לשאלתו ממה אני חי מחר - אמרתי שהכל בסדר וחייכתי.
התשובה הממה אותו, ודי מהר הגענו להסדר והמשכתי שם. בסך הכל טוב לי בעבודה ואני ממשיך...

אני לא יודע אם החלום שלי הוא החלום של הבלוג, אבל אני קורא אדוק שלו (ומפנה אליו בלי סוף אנשים), לומד, מפעיל חוש ביקורת ומאמץ מה שרלוונטי.
מחזיק רכב ישן לצרכי עבודה ומשפחה, אבל משתדל להוריד למינימום את עלות ההפעלה שלו וכשזה אפשרי - נוסע באוטובוס.

שלום לכולם,
אני ניצן. הדודה מאנגליה :)
חיה בלונדון כבר 17 שנה ומזה 10 שנים פחות או יותר, מעורבת מאד בקהילת יצירת העושר פה (Wealth Creation). היום מגדירה את עצמי כמשקיעה מתוחכמת ותאמינו לי, זה לקח הרבה זמן והרבה עבודה פנימית כדי להגיע למקום הזה.

משקיעה בנדל"ן, בסחורות (בעיקר כסף, זהב ופלטינה), בהשקעות שקשורות לנדל"ן ובעסקים (בעיקר דרך Crowd Funding אבל לא רק).

התנהלות כלכלית - חסכון והשקעות, רישום תקציב קפדני, ניהול תקציב, הקצאת משאבים קבועה לחסכונות מיועדי השקעה, ללימוד, להוצאות גדולות וגם להנאה וכיף.
אמונה כלכלית - לקיחת אחריות על עצמי ועל מצבי הכלכלי. קפיטליזם (כי שום דבר אחר לא עובד), צריך ללמד את הדבר הזה בבתי הספר!
שאיפה כלכלית - עצמאות כלכלית.
מקצוע - מנהלת פרוייקטים.

סולידית - נחשפתי לפני חצי שנה בערך ומאז מפיצה את משנתה על גבי הפייס (עם מספר לייקים מעורר חמלה... מה זה אומר על החברים שלי?)

שלום קוראים לי עדי, בת 23, נשואה.
חדשה בבלוג, מרגישה שגיליתי עולם חדש!
אנחנו זוג סטודנטים שעובדים ומצליחים לחסוך קצת כסף, מחכים להתחיל לעבוד משרה מלאה ולהרוויח באמת.
מקווה ללמוד איך להשקיע כסף ולפרוץ את תקרת הזכוכית.

הי, אני רוי, בן 35, קורא את הבלוג כמעט מראשיתו.
אתאיסט, רציונלי כמה שאפשר, טבעוני, אל הורי, מינימליסט, מחזיק בעמדות פילוסופיות מנוגדות לפעמים. סולד מצרכנות, מאגירה, מסמלי סטטוס, מגרגרנות. אין לי טלוויזיה כבר 11 שנה ואני לא יודע איך נראית פרסומת. חסכתי שנים בלי שום רצון מיוחד לכך פשוט כי אני "כזה", ובהמשך, אחרי התגבשות פילוסופית ואידאולוגית - בכוונת מכוון וביתר שאת. משקיע כמה שנים בודדות בשוק ההון בתעודות סל מחקות מדד.
מאידך, מתחזק תחביב יקר (פוטנציאלית אפילו מאוד) אבל בצורה "סולידית" (פוסט על כך בהמשך כשתנוח המוזה).
חובב ספורט, עוסק באופן לא מקצועני בספורטי לחימה שונים די הרבה שנים (כיום איגרוף).

מדען בנשמה אבל עו"ד במקצועי. עובד די הרבה ולא תמיד נהנה מזה, אבל הגעתי למסקנה שעבורי זה עדיף למרות שיכולתי לעבוד הרבה פחות ובתחומים הרבה פחות תובעניים (אכנס לזה בהזדמנות).
חי בזוגיות ארוכה ומאושרת (11 שנה בקרוב, לא נשואים וכפי שאפשר להבין, הקרקס הזה מאיתנו והלאה) עם מישהי שרואה איתי עין בעין בכל הדברים החשובים, כאשר את חלקם היא זו שהביאה לשולחן וזיקקנו ביחד.

זהו, על אצבע של רגל אחת. :)

היי,
אני גבי, אשה, רעיה, אמא, סבתא ובת D: לפני שנתיים התחלתי ללמוד את שוק ההון אצל מיכל ליבנה ומאז אני ממשיכה להעשיר את הידע.
תודה לדורין אני קוראת ותיקה, שמחה להיות בחברת אנשים מענינים ולקבל רעיונות ועצות.

שלום לדורין ולכל חברי הקהילה,
אני די חדשה בבלוג אבל כבר חרשתי את כולו. תודה רבה לך דורין ולכל המגיבים הקבועים שמשתפים ומעשירים במידע ודעות.
בחמש השנים האחרונות התחלנו לחסוך באופן יעיל יותר באמצעות קרנות השתלמות. עדיין לא מעיזה להשקיע באמצעות אפיקים אחרים אבל מאמינה שגם זה יגיע. חשוב לי החיסכון ואורח חיים צנוע יחסית לסביבתי, אך חשובה לי גם האפשרות הכלכלית לשלם על הנאות החיים (שיעורי נגינה למשל).
נשואה +שלושה, אוהבת מאוד את עבודתי ולכן לא מדמיינת בכלל פרישה מוקדמת.

שלום,
אני ליאור, בן 38, הייטיקיסט שנתקל בבלוג לפני כשנה ומתרגש בכל פוסט ובדר"כ מסכים עם כמעט כל מילה
על חסכנות, אחריות אישית, פרישה (חלקית לפחות) מהמרוץ ופיתוח יכולות אישיות.
אי אפשר להגזים בהשפעה של הבלוג הזה עלי. אז בינתיים תודה, ואולי אוכל גם להחזיר בחזרה.

שלום לכולם,
אני עידו, הבלוג נהדר קראתי את כל הפוסטים פעמיים.
מיישם את חלק מהדברים שמובאים כאן.
הורדתי בשני קרנות ההשתלמות את דמי הניהול מ1.5% ל0.85%.
שינוי תיק השקעות לפסיבי (קרנות נאמנות מחקות) ועם פריסה של 50 אג"ח /40 מניות/ 10 זהב.
לומד באקדמיה (https://www.khanacademy.org/) מתמטיקה על מנת להפעיל את התאים אפורים במוח.

אני הדיוט, בן 32 מתל אביב, מתכנת, נוסע באוטובוסים ונהנה מהחיים.

שנת 2014 שלי היתה בסימן הסולידית שפקחה לי את העיניים. תמיד הייתי חסכן והאמנתי בעצמאות ובאינדיבידואליזם ואני מתרחק מחוב כמו מאש, ולכן הרעיונות נפלו על קרקע פוריה. אף פעם לא חשבתי שזה בכלל הגיוני ורצוי לחסוך מעל חצי מהמשכורת, ועכשיו אני מבין שזה מה שאני רוצה, ושזה הדבר ההגיוני לעשות. חוץ מזה, מהצד של ההשקעה הסולידית גילתה לי עולמות חדשים, ולמרות שהידע שלי עדיין מינימלי, זה כמעט פי אינסוף ממה שידעתי לפני שהתחלתי לקרוא כאן. המסקנה החשובה ביותר שלי מהבלוג הזה היא שאני חייב להחליט מה לעשות עם ההון שלי בעצמי, ובשביל זה אני חייב ללמוד. כל דרך אחרת היא חסרת אחריות. כחלק מהתהליך, פתחתי בלוג על המסע שלי לאוריינות כלכלית ועל מה שאני לומד בדרך.

למרות שאני מאד אוהב את העבודה שלי ואת מקום העבודה הנוכחי בפרט, ברור לי שבמקצוע שלי כדאי להיות מוכן לכל תרחיש אפשרי אחרי גיל 40. אנחנו עדיין רחוקים מהיכולת לפרוש מוקדם, אבל אני מקווה שאנחנו בדרך הנכונה.

נערך לאחרונה ב:
שלום אני אסתר, בת 32 נשואה +7.
חיה בחסכנות מגיל אפס, כולל חיסכון לעתיד.
פרישה לא נראית לעין- גם כי אני מאוד אוהבת את העבודה שלי, וגם כי אני מחכה שימאס לי ממנה כדי להתחיל לעבוד ברצינות בתחום נוסף שלמדתי- ייעוץ והנחיית הורים וזוגות. בתוכנית לעתיד היותר רחוק- התעסקות בתחום כלכלי כלשהו.
פה בגלל קבוצת התמיכה בתחום שהוא מאוד עקרוני בעיני- החיסכון והפסקת ההתמכרות לצריכה.
בונה על השבתון בשנה הבאה כדי ללמוד פה קצת יותר על שוק ההון והשקעות...
מקווה שיהיו פה בפורום גם רעיונות למערכים לחינוך לאורח חיים "סולידי", יום אחד אני אלך ללמד גם את זה בבתי ספר תיכוניים.

היי לכולם,

אני ענת, בת 30, נשואה ממש טרייה.

אני לא בדיוק הדבר הכי אקטיבי ברשת אבל בעיקר רציתי להגיד שאני מאוד אוהבת ומאוד מעריכה את הבלוג (גם אם אני לא תמיד מסכימה עם הכל) ומשתדלת ליישם כמה שיותר (גם כשזה ממש קשה :) ).

היי!
בן 25, בשירות קבע. קורא את הבלוג בעקביות כבר שנה. אני מרגיש שלמדתי _המון_ דברים בזכות הבלוג הזה, מעבר לרק השקעות.
תודה לך!

היי סולידית,
רוצה להודות על הבלוג שלך!
לא מזמן התחלתי להתעניין בנושאים כספיים ואני חייב לומר שהידע שלי בנושא שאף לאפס,
בהיותי אוטודידקט התחלתי לחקור את הנושא ועברתי כמות נכבדה של שלבים (בעיקר כאלו שכיוונו אותי להשקעה אקטיבית) ובסופם הגעתי גם לבלוג שלך.
חייב לציין שהבלוג שלך פקח את עיניי בצורה המשמעותית ביותר וקראתי את כל הפוסטים אחד אחרי השני.
תודה לך על חוויה מהנה ושימושית מאין כמוה !!!

איזה כיף כל המגוון הזה :)
בת 23, ובקרוב אוכל "להתהדר" בתואר מהנדסת.
מתפרנסת מהוראה (מאז ומתמיד) ונהנית מאוד.

חיה בזוגיות. שנינו סולידיים באופיינו, אך בעלי השקפת עולם שונה בנוגע לחסכונותינו:
אני רוצה ללמוד את עולם ההשקעות יותר לעומק, לאחר נסיונות מצומצמים ולא מוצלחים, וכעת יהיה לי פנאי לכך.
הוא לעומתי מאמין בנדל"ן כביטוי פיסי לכספיו.

חוג חברי הקרובים הם סולידיים בהשקפת עולמם בצורה כזו אחרת. מרגיש נוח וטבעי לבלות עם אנשים כאלו.

בן 32 נשוי ובקרוב +1.
נתקלתי בבלוג במקרה לפני כחודשים ואז קראתי הכל תוך יומיים. מאז עושה stalking
אומנם לא מסכים עם הכל אבל לומד המון.
אומנם אני מאמין שמה שמתאים לי זה משהו באמצע אני בכל זאת מחזיק אצבעות שיותר אנשים יחשפו לבלוג ולהשקפות שהוא מייצג.

שלום,
אני יבגני, הייטקיסט בן 31. עובד בסטארטאפ ונהנה מאוד מהעבודה והאנשים מסביב - אך חשובה גם הידיעה שזה מתוך בחירה ולא מהכרח. מנסה ללמוד משהו חדש כל יום, ועוד לא לא החלטתי מה אני רוצה להיות כשאהיה גדול. חוסך יותר ממה שאני מוציא, אבל גם משקיע רבות בחוויות שחשובות לי - בעיקר טרקים בחו״ל וצילום.
התחלתי להתעניין בתחומי השוק ההון והחיסכון לפני כשמונה שנים והבלוג תרם לי רבות בשנים האחרונות. גם יש לי כבר אוסף קישורים קבוע לפוסטים בבלוג שאני שולח מדי פעם לאנשים במשרד ולחברים. ממעט לקרוא אתרי מידע/חדשות ממוסדים ו״אובייקטיביים״ ובמקום זאת עוקב ברשת אחרי הרבה אנשים פרטניים עם דעות שונות ומעניינות (ומנומקות היטב). לכן גם מאוד אוהב את הבלוג - לאו דווקא מסכים עם כל העמדות, אבל הוא בהחלט מעורר מחשבה. נוטה לרוב לקרוא ופחות להגיב - אך הפורום כאן נראה לי סביבה מוצלחת מאוד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בואו נדבר ת'כלס שוק ההון 6
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 23
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
ה בואו נתכנן תיק השקעות ביחד שוק ההון 16
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 73
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
Osterreicher בואו תקטלו לי את התיק! שוק ההון 43
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
F קרן כספית שקלית - למה נוהגים לומר שכסף רב יושקע בה לזמן קצר (חודשים בודדים)? שוק ההון 15
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3

נושאים דומים

Back
למעלה