• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אלטרנטיבות השקעה

זלמן85

משתמש רגיל
דירוג
324
ערב אור,
ישנם לא מעט דיונים בפורום על אפשרויות השקעה, החל מתיקי השקעות שונים ומשונים, ועד לקניית דירות בארץ ובחו"ל.
הייתי רוצה לציין שישנם כל כך הרבה אפשרויות נוספות שלא נידונות כאן.
לדוגמא, תעשייה. ישנם אינספור אפשרויות להקמת "מפעלונים" בהשקעה סבירה (הכל יחסי) של מאה אלף, שלוש מאות אלף וכו'. אתן דוגמא של מכר, לפני שנה פתח מפעלון לקליית קפה, עובד בו בנוסף לעבודה המרכזית, מספר שעות קטן ביום. כבר שדרג מכונות, ומתפרנס מזה.
אני גם בשלבים של פתיחת מפעל קטן, אפילו עם עבודה עצמית בלבד בשלב הראשון.
סך הכל אני מנסה להראות שישנם הרבה אפשרויות מעבר לעולם הבורסה והנדל"ן (מבלי להיכנס להשוואות וכו')
הייתי שמח אם יעלו פה כיוונים נוספים

ישנם אינספור אפשרויות להקמת "מפעלונים" בהשקעה סבירה (הכל יחסי) של מאה אלף, שלוש מאות אלף וכו'. אתן דוגמא של מכר, לפני שנה פתח מפעלון לקליית קפה, עובד בו בנוסף לעבודה המרכזית, מספר שעות קטן ביום. כבר שדרג מכונות, ומתפרנס מזה.
אני גם בשלבים של פתיחת מפעל קטן, אפילו עם עבודה עצמית בלבד בשלב הראשון.
אני מסכימה שהשקעה בעסק משלך היא אחת מאפשרויות הפיזור. זה לא מתאים לכל אחד אבל יותר חשוב מזה- אני לא מכירה עסק קטן שאתה יכול באמת
להתפרנס ממנו אם אתה לא מרוכז בו. לא מספיק לעבוד ולייצר במפעלון, הרי אם לא תשווק ותפרסם (כולל להרים טלפון ללקוחות פוטנציאלים, להיפגש איתם, להכין חוזים) כמו שצריך- מי יקנה ממך? וזה נושא שצריך כל הזמן לדאוג לו. ומה עם היד על הדופק מבחינת הרווחים? גם בשביל זה צריך לטרוח ולשבת על האקסל. ולדאוג לקבל תשלומים בזמן? ולקבל מספקים במחיר נמוך? ועוד לא דיברנו על פרוצדורות מול המימסד (רישיונות, אגרות והיתרים, ארנונה, מיסים)
הייתי שם, עם עסק קטן, וזה מאד מתיש ולא פשוט לעשות את הכל לבד. אם אפשר- עדיף לחשוב בגדול ולשכור אנשים שיעשו לך חלק מהעבודה מסביב.

ולגבי המכר שלך, אם הוא מתפרנס במקום אחר אז אולי זה יותר תחביב מפרנסה? ואולי אתה לא באמת יודע את המצב הפיננסי של העסק שלו?

מפעלון לקליית קפה
אני מקווה שהוא יודע מה הוא עושה מבחינה כלכלית כי היום השוק הזה מוצף במפעלונים מסוג זה, הרוב כנראה לא ישרדו, בכל זאת ברשימת הציוד המינימלי ישנה מכונת קליה+אריזה, מקום אחסון, רכישת פולים לרוב מראש וכמות למלאי, מכונת קפה מקצועית
הוצאה ארוכת שנים עד לרווחיות אמיתית, שלא לדבר על הזמן הדרוש שצריך כדי לנהל את העסק כפי שציינה @בת העמק מעליי
בכל מקרה, כשאתה מקים עסק ויודע מה אתה עושה עם תוכנית מסודרת, תבוא המציאות שתוכיח לך את ההיפך
חשוב להיות מוכן לאבד הכל ויותר ולהתכונן לזה גם כלכלית וגם ריגשית, ישנם הרבה שייצרו משהו ומסרבים להפרד מה"בייבי" שלהם, למרות הדימום הכלכלי והעתיד השחור, אז גם צריך לדעת מתי לשחרר ולהודות ב"טעות" כל עוד יש מכנסיים סביב מותנייך

בגדול עסק זה לא בושה ואם אתה מאמין שאתה יכול ויש רעיון רציני אז לדעתי שווה לנסות. (תלוי כמובן גם מה האופציות כשכיר)
אני אישית כן שואף מתי שהוא בעתיד לעשות מעבר משכיר לעסק עצמאי (לפני הפרישה המוקדמת):)
אני מעריך שיהיה באותה עת סכום שאני יקציב להרפתקה משהו שאני יוכל לדעת שבמידה ולא ילך חלילה אני לא יתרושש לגמרי.
בגדול אני יודע על אדם שהמשיך פלאפל מהמשפחה ועושה "תשואה" מטורפת שאין בכלל השגה במה מדובר. זה שילוב של הרבה דברים כמובן.
לדעתי מי שיש לו רעיון טוב ויבחן את הנושא ברצינות וילמד לפני כמו את תחום ההשקעות שנלמד פה אין סיבה לא לנסות. חד משמעית אין דרך אחת לצאת לפרישה מוקדמת וכמו שתיק מפוזר יכול לתת תשואה גם בעלות על עסק/עסקים יכולה להניב. זה תלוי בהרבה דברים. לדעתי אם יהיה אפשר גם וגם מה טוב.

נערך לאחרונה ב:
דוגמאות מהניסיון וההיכרות שלי שאינן קשורות לשוק הנדל"ן או ההון:
1. עסקים קטנים בתחומי השירות - פוטנציאל לתשואה יפה, במידה שעושים סקר שוק ובונים את העסק בצורה טובה
2. מלכ"ר (מוסדות ללא כוונת רווח) - ארגונים אלו הינם בעלי פוטנציאל גדול מאוד להכנסה טובה במידה ובונים אותם נכון.
לדוגמא: אני הקמתי בעבר עמותה עם חברים, עקב ניהול נכון הפכנו כיום לארגון די משמעותי באזור הקטן שלנו. מבחינתי כחבר הנהלה מדובר בתגמול שנתי של 16,000 ש"ח על 4 שעות חודשיות.
3. דירקטוריון בחברות - השתתפות כחבר דירקטוריון בחברות גדולות יכול להוות כמקור הכנסה די גדול, למרות שגם חברות בדירקטוריון של חברות קטנות מהווה מקור הכנסה לא קטן.
4. תעשיינות זעירה - נגרות, עבודת מתכת, מוסך, פלסטיקה. בעולם בו האמא היהודיה מטיפה לעבודה ב הייטק\סטארטאפ\משרות ממשלתיות\רפואה\עריכת דין\..... התעשיות הישנות מהוות מקור הכנסה לא קטן לאדם הנבון שלא מפחד מעבודה קשה.
דוגמא: אני יודע לתקן רכבים ברמה בסיסית+, במקום מגוריי ישנם הרבה סטודנטים ולכן עבודה בימי שבת על הרכבים שלהם (החלפת ובדיקת שמן\מים....) מניבה כ-100 ש"ח לשעת עבודה (אני עובד בחינם במידה וזו בחורה יפה, והיא מזמינה אותי לקפה\בירה........... :$;)).
5. חונכות\שיעורי עזר באוניברסיטה - שעת עבודה ממוצעת 100 ש"ח לשעה
6. כתיבת עבודות לסטודנטים לתואר ראשון - 1500 ש"ח לעבודה בקירוב
7. כניסה לשותפות בעסקים קטנים - אני מבדיל זאת מסעיף 1 מכיוון שכאשר יש עסק קטן אשר מצליח במיקום מספיק אטרקטיבי, לפעמים אפשר להיכנס כשותף סמוי ולהנות מהרווחים (השותף נהנה מהכנסת הקפיטל לעסק).

לעסק עצמאי
יש הבדל שמים וארץ בין עסק שנותן שירות, לעסק יצרני שצריך לנהל מלאי.

מלאי זו אחת ההוצאות הכי גדולות של עסקים, וגם הגורם הכי גדול לקריסתן במידה ומשבר פיננסי מגיע.

מלכ"ר (מוסדות ללא כוונת רווח) - ארגונים אלו הינם בעלי פוטנציאל גדול מאוד להכנסה טובה במידה ובונים אותם נכון.
לדוגמא: אני הקמתי בעבר עמותה עם חברים, עקב ניהול נכון הפכנו כיום לארגון די משמעותי באזור הקטן שלנו. מבחינתי כחבר הנהלה מדובר בתגמול שנתי של 16,000 ש"ח על 4 שעות חודשיות.
אין איזו מגבלה על שכר בעמותות/מלכ"רים? שכר של 160,000 ש"ח לחודש למשרה מלאה נשמע לי מעל המגבלה.

כתיבת עבודות לסטודנטים לתואר ראשון
לא חוקי

[הדיון לגבי אתיקה ומוסר, הועבר לנושא חדש, כאן - מתכנת]

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אפשר לחזור לנושא המקורי,
דרך אגב המטרה היא לא לקבל חוות דעת על הדוגמאות שהבאתי, ודאי והם לא העניין הנידון.
המטרה קצת לפתוח את הראש לכולנו על דברים קצת מעבר לרוב התעבורה בפורום.

השקעות פרטיות?

ערב אור,
לא יודע אם לזה התכוונת, אבל אם השאלה היא דרכים נוספות ומקוריות לעשיית כסף - בעיניי פייבר זו דרך נחמדה. זה לא השקעה פאסיבית כי זה money for work, אבל זה בהחלט נחמד שניתן לעשות את זה מהבית או מכל מקום שרוצים בהרבה מקרים, בזמנך החופשי ולנצל כישורים שיש לך לעשיית קצת כסף מהצד.
אני התנסיתי בזה קצת, אפשר להרוויח כסף יפה שם, אבל זה מצריך השקעה, ככה שזה פחות התאים לי.
אני בהחלט יכול לראות קונסטלציות שבהן זה הופך להכנסה פאסיבית או כמעט פאסיבית: למשל אם מדובר על משהו שאתה יכול להציע ואתה עושה בקלות תוך זמן קצר.

מה זה בעצם השקעה פרטית? דוגמה בבקשה
כל השקעה (גם בחוב) שהם לא בשוק ההון.
דוגמא: חבר שלך פותח קיוסק ומציע לך להכנס איתו בתור שותף שקט.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
A השוואה בין שתי אלטרנטיבות השקעה נדל"ן 4
S השקעה פסיבית לטווח ארוך- אלטרנטיבות לבנק שוק ההון 6
T התלבטות לגבי אלטרנטיבות השקעה נדל"ן 6
C אלטרנטיבות איריות ל VOO בדולרים שוק ההון 10
א אלטרנטיבות לספארק שוק ההון 10
G אלטרנטיבות לפיקדון צמוד מדד ל-5 שנים פוסטים מאיכות נמוכה 7
N iShares ACWI האם דמי ניהול עלו מ-0.2 ל-0.6? + אלטרנטיבות שוק ההון 11
O השוואה בין אלטרנטיבות - קניית דירה אחת או שתי דירות (הון התחלתי זהה) נדל"ן 2
O בחינת אלטרנטיבות לזוג צעיר - דירה למגורים או להשקעה נדל"ן 48
מ התלבטות בין מספר אלטרנטיבות להשקעה שוק ההון 20
TheMailMan קרן השתלמות זולה - אין אלטרנטיבות צרכנות פיננסית 5
unrealx אלטרנטיבות לאג"ח ממשלתי שוק ההון 15
נ אלטרנטיבות חיסכון בסכומים נמוכים לתקופה קצרה צרכנות פיננסית 3
A האם יש בישראל קרן מחקה MSCI EAFE? אלטרנטיבות? שוק ההון 8
ו אלטרנטיבות להשקעה הפאסיבית הרווחת בפורום שוק ההון 63
A אלטרנטיבות ל IB שוק ההון 7
H אלטרנטיבות לקרנות אג"ח? שוק ההון 8
lemon אלטרנטיבות לאקסולידית צרכנות פיננסית 17
K גישה לבחירה בין אלטרנטיבות,חלוקת זמן ומשאבים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5

נושאים דומים

Back
למעלה