• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

בכל שנה באוגוסט ו/או בחגים כל מי שאני מדברת איתו שואל אותי לאן אנחנו נוסעים.... אנחנו לפעמים נוסעים ולפעמים לא, אבל השאלה הזאת תמיד גורמת לי להרגיש שאני במגננה... עוד מישהו שותף להרגשה?
למה מגננה? אנחנו מקשיבים ואומרים שנשארים בארץ. אכן הרבה מ החברים נוסעים עם ילדים קטנים לחול. לא מבין למה - לילד חשוב להיות עם ההורים שלו ולידל בן שנתיים או בן 4 בכלל לא אכפת אם זנ חו"ל או לא חו"ל.

ואיך לא - קרנבל ההוצאות על תינוקות וילדים - החל מחיתולים יקרים (גם הזולים עושים את העבודה), ביגוד אופנתי, "בייבי יוגה", "שחיה לתינוקות " (מודה שפה נפלתי אבל די מהר התעשתנו והבנו כמה זה הזוי....למי שלא מכיר - מדובר בתינוקות בני כמה חודשים בסך הכל), שלא לדבר על עגלות שעולות כמו רכב משומש..., צילומי בוק הריון, בוק משפחתי ושאר שטויות.
גם ראינו אצל החברים, אנחנו לא נפלנו למלקודות אלה,

מה שכן אנחנו מתחילים לחתוף מבטים מוזרים כי לא מצופה משני בני זוג הייטקיסטים להתנהג כך :)

לא מזמן היה קטע מצחיק - אני מספר את הבנות שלי לבד (זה בעיקר להוריד קצוות שיער וליישר פה ושם, יש לי ציוד מתאים. אם אישתי לא מתנגדת אז כפי הנראה התוצאה סבירה), החברים שלנו חיפשו מספרה כדי לספר פעם ראשונה את הבת הפעוטה שלהם. למה לעזזל צריך מספרה כדי לספר פעוט???

למה מגננה?
זה בד"כ באינטונציה ובתחביר התוקפני של השואל.
זה סוג הדיבור הפולני שאתה לעולם לא תוכל לשים עליו את האצבע אח"כ אבל אתה יודע שדקרו אותך והתוקף ייצא נקי D:.

עריכה מחדש : בתור בן לקהילה הפולנית אני מתנצל מראש אם מישהו נעלב ( כאילו דה?!)
בפני כל הקהילה הפולנית.

נערך לאחרונה ב:
משפט שחבר שלי זרק בפני לפני כמה ימים - "מתישהו בחיים האלו , יהיה לי אוטו שעושה מ0 ל100 קמ"ש בפחות מ5 שניות"
כמובן שסתמתי את הפה וחייכתי בהינהון ולא אמרתי את דעתי על המשפט המטומטמם הזה ..

משפט שחבר שלי זרק בפני לפני כמה ימים - "מתישהו בחיים האלו , יהיה לי אוטו שעושה מ0 ל100 קמ"ש בפחות מ5 שניות"
כמובן שסתמתי את הפה וחייכתי בהינהון ולא אמרתי את דעתי על המשפט המטומטמם הזה ..

בתור אופנוען לשעבר אני מזדהה איתו. מותר לאנשים לשרוף כסף על תחביבים (אפילו הזויים), כל עוד הם לא טוענים ש"חייבים" את זה, ושאנשים אחרים צריכים לממן להם את התחביבים שלהם :)

"אני חייבת לבשל כל יום, הילדים לא רוצים אוכל מיום קודם"
וגם
"היינו חייבים לקנות לילד אייפון 6, הוא לא הסכים לקחת מכשיר אחר" (למרות שהם עדיין משלמים על שני הסמארטפונים הקודמים שהילד הצליח לשבור/לאבד בשנה האחרונה)

באופן כללי מטריף אותי שאנשים "חייבים" דברים.
לא חייבים לנקות את הבית כל יום, לא חייבים לבשל טרי לילדים כל יום ולא חייבים לטוס ולהחליף לרכב חדש פעם בשנה.
תהיו מודעים לכך שאתם עושים את הדברים מתוך בחירה אקטיבית ומה המחיר שאתם משלמים בגין הבחירה שלכם.
מסיבה זאת אני מרגישה מאוד בנוח להוציא אחת לכמה שנים מאות שקלים עבור חגיגת יום ההולדת. אני מקפידה להוציא את הכסף בצורה המיטבית עבורי: יום חופש לבד (למרות שנשואה + ילדים), מסאג', ארוחת בוקר עם חברה וטיול רגלי באזור נעים ובשום פנים ואופן לא מוותרת על השנ"צ.

לשם שינוי משהו נחמד.
קיבלתי הזמנה ליומולדת ולמטה היה כתוב:
"אנו מבקשים להימנע ממתנות, במקום ניתן לתרום לויצו אצל ..."

באופן כללי מטריף אותי שאנשים "חייבים" דברים.
לא חייבים לנקות את הבית כל יום, לא חייבים לבשל טרי לילדים כל יום ולא חייבים לטוס ולהחליף לרכב חדש פעם בשנה.
תהיו מודעים לכך שאתם עושים את הדברים מתוך בחירה אקטיבית ומה המחיר שאתם משלמים בגין הבחירה שלכם.

לא חייבים, אבל למה להפסיד רווח פסיכולוגי כפול - מצד אחד לזכות בסימפטיה בתור קורבן מסכן שעובד נורא קשה, מצד שני ליהנות מתחושת עליונות על כל האימהות המזניחות שילדיהן נאלצים להתמודד עם אוכל ששהה לילה שלם במקרר? יש אנשים שלא יעשו שום דבר אם הם לא יכולים לקטר עליו אחר כך.

שאלה שקפצה לי לראש עכשיו...
מי פה עוד היה ילד מפתח?
כי עכשיו אני מנסה לחשוב, למה לא השארנו את המפתח בתיק.
מה חשבנו?

שאלה שקפצה לי לראש עכשיו...
מי פה עוד היה ילד מפתח?
מה חשבנו?
אני הייתי 'ילד מפתח'.
שני הורי עבדו והיה לי מפתח לדירה תלוי על הצוואר, בתיק (אתה מתכוון לילקוט?) המפתח תמיד אבד...
המנעולים פעם היו כול פרימיטיבים ומפתח אחד פתח דלתות של כמה שכנים :)

נראה לי שמצאנו את המכנה המשותף של חברי קהילת הסולידית - היינו 'ילדי מפתח' בילדותנו

גם אני, בערך. הייתי חוזר מבי"ס לסבא וסבתא לא.צהריים, וממשיך משם הביתה (שהיה ריק עד לקראת ערב).

הילדים שלי ילדי מפתח פעמיים בשבוע והמפתח בתיק. .
אני לא הייתי ילדת מפתח. מצד שני אני לא באמת מבינה בהשקעות אז אולי עלינו על משהו. .

נראה לי שמצאנו את המכנה המשותף של חברי קהילת הסולידית - היינו 'ילדי מפתח' בילדותנו
אני לא :) שני ההורים שלי היו אז מורים ביסודי ושניהם היו בבית בצהריים (את הכסף הרציני אבא עשה מנדלן ומעבודות כעצמאי).

או שאולי קיבלנו אחריות בגיל צעיר.
נכתב בתור "אח בכור".

• אהבתי
Reactions: HHH
או שאולי קיבלנו אחריות בגיל צעיר.
נכתב בתור "אח בכור".

הייתי נוכחת בהרצאה בה נאמר כי לבן זקונים יש סיכוי של פי 6 (!!!) להכנס לחובות לעומת הבכור... כך שיש דברים בגו.
*** וכן, גם אני בכורה :)

הייתי נוכחת בהרצאה בה נאמר כי לבן זקונים יש סיכוי של פי 6 (!!!) להכנס לחובות לעומת הבכור... כך שיש דברים בגו.
*** וכן, גם אני בכורה :)
אני לא הייתי ילד מפתח ואני ממש חיי את הרעיון שמאחוריו הפורום.
אני גם לא אח בכור,
ככה שאני הורס את הסטטיסטיקה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה